Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyári hónapok befolyásolják...

A nyári hónapok befolyásolják a kölyökkutyák iránti keresletet?

Figyelt kérdés
Könnyebben sikerül, vagy lehetetlen ilyenkor szerető, gondos gazdákat találni? Tapasztalatokat várok!
2009. dec. 13. 18:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Kikérem magamnak a nyomorult "selejt" kutyák nevében az ilyen lelketlen, nemtörődöm és önző megjegyzést "kedves" kérdező! Aki az állatokat szereti nem tehet ilyen megjegyzést. Ez felháborító!!! Tudod mennyit szenvednek ők több millióan a tudatlan és ostoba emberek tenyésztő/szaporító kísérleteik miatt, mielőtt elaltatják őket? Nem tudod. Nem jártál még sintértelepen. Csak az jár a fejedben, hogy a kis tünci kutyádból hogy produkálj minél többet. Ez ráadásul még csak nem is az ő érdeke, hanem a te anyagi haszonvágyad. Nagyon szégyelld magad!
2009. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Anyagi haszonszerzés?? Szerinted ki beszélt itt anyagi haszonszerzésről? Mint írtam már, törzsköny, tenyésszemle, minden van, eü. szűrsek folyamatban. Szerinted ha csak a pénz érdekelne, fektettünk volna enyi energiát bele? Kérdezősködnék itt? Nem.. aki nemtörődöm módon szaporít, annak teljesen mindegy, csak 1-2 ezer forint haszon legyen a kölykökből. Nem ócsároltam a menhelyi kutyákat, csak annyit akartam mondani, hogy tényleg tudatásan, lelkiismeretesen akarunk TENYÉSZTENI fajtareprezentáns kölyköket, nem ideggegynge, beteg almot lehetozni, ahogy azt megannyi szaporító teszi. Egyébként nem a menhelyi kutyákról volt szó, nem is ez volt a kérdés. Nem gondolod, hogy kicsit túlzás mindenből ezt kihozni? Hány rendes tenyésztőtől származó kutyát találsz menhelyen? Nem sokat.. Inkább menj, és pampogj azoknak, akik fél méteres láncon tartják a kutyájukat, évi kétszer ellik, stb.stb. Ha valaki nem a mentett kutyusokat ajnározza (képzeld nekünk is van 2,ivartalanítva!) az számotokra egy utolsó féreg, legyen lelkiismeretes tenyésztő, vagy mocskos szaporító.


Jah.. valahol a legjobb tenyésztőknek is el kellett kezdeni...

2009. dec. 15. 08:47
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel, hogy mit és hogy csinálsz. Az ellen van kifogásom, hogy ártatlan állatot selejtnek nevezz. Aki ezt megteszi, az sajnos csak bizonyos állatokat szeret, nem mindet. Ezt bebizonyítottad. Te meg a mentett állat... Ez vicc. Egy jókora sz@r vagy, pedigrés b@rom!
2009. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és neves tenyésztőtől származó dög beteg és ideggyenge mentett kutyám van. A fajtamentőknél sincsenek mások. Úgyhogy bazi sokan vannak elárulom! Csak tudni kéne róla!!!
2009. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

És te miért nevezed állatbarátnak magad, ha a kutyádat dögnek nevezed azért, mert beteges, túltenyésztett?

Az a te felelősséged, ha nem jó tenyésztőt választottál. És a te tudatlanságod. Bocs, hogy belepofázok, csak kicsit ellentmondásos a megnyilatkozásod.

Egy igazi állatbarát egyetlen állatot sem hív dögnek.

2009. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Könyörgöm ne bántsuk már a normális kérdezőt. képzeld, én szeretem az állatokat de igenis vannak selejt ideggyenge beteges kuyták, akiknek meg se szabadott volna születniük! Erről nem ők tehetnek, de ez tény!!! Ez a mimózás, jaj hogy mered selejtnek nevezni...brühühü...könyörgöm ébredj már fel, ez nem egy disney mese, hanem az élet! Az ilyen állatvádók, mint te, ártanak nagyon sokat az állatvédelem ügyének a lehetetlen viselkedésükkel. (És mielőtt beszólnál, utcáról befogadott, ivartalnított kutyám van, szerintem keverék, bár feltűnően hasonlít egy bizonyos fajtára)

a kérdezőnek: hát valóban elképzelhető, hogy nehezebb lesz jó gazdát találni nekik, de nyilván a tenyésztő segít majd, és ha a fajta szempontjából ígéretes kölykök várhatók, nyilván érdemes megpróbálni, de az előjegyzések fontosak, de valóban előfordulhat így is hogy megmarad kölyök. Olyan gazda jelöltnek e adj, aki nem szimpi, vagy gyanús, és bizony fel kell készülnöd visszavételre, vagy visszafogadásra is, ha rosszul sül el valami. Nem könnyű ez...

2009. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó előtti vagyok. Nekem nagyon szimpatikus, hogy a kérdező ilyen körültekintő és felelősséggel áll hozzá ehhez a kérdéshez. Nem sok ilyen ember van, aki itt kérdez hasonló témában és így gondolkodik.

És az előttem szólóval egyetértek és ezt én is írtam már itt más kérdésekben, hogy igen, az állatvédelem sajnos azért sem áll kellő tiszteletben, mert sokan ilyen negatív hangnemet használnak. Én megértem, hogy kiborulnak emberek a kutyák helyzetén - én is kiborulok - de az igazság az, hogy bántó stílussal meggyőzni még nagyon kevés embert tudtak, viszont az ellenállást annál jobban szítja. Az emberek ilyenek, ha így szólnak hozzájuk, akkor "csak azért sem". :( Persze van, aki csak így fogja fel, de a kérdező és a nagy átlag én úgy gondolom, nem ez. Ha mi szeretnénk, hogy felelős állattartási kutúra alakuljon ki, akkor felelős, kulturált hangnemet kell használnunk. Azokat, akiket ezzel nem lehet meggyőzni, azokat sehogy sem lehet. És mindig lesznek olyanok, akiket nem lehet meggyőzni, ez szomorú, de sajnos el kell fogadni.

2009. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mármint el kell fogadni, de nem az olyan embereket, hanem magát a tényt.
2009. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves 20:36!

A "nagyon" beteg és neves tenyésztőtől való kutyát azért választottam, mert a menhelyen már többször visszaadták, mert kezelhetetlen és magasak a folyamatos orvosi költségei. Senkinek sem kellett, sem Mo-on, sem külföldön. Nekem viszont bármi áron! A neves tenyésztőnek pedig ráakadtam a hirdetéseire közben, hogy karácsonyi ajándékba ajánlja a kiskutyáit. Ez nem szép dolog. A karácsonyi ajándék kutyák nagy része utcára kerül, megbetegszik, utána a menhelyen már senkinek sem kell. És ez tendencia, amitől óva kéne inteni a friss vállalkozó szellemű, de tapasztalatlan kutyatartókat. Szerintem.

2009. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző! Szerintem te összekevered a szaporítót a "neves tenyésztővel".

Egy tenyésztő soha nem hagyja gazdánál a beteg kutyáját, visszavesz, vagy felesben állja az orvosi költségeket.

Neki sem éri meg, ha az ő nevén beteg kutya van "forgalomban"

Szerintem akiről beszélsz legjobb esetben törzskönyves, vagy még az sem szaporító. Ha hirdetését látod, expressben, akkor neves tenyésztő már nem lehet. A tenyésztők apróhirdetési újságban soha nem hirdetnek.

2009. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!