Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyári hónapok befolyásolják...

A nyári hónapok befolyásolják a kölyökkutyák iránti keresletet?

Figyelt kérdés
Könnyebben sikerül, vagy lehetetlen ilyenkor szerető, gondos gazdákat találni? Tapasztalatokat várok!
2009. dec. 13. 18:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Most teljesen mindegy, hogy nyár vagy tél. Az elmúlt évben kb. negyedelődött a kölykök iránti kereslet. Mármint a szaporított kölykök iránt. Aki fajtatiszta, törzskönyves kutyát akar, az úgyis azt veszi meg.

Kétlem, hogy ez nyárra jobb lenne, sőt.

Rengeteg az altatás, rengeteg a kölyökaltatás, és tele vannak a menhelyek.

Nem tudom miért érdekel, de ne szaporíts!

2009. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy szaporítani akarok?
2009. dec. 13. 18:12
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért írtam, hogy nem tudom, hogy mit akarsz.

Ha már így visszakérdeztél, miért érdekel?

2009. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában már teljesen mindegy, hogy tél vagy nyár van. Lehetetlen bármilyen kutyának normális gazdit találni. Az ember szerez 2 rendes gazdit, helyette viszont 20 gazdikereső érkezik, akiktől gazdáik igyekeznek megszabadulni. És most kölykökről beszélek! Úgyhogy szigorú létszámstoppot kell bevezetni otthon, mert egy véletlen alom egy családnál már biztosan azzal jár, hogy a helyi sintértelepen altatni kell a kölyökkutyákat. Nincs annyi gazdi, ahány nyomorult születik erre a világra.
2009. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Almot szeretnénk lehozni törzskönyves, fajtatiszta, tenyésszemlés, kiállított szukától. Nem "nyomorult", selejt kölyköket akarunk szaporítani.
2009. dec. 13. 18:19
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgyis van melletted tenyésztő, akitől vetted a szukát, és ott van a kan tenyésztője. Ők tudnak segíteni. Ilyenkor általában a kan tenyésztője is meg szokta hirdetni az almot, főleg ha tiétek még új kennel, és el is adja fedeztetésig.
2009. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyenek genetikai szűrések is, meg herpesz szűrés, bejegyzett kennel és rengeteg szakismeret! Főleg az adott fajtáról!

És vegyél fel a kölykökre előjegyzést, hogy még azelőtt meglegyenek a gazdijelöltek, mielőtt még világra jön az alom! És legyen több jelölted, mint a várható kiskutyák száma, hogy Te válogass a vevők között, ne pedig a vevők a kutyáid között!

És végül, de nem utolsó sorban, ne az motiváljon, hogy könnyebben sikerül és van-e kereslet, hanem hogy jó, szerető gazdikat találj. És arra készülj fel, hogy jól jársz, ha a végére nullára kijössz, keresni nem fogsz.

De ha a felsorolt kompetenciákkal rendelkezel, még akkor is légy óvatos, ugyanis most a válságban még a Tenyésztők sem nagyon hoznak le almokat, mert nagyon nehéz eladni őket.

Még ha minden feltétel adott, én akkor sem tenném most, ebben a gazdasági helyzetben. Szerintem ez az időszak nem igazán alkalmas erre. De ha előjegyeztetsz, akkor kisebb a rizikód.

2009. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért a törzskönyves kiskutyáknak sem egyszerű jó gazdit találni. Mert sok az érdeklődő, de mindenki olcsó kiskutyát szeretne.
2009. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók írták, akkor fedeztess, ha megvannak az előjegyzések. Én is most jegyeztettem elő egy új kiskutyát, augusztusban lesz a fedeztetés, októberben hozhatom majd el. 1 év múlva.

Kérd a szukád tenyésztőjét és a fedező kan tenyésztőjét, hogy segítsenek. Ismeretlen, új, eredmények nélküli kennelként valószínű nehezebb eladni a kölyköket.

2009. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettek!

Átgondoljuk még, mert bár gondosan tervezzük az almot, kicsit félünk...

2009. dec. 13. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!