Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg kell kötnünk a kutyákat...

Meg kell kötnünk a kutyákat pár napra. Hogy fogják bírni?

Figyelt kérdés
Új kerítést építünk és lesz pár nap, amikor teljesen nyitott lesz az udvar. Ez nekem egyben örömteli esemény, de egyben szomorú is, mert már most kétségbe vagyok esve a kutyák miatt. Soha nem voltak megkötve, ráadásul nagyon gazdifüggőek. Persze nem lennének a nap 24 órájában láncra verve, mert napközben beengedném őket hozzám a műhelybe, itt órákat képesek heverészni, meg amikor kint vagyunk nem akarnak elmenni. Az éjszakákkal lesz a gond, kétlem, hogy megmaradnának a fenekükön. Mivel kinti kutyák, nem szobatiszták, egész éjszakára sem lehet őket bent hagyni, legfeljebb pár órára. Vagy van még egy másik verzió, hogy van egy zárt kis udvarrész, ahova betudnám őket csukni, de ott nem látnak semmit a külvilágból, attól lehet még jobban meghülyülnének. Voltatok már ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?
2014. márc. 3. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy el kellett keríteni a kutyákat, sőt, most is van olyan része az udvarnak, ahol éppen regenerálódik a fű és nem mehetnek oda a kutyák. Kerítés építésnél is ugyanezt az eszközt alkalmaznám: villanypásztor. Persze csak erre a pár napra nem biztos, hogy érdemes 20.000 forintot beruházni egy villanypásztorba. Bár ha el tudod készíteni magadnak, akkor jóval olcsóbban is kijöhet. Másrészt viszont néhány napot kikötve is elviselnek a kutyák főleg, ha napközben bemehetnek hozzád. Ja és még valami: ha kinti kutyák, akkor szinte biztos, hogy szobatiszták is. Gondolom napközben is kikéredszkednek a műhelyből, nem odabent végzik a dolgukat. Simán kibírják az éjszakát is odabent, tehát ez is egy lehetőség.
2014. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kinti kutyák nem szeretnek bent üríteni általában.

Teszteld le őket, hogy hogy viselik a megkötést, aztán ha nem, akkor nem. Szerintem mondjuk rosszabb nekik, mintha bevinnéd őket (mondjuk a nj-m 2 nap bentlakás után feladta, azóta az istennek se lehet becsalni). Felnőtt kutyák amúgy, ha 2-3 alkalommal meg van mutatva nekik, hogy kint van kaka-pisi, akkor következő alkalommal tudják.

2014. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, valóban nem szeretnek bent üríteni. A kakiláshoz megvan a megszokott területük, épp ezért sem lenne jó egész nap kikötni őket, mert valószínűleg ott visszatartanák a dolgukat. Tapasztalatom szerint 4-5 órát bírnak bent pisilés nélkül, ezt a fagyos téli éjszakákon már leteszteltem. Valószínűleg nyüszíteni fognak és depisek lesznek a láncon, de sajnos lesz pár órájuk naponta így. :-(

Az idő is már enyhébb, ilyenkor már annyira nem akarnak bent lenni. Tudom, hogy túlélik, kibírják, de szar érzés :-(.

2014. márc. 3. 10:07
 4/14 anonim ***** válasza:
Kösd meg vagy zárd be őket arra az elkerített részre, hidd el nem lesz bajuk :D Többször vidd el őket rövidebb sétákra (kerti kutyát is kell sétáltatni, remélem a pórázhoz azért hozzá vannak szokva), akkor egyrészt kényelmesen el tudják végezni a dolgukat és nem csak unatkozásból fog állni a napjuk.
2014. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk az építkezés alatt elég sokat meg volt kötve. Pár órától még nem volt baja, de több hét után agresszív lett a kőművesekkel, akkor átraktuk máshova, el tudtunk keríteni egy kisebb területet az udvarból néhány raklap felhasználásával. 12 méteres lánca volt, időnként ki kellett menni, és segíteni neki kitekerni, eléggé belegubancolta a bokrokba. Az is rontotta a helyzetet, hogy kevés időnk volt vele foglalkozni, éppen az építkezés miatt.


De ha csak napi pár óráról van szó és van időd sétalni vele, eleget mozgatod, szerintem semmi gond nem lesz. Váltogasd a megkötést és a bezárást (1 óra megkötve, 1 óra bezárva), szerintem az is segít (persze ehhez otthon kell lenned).

2014. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mozgás, hatalmas séták, és te ne legyél ideges meg feszült amiatt, hogy ki vannak kötve, mert azt nagyon könnyen átveszik ők is.
2014. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, ismerik a pórázt, jártunk egy ideig kutyasuliba is, meg nekik biztos az is maradandó élmény, hogy a menhelyről is pórázon lettek kihozva :-) Kicsit nehéz, mert én egyedül a két veszedelmet nem bírom elvinni, a férjem meg nem akarja. Este ér haza, fáradt, nem tudok rá számítani, de az a baj, hogy senkire sem. Ha elakarnánk utazni, nem volna akire rábíznám őket, hogy etessék. Tudom ez már nem ide tartozik, de tényleg nagyon nehéz sokszor, nagyon magunkra vagyunk utalva. Én komolyan gondoltam, hogy felelősséget vállalok értük, miután kihoztuk őket, megfogadtam, hogy soha többet nem szenvednek. Most is olyan cukin fekszenek itt mellettem, össze borultak a kályha előtt, mint kocsma előtt a biciklik :-D
2014. márc. 3. 10:40
 8/14 A kérdező kommentje:
5. én is így képzeltem valahogy, hogy próbálok majd változatosságot vinni a rabságukba. Persze itt az is nehezítő körülmény, hogy nem csak engem, de egymást is imádják. Ilyent még nem is láttam soha, hogy két, teljesen külön fajta, egymásnak elsőre idegen kutya ennyire megszeresse egymást. Imádnak engem, és imádják egymást. Annyira hihetetlenek :-) Két kis angyal. Ha épp nem velem vannak, akkor egymással. Közel nem köthetem őket, mert összegabalyodnak.
2014. márc. 3. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"egyedül a két veszedelmet nem bírom elvinni"


Azért, mert rosszul viselkednek vagy mert nagyon és erősek? Mindkettőre gyógymód lehet a határozott fellépés és fegyelmezés :D

2014. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nagyocskák :-) Fizikailag nem bírnék el velük kint. Pedig amúgy kerítésen belül minden szavamat, szándékomat megértik.
2014. márc. 3. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!