Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a bichon bolognese...

Milyen a bichon bolognese jelleme?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Google.
2009. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

a gugliban 3 kattintásomba került....


Természet:

A bolognese határozott és élénk személyisége meghazutdtolja apró termetét. Kiemelkedő inteligenciája, vidám természete, szeretetteljes, gyengéd és türelmes természete miatt minden család számára ajánlott, gyermek mellett is jól tartható. Kiváncsi és vidám természetű, aki igényli és százszorosan vissza is fizeti a törődést. Ragaszkodó, simulékony néha kissé komoly. Az agresszivítást nem ismeri, ébersége ellenére nem csaholós. Rendkívül okos, gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges. Jó kedélyű, ugyanakkor nem túlságosan eleven. Vonzó vidám természetével rögtön mindenkit meghódít. Az idegenekkel többnyire tartózkodó, akár a ház dühös őrévé is válhat, anélkül, hogy állandóan csaholna. Vállalkozó kedvű és tanulékony. Nagyobb gyerekeknek igazi kis játszótársa lehet. Mérete ellenére robosztus, egyáltalán nem érzékeny kutya. Bár nem igényel mindennapi hosszú sétákat, alkalomadtán nem ijed meg egy-egy nagyobb erőpróbától.

2009. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első sorban gazdik válaszára vagyok kiváncsi!
2009. dec. 12. 16:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen kutyusom, és igaza van az előttem szólónak, tényleg nagyon hasonló a jelleme. Egy édes kiskutya. De hát mint minden állat egyik sem egyforma, de alapjában véve valóban ilyen!!
2009. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is bolognese kutyám van, egy 8 hónapos, imádnivaló kislány kutya. Nagyon barátságos, pajkos kis kutya, aki állandóan játszana. Nem kifejezetten bátor fajta, inkább csak színleni tudja, de azt nagyon jól. Ugatós!!! Az én kutyám, ha a kertben van, mindenkit ugat, nagyon jó jelzőkutya, de ha valaki határozottan belép a kertbe (nem illetéktelen behatoló volt, de a kutya nem ismerte és nem is nyitottam neki ajtót), megtorpan, meghátrál, de továbbra is morog, ugat. Általába véve egy félős kis kutya, de egyáltalán nem betegesen gyáva, csak egyszerűen tisztában van az erejével, a képességeivel, és tudja, hogy az egyetlen fegyvere az, ha veszély esetén elfut, erről nem tehet. Ezzel csak azt akarom hangsúlyozni, hogyha bátor kutyát szeretnél, akkor ne ezt a fajtát válaszd. Korán érő típus, legalábbis tapasztalataim szerint, az én kutyám 6,5 hónaposan tüzelt. A jelleme kb. 1 éves korára alakul ki és mélyül el, addig sokat változik. Amikor megvettük, nagyon játékos volt, mindenkivel, amikor elkezdtem sétáltatni, rettenetesen félt, ne csak az emberektől és a kutyáktól, de még a zajoktól is. A cicákat szívesen kergeti, de ha a macsek határozottan megáll és ráfújtat, akkor megtorpan (az enyém bemegy mögém, és morogja a cicust). Nehezen barátkozik össze azzal, akit nem kedvel, de ha valaki szimpatikus neki, akkor már az első találkozáskor ráugrál és nyalogatja. Nagyon jó természetű kutya, ha türelmes, következetes, nyugodt, természetes tekintéllyel rendelkező ember vagy, aki nem agresszív, de tud nemet mondani, és van egy jó adag humorérzéke, akkor csak ajánlani tudom. Egyéb kérdésekben is szívesen segítek, ha érdekel még valami, szólj nyugodtan, megadom az e-mail címem is szívesen...:)

2010. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is bichonom van. Rettenetesen okos kutyák. (persze, csak ha tanítod őt) nagyon szeretetreméltó, játékos, csendes társ! Írta az egyik előző válaszoló, hogy ugatós. Azért ugatós, mert nincs kellőképpen megnevelve. A bundájával kell majd nagyon sokat törődnöd, de ha már kiskorában elkezded ehhez szoktatni, öröm lesz a napnak ez a része neked is meg neki is. Ha ezt a kutyát választod/ választottad, nem fogod megbánni! De nagyon figyelj rá, ne azért válaszd őt, mert azt hiszed, ez csak egy kis szobakutya és nincs olyan robosztussága, mint egy kinti kutyusnak. Ő mindig állat marad, maradnak ösztönei, amellett, hogy imádni fogod, és ő is téged elégítsd ki ezeket az igényeit is!
2010. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos, játékos cuki kutyus.Nekem is van egy most 10 hónapos kisfiú bichonom.2 hónaposan vettük, azóta ő lett a család kedvence.Idegenekkel szemben is nagyon barátságos, úgy viselkedik velük is mintha mindig is ismerte volna őket:)
2011. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!