Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le?

Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Agilityre járok Jack russel terier kiskutyámmal. a kertunkben szoktam vele foglalkozni,tanítani, meg van egypár ezközünk és gyakorolunk. ha valaki elsétál a kertünk mogott akor a kutyám megtámadja és addig nem tesz le róla amig aza valki elnem megy. hogyan tudnám erről leszoktatni ?

2014. febr. 26. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik jó szórakozást tudsz nyújtani a kutyádnak, de nem tudsz a vezetője lenni, különben nem menne el ugatni. Olvasgass a falkavezérségről, gyakoroljatok engedelmes gyakorlatokat és meg fog szűnni a probléma, de legalábbis kezelhető lesz. Amikor megindul ugatni, letiltod, visszahívod és folytatjátok a gyakorlást.
2014. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nehéz lesz vele versenyre járni, de nem lehetetlen. Írod, hogy még kicsi, az mit jelent mennyi idős? Az elsőnek igaza lesz, nem fogad el téged főnökne. Mindenképpen neveld egy kicsit, de ne üsd meg. Ha igat se verd el mert csak megutál, a jeck russelok fura természetűek. Sok sikert: )
2014. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

fél éves.

igazabol ez csak az egyik problémánk. volt h kicsuszott a kezembol a poráz és mind az eszeveszent rohant az elso emberhez akit meglátott és megis harapta.

volt már olyan h járunk futni és csak ugy fogta magát kirohant az auto alá és akkor sem ált meg hanem rohant tovább megsem tudtam álítani. csak amikor en rohantam utána és sikerult elkapnom. viszont akkor megvertem. nagyon elrontottam?

2014. febr. 27. 08:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Utánafutni kár volt, megverni kár volt. De még nincs minden veszve.

Ha van lehetőségetek kutyasuliba járni, azt javasolnám. Ha nincs, akkor pedig fogd jó erősen a pórázt, ha forgalmas helyen sétáltok, gyakoroljátok a láb melletti sétát, ne húzzon, mint egy nem normális. Ha kivitted, keress olyan helyet, ami el van kerítve vagy nagyon távol esik a forgalomtól és gyakoroljátok a behívást. Ha másképp nem megy, akkor köss a nyakörvére hosszú, erős madzagot és amikor hívod ránts rajta egyet, hogy meginduljon. Köszben mehetnek a szokásos engedelmes feladatok, ül, fekszik, marad. Ebből napi 2x15 perc tisztességes gyakorlással kezelhetővé válik a kutya.

Azt kihagytam, hogy az első időkben sok jutit kapjon, ha valamit szépen megcsinált. Anélkül is lehet, de a kajával olyan szinten meg tudod erősíteni, hogy sokkal gyorsabban fog tanulni.

Sok sikert. :-)

2014. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kutyasuli nincs kozelbe csak agility-t oktatnak. mást nem. sajnos. a korbe kerített terulet meg csak a kertunk lehet. mer egy faluban lakunk ahol mindehol utak vannak.
2014. febr. 27. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!