Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem figyelnek a tüzelő...

Miért nem figyelnek a tüzelő szuka gazdái a kutyáikra?

Figyelt kérdés
Nem veszik észre h ez mennyire zavarja egy kan kutya gazdáját?Pl nálunk van olyan aki még oda is hozza hogy 'hagy játsszon' mikor tüzel :/ van aki meg simán elengedi kutyája azt se tudja merre van. Az én kutyám mostmár ivartalanított, de egyszer tüzelt és nem is vittem olyan helyre ahol esetleg kutyákkal találkozik.
2009. dec. 10. 20:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
3%
Sok hülye ember van -_-..de azért minden kutyának jó,ha egyszer legalább vannak kölykei..
2009. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Kedves első! Miről beszélsz?! Ennek a falusi "legendának" semmi orvosi alapja nincsen! Az ilyen gondolkodású emberek miatt vannak tele a menhelyek.
2009. dec. 10. 20:53
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

.Első: Ez nem így van...manapság elég kevés állatorvost találsz aki ezt megerősíti neked!! Egy szukának nem kell szülnie, az én 13 éves ivartalanított szukám sem szült és nincs semmi gondja!


Kérdező: Sajnos ebben az országban még nincs kultúrája igazán a normális állattartásnak! Sok gazdinak fogalma nincs arról mit okoz egy kan kutyában egy tüzelő szuka szaga....felelőtlenek és tudatlanok. Engem is idegesített míg ivaros volt a kan kutyusom!

2009. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Akkor az ember ne sétáltassa a kan kutyáját mikor valamelyik kutya tüzel?!
2009. dec. 10. 20:58
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

második vagyok: ha a kan kutyás megjegyzés nekem szólt akkor elmondom, hogy a kutyám utcán SOHA nincs! Mezőn, Duna parton vagy erdőben viszont igen,(olyan helyeken ahol mások is sétáltatnak) ugyanis mozgásra szüksége van, amit nem biztosít neki a kert, akármilyen nagy is!

És ilyen szituációban rossz találkozni egy felelőtlen gazdával és tüzelő szuka kutyájával!

2009. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Annyira idegesít engem is, hogy póráz nélkül sétáltatják őket és csak miután elkezdtek játszani, akkor szól a gazdájuk, hogy ja bocs, tüzel.
2009. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%

Tudom, lepontoztok, de engem meg a sok kankutya-tulajdonos idegesít, akiknek a kutyája beugrál az én megkötött, kutyaházzal és rendesen megjavított kerítéssel rendelkező szukámhoz, és széttúrják a kerítést, pedig A KUTYÁM BE VAN OLTVA TÜZELÉS ELLEN, és még mielőtt bárki azt mondaná, az oltás semmit nem ér, közlöm, a SZUKA VALÓBAN NEM ENGEDI MAGÁRA A KANOKAT, de azok ott várakoznak, hátha mégis.

Az én kutyám nem csavarog, ellenben a sok kannal, akik igen. Én nem vagyok híve az "Egyszer muszáj kölykölni..." elvnek, 6 éves a kutyám, de egyszer sem szexelt, nem is fiallt, mert oltatom...a szabadon csatangoló kanok miatt. Igenis kössék le őket is, mint én az enyémet!

2009. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg ahelyett, hogy azzal bünteted szerencsétlent, hogy megkötöd és injekcióztatod - ami nem mellesleg hosszú távon komoly egészségkárosodást okozhat - inkább IVARTALANÍTTATNI kellene a szukádat!

Megkímélhetnéd evvel magadat:

- attól a költségtől, amit a fogamzásgátlásra költesz, mert hosszú távon sokkal többe kerül, mint a műtét

- attól, hogy az udvarlók szerenádozzanak a házad előtt és tönkre tegyék a kerítést

- attól, hogy a kutyád nehogy gennyes méhgyulladást kapjon vagy emlődaganatot

- és végül, de nem utolsó sorban a szegény kutyádat megkímélnéd attól, hogy láncra kötve kelljen átvészelnie ezt az időszakot!


Bár gondolom, te nem az az ember vagy, aki a kertes ház ellenére naponta viszi sétálni a kutyáját, és nem érzed át azt sem, hogy hány kan szenved sóvárogva a szukád után és nem éled át azt sem, hogy milyen lehet napokig, hetekig láncra kötve lenni, úgy, hogy fogalmad sincs, miért kapod ezt a jussot...!


Ha ennyire zavar, akkor talán az ivartalanítás egyszerűbb és humánusabb megoldás lenne.

2009. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Ja és a te szukád tüzel, miért ők "kössék le" miattad a kutyáikat?

Persze, nekik is felelősségük lenne, hogy a kutyájuk ne tudjon megszökni, de az éremnek két oldala van és a te kutyád tüzel, nem az övéké...

2009. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, hogy nem tetszik, hogy van, aki a másik oldalról szemléli a dolgokat. A kutya éjszakára van megkötve, egyébként egész egyszerűen nem megy el, mert szeret mellettem lenni. A kankutyák pedig nem csak tüzelési időszakban időznek itt, hanem gyakorlatilag váltják egymást, és valamelyik mindig itt van. Ha a kankutyák gazdái feleannyi energiát fordítanának a kutyájukra, mint én az enyémre, az a kutya sem akarna elmenni otthonról.

A kutyám egészségéért aggódóknak pedig csak annyit mondhatok, a kutyát kéthavonta ellenőrzi az erre járó állatorvos. Eddig semmi baja (6 éves), hacsak a jóltápláltság nem betegség. Egyébként sem értem, miért támadtok, csak elmondom a véleményem.

A kutya nemtől függetlenül igényli, hogy foglalkozzanak vele. Való igaz, nem sétálni viszem, hanem biciklizem, a kutya meg kocog mellettem, és mielőtt megtámadnátok, hogy pórázon ráncigálom, ő póráz nélkül fut mellettem.

Ha nem akarjátok megkötni a kant, oké, (az enyémnek nem fognak kölyköt csinálni,) de akkor törődjetek vele, hogy ne üljön heti négy napot a tüzelő vagy éppen nem tüzelő szukám őrizte udvaron. Ti is éppúgy felelősek vagytok a kutyátokért, és én mindent megteszek az enyémért, legyetek szívesek ti is erre. Grr.

2009. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!