Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyád barátja vagy a...

A kutyád barátja vagy a fönöke vagy?

Figyelt kérdés
Ne csodálkozzatok a kérdésen, de egy tenyésztőnél érdeklődtem egyik fajtával kapcsolatban és nagyon kihangsúlyozta, hogy legyünk a barátja. Nem tudom mit jelent ez nevelésben, talán ti tudtok segíteni.
2009. dec. 10. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kifejezést nem igazán értem... de nekem ő a legjobb barátom, VISZONT a főnöke is vagyok :)
2009. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
fönöke:D
2009. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a legjobb barátom!És a főnöke is vagyok!

Belebetegednék,ha valami történne vele!

2009. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátja és a falkavezére vagyok, de ezt soha nem próbáltam meg úgy elérni, hogy diktátor legyek a szemében. Hanem a bizalma elnyerésével.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
26%
Mindketten főnökök vagyunk, ha autómentes helyen vagyunk, pl erdőben, oda megyünk, ahova akar, mert úgyis kihoz az erdőből, de egyébként tudja, hogy amint rosszat csinál, megsértődök (és pórázt rakok rá) és ezt rosszabbul viseli, mint a letolást. :)
2009. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Vegyesen!

Mikor aranyosan viselkedik akkor a barátom, de ha rossz akkor a főnöke vagyok és nem barátkozunk!

2009. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
én a barátja vagyok, szerencsére ezegy nagyon okos kutya, és nemszükséges főnökösködnöm ő akkoris tudja h mi a helyes. ha esetleg mégis előkéne venni főnöki énemet, akkoris a barátjának tekint, viszont hallgat rám. ő nagyonis jól tudja, h mikor cselekszik rosszul. látszik a viselkedésén.
2009. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sajnos muszáj hogy a kutyám főnöke is legyek, a természete miatt. Ha átlagos kutyám lenne csak a barátja lennék, természetesen egy olyan barátja aki felette áll a rangsorban.
2009. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Melyik fajtánál szempont "kiemelten" a barátság? Ez alatt esetleg azt értette a tenyésztő, hogy nem szabad túl keményen bánni vele? Márpedig a falkavezérséget el kell dönteni, a családba kerülés pillanatában. Ezt a "főnöki" posztot csak simogatással, finom falatokkal az ember nem tudja megszerezni. A kellő lélektani pillanatban elhelyezett diszkrét nyakleves vagy erőteljes hangú utasítás többet ér. Az, hogy a kutyád a barátod, testvéred, gyereked egyszemélyben, magától értetődik. Legalábbis egy ép lelkű embernél.

2009. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen én vagyok a falkavezér, mert így kordában tudom tartani [pl. nem ugrál föl a nyakamba, hanem megvárja az ételt, amíg odaadom neki], vannak szabályok, amiket be kell tartania [ha idegen érkezik, mellettem kell ülnie, nyugodtan; mástól nem szabad elfogadnia kaját, mert az veszélyes lehet számára, stb.].

De a barátja vagyok, mert tisztelem, foglalkozom vele, játszunk, sétáltatom, szeretném, hogy boldog és elégedett kutyus legyen. Barátja vagyok, ha ügyes, és elvégzi a feladatát, de ha ügyetlen, akkor sem dédelgetem túl és nem is erőszakoskodok vele; határozott vagyok, de próbálok nem elmenni egyik vagy másik szélsőség felé.

2009. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!