Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az ivaros kutyák mindig terhesek lesznek?

Figyelt kérdés

Leszögezem, most épp két ivartalanított kutyám van. Mert épp így alakult. De korábban a családban, a szüleimnél nem voltak ivartalanítva a kutyák. És nem is voltak terhesek. Anyámék tudták, hogy akkor nem szabad kiengedni a kutyát, évente kétszer abban a két hétben. A kan kutyánk sem szökött el soha. Amikor sokan itt azt írják, hogy a nem ivartalanított kutya évente kétszer fial, nem tudom, mire alapozzák. Maximum a szaporítóknál, vagy a kóbor kutyáknál, vagy ahol nincs jó kerítés, stb...

Szerintem az összes ilyen "véletlen baleset" akkor történik, ha a kutyát engedik kiszökni, vagy esetleg a kutyafuttatóra tüzelő kutyát visznek. Mondjon arra valaki példát, hogy egy társasházban tartott ivaros kutya mégis mikor eshet teherbe? A lakásban ajtó mögött van, oda tuti, hogy nem szökik be másik kutya. Ha a gazdi pórázon viszi sétálni, és abban a két hétben nem engedi oda másik kutyához, mégis mikor esne teherbe?

Jó dolog az ivartalanítás előnyeit hangoztatni, pl. betegségek megelőzése, dominancia csökkenése, a szuka kutya nem vérezi össze a szőnyeget, stb... de azt mondani, hogy ha nem ivartalanítod a kutyádat, akkor tuti, hogy mindig kölykei lesznek, ez szerintem félrevezetés...


2009. dec. 9. 10:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
10%
nekünk is ivarosak.. a szuka egy szökőművész (ő megy befedeztetni magát...) a másik meg (kan) itthon ül... a környéken a miénk az egyetlen szuka.. tacsitól a dogig minden kutya megfordult a kertünkbe... most egy nagy németjuhász a 41°C fokba nyáron!!! állt a kerítés elött.. adtam neki kaját meg minden.. de a szukához nem nyúlt hozzá... anyámat meggyőztem, hogy ivartalaníttassuk a kintieket... a bentit nem tudom még. ő is kan amúgy.. szóval... :D de azért a dog már brutális volt, átugrotta a kerítést... :SS
2009. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy te tudsz vigyázni a kutyádra, de a kanokkal és a gazdáikkal szemben tisztességtelen. Az ő kutyájuk szökik, nem engedelmeskedik ilyenkor, nem a tiéd.
2009. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%
Annak, akinek a kan kutyája nem vág le hisztit a tüzeléskor eszméletlen mázlija van!! Nálam a 7 hónapos kanok olyan üvöltéses, kerítés mászásos hisztit csináltak a 7 hónapos tesójuk első tüzelésekor, hogy a fejemet fogtam és mai napig csodálkozom, amiért a szomszédok akkor nem jelentettek fel.... Nem is lett alkalmuk még egyszer, mert mind a három ment utána a kés alá. A végén már a fiúkat zártam be, nehogy fennakadjanak a kerítés tetején. Ami a tüzelés alatti elzárást illeti: szerintem nagy kib..ás szerencsétlen szukával szemben, egy évben 6 hétre "szobafogságra" ítélni. Gondolj bele, te mennyire örültél neki gyerekkorodban? Vagy mennyire örültél volna, ha így büntetnek a szüleid? Ők ráadásul a világon semmit nem követnek el, épp csak ivaros, tüzelő szukák. És akkor az egészségügyi előnyeiről most ne beszéljünk.
2009. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mi nem gondoljuk, hogy feltétlenül vemhes lesz. De gondolj azokra a gazdákra, akik nem barátságból hobbiból, szeretetből tartják a kutyát, hanem betörőriasztónak vagy csak felelőtlenül kikötik és naponta egyszer kaját vetnek nekik. Azok, akik ide írnak vagy egyéb kutyás oldalakra, azok - köztük én magam is - elszánt és fanatikus állatvédők vagyunk. Szeretnénk, ha a többiek, akik a napi két percénél több időt nem szánnak az állatukra, azok nem hagynák, hogy még több, az övékhez hasonlóan boldogtalan kis állat a világra jönne, akiket sem a "gazda", sem azok szomszédai nem akartak, és vagy a helyi pöcegödörben, vagy a faluban tekeregve egy kocsi alatt, esetleg valami kegyetlen ember szadista puskavégén végzik, vagy a gyepmesteri telepen altatják el "nagy irghalmasan".

Szerintem nem azért írjuk, hogy ivartalaníttassák a kutyát, mert meg akarjuk fosztani az állatbarátokat egy-két helyes kiskutyától, vagy mert azt gondoljuk, azonnal vemhesek lesznek és a kutya csak egy szaporodógép, hanem azért, mert

A KUTYA IGENIS VEMHES LEHET, HA NEM FIGYELNEK ÉS VIGYÁZNAK RÁ, ÉS AKI NEM FIGYEL A KUTYÁJÁRA, AZ NEM LESZ JÓ GAZDÁJA A KÖVETKEZŐ KISKUTYÁKNAK SEM. A kutyák is élőlények. Felelősséggel kell vállalni őket, és erre nem mindenki képes. Az ilyesmit ezért jobb elkerülni.

Más kérdés, hogy akinek valóban szólnának az "Ivartalaníttassuk a kutyánkat!" felhívások, azok

1, nem olvassák ezeket a felhívásokat;

2, ha olvassák, sincs pénzük ivartalaníttatni;

3, nem értik a szót, hogy IVARTALANÍTANI...:)


Az enyém nincs ivartalanítva. Gyógyszerezem és oltatom tüzelésgátlóval. Nem is engedi magára a kanokat.

2009. dec. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
47%

Szerintetetek akinek ki van kötve, vagy kipakolva az udvarra (ugymond házörzőnek) a kutyája, az ki fog fizetni 30 ezret ivartalanitásra? Ha olcsobbak lennének ezek a mütétek, akkor többen mennének el.

Az én nagymamámnak sosem volt kutyája, macskája, csak akkor került hozzá egy kiskutya, amikor a papa meghalt.(17 éve) ez a kiskutya lett utána a társa, és 1 hét különbséggel ment el a mama is és a kiskutya is. De ő sosemm költött volna egy ilyen mütétre egy fillért sem, inkább kitámasztotta a söprüt a kisajtóba, és amikor jött valami legény, elkergette. Nem is voltak kiskutyák egyszer sem. A vidéki ember tud vigyázni. itt a kutyagyárosokkal van a gond, szerintem.

2009. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
48%
még egy pillanatra visszatérnék. szerintem amenhelyi telitettségeknek inkább az az oka, hogy hogy az emberek nemtudják ellátni az állatokat, inkább kidobják, jobbik esetben beadják egy menhelyre. épp a multkor mondta az állatorvosunk, hogy el sem tudom képzelni, mennyi kutyát visznek elaltatni, mert nincs pénz a tartására. A menhelyek sem fogadnak, legalábbis nekem még nem sikerült egy talált kutyusnál sem a segitségüket igénybe vennem, mindegyik az én feladatom maradt.
2009. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Ma 9:30-nak írnám: ne a lelkiismeretes nagymamádból indulj ki (bár valószínűleg pl. ő sem oltatta a kutyáját, talán csak a veszettség ellen), amikor egy egész társadalmat kell megítélned.


Sajnos vidéken is inkább az jellemző, hogy a láncra vert kutya véletlen almait vízbefojtják vagy agyonütik (ugyanígy tesznek a nemkívánt macskaszaporulattal is). Igaz, mondhatják egyesek, ez még mindig humánusabb, mint utcára dobni őket, hadd végezzék egy kocsi alatt vagy az erdőben éhen pusztulva. De miért kell engedni megszületni és aztán így vagy úgy, de halálra ítélni őket?

Igen, engem is felháborít, hogy ilyen sokba kerül az ivartalanítás. Ezért kellene tenni! Hogy mindenki számára elérhető legyen, akkor pedig akár kötelezővé is lehetne tenni. Bizonyos szociális helyzetben akár teljesen ingyenessé tenni, hiszen egy időközben nyugdíjassá vált ember miért válna meg a kutyájától, csak mert kormányunknak hála nem tud 10ezreket költeni a műtétre? Ettől még lehet nagyon jó gazdája a kutyájának. Az ilyet külön segíteni kellene.

2009. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyek és gyepik telítettségének egyik oka tényleg a leadott kutyák számának növekedése. Ezalatt viszont nem egy kutya leadását kell már érteni. Nem az a gyakori, hogy a család nem tudja eltartani az egy szem kutyáját, mert ez így sosem indok. A döntő többség a komplett család bevágása a gyepire, értsd alatta: a szoptatós mama a tucatnyi pár napos kölykével. És szintén gyakori vendég pl. az Illatos úton, aki a mamát megtartja otthon, de a pár napos babáit behozza, hogy ott haljanak meg. Ez a hungarian reality.
2009. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!