Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az ivaros kutyák mindig terhesek lesznek?

Figyelt kérdés

Leszögezem, most épp két ivartalanított kutyám van. Mert épp így alakult. De korábban a családban, a szüleimnél nem voltak ivartalanítva a kutyák. És nem is voltak terhesek. Anyámék tudták, hogy akkor nem szabad kiengedni a kutyát, évente kétszer abban a két hétben. A kan kutyánk sem szökött el soha. Amikor sokan itt azt írják, hogy a nem ivartalanított kutya évente kétszer fial, nem tudom, mire alapozzák. Maximum a szaporítóknál, vagy a kóbor kutyáknál, vagy ahol nincs jó kerítés, stb...

Szerintem az összes ilyen "véletlen baleset" akkor történik, ha a kutyát engedik kiszökni, vagy esetleg a kutyafuttatóra tüzelő kutyát visznek. Mondjon arra valaki példát, hogy egy társasházban tartott ivaros kutya mégis mikor eshet teherbe? A lakásban ajtó mögött van, oda tuti, hogy nem szökik be másik kutya. Ha a gazdi pórázon viszi sétálni, és abban a két hétben nem engedi oda másik kutyához, mégis mikor esne teherbe?

Jó dolog az ivartalanítás előnyeit hangoztatni, pl. betegségek megelőzése, dominancia csökkenése, a szuka kutya nem vérezi össze a szőnyeget, stb... de azt mondani, hogy ha nem ivartalanítod a kutyádat, akkor tuti, hogy mindig kölykei lesznek, ez szerintem félrevezetés...


2009. dec. 9. 10:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem félrevezetés. Sajnos az ivartalanított kutyák nagy része vemhes lesz. Ne a lakásban tartott kutyákból indulj, ki, az ivaros kutyák 90%-a kertes házban él.

És sajnos általában nem oldható meg az elzárásuk.

Persze vannak akik megoldják, vannak meddő kutyák, vannak akik soha nem állnak meg kannak, de sajnos a nagy részük igenis venhes lesz. És sajnos (bár nem tudom mi lenne, ha nem) a született kölykök nagyobb része még ma is elpusztul az első héten. Vagy betegségben vagy egyszerűen agyoncsapják, vizbefojtják.

2009. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Főnököm szuka kutyája nem volt ivartalanítva. Az egyik szomszéd kis tacsija szabályosan átásta magát a kerítés alatt. Hiába pakolta le mindennel, a kan kutya mindig megtalálta a bejáratot.

Szerintem jobb félni, mint megijedni, neki a szukája már vemhes volt így amikor vitte ivartalaníttatni.


Nekem is szukám van (3 hónapos), fél évesen én is viszem ivartalaníttatni. Hiába van körbezárva az udvar, nekem nem hiányzik az ugatás és vinnyogásparádé a ház előtt minden évben kétszer. A németjuhász szukámat meg hadd ne vigyem be két hetekre a lakásba...

2009. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Talán mások fogalmazták meg rosszul, talán Te értetted félre - nem tudom. Valóban lehet vigyázni is, de én azt gondolom, nagyon de nagyon nehéz lehet odafigyelni. Saját példámból is tudom, mielőtt ivartalaníttattam a kutyámat, pillanat alatt megtörténhet a baj. Szerencsére nálunk nem lett gond, de nem csak arról van szó, hogy Te hova viszed vagy hova nem viszed a kutyád. Én jártam úgy, hogy direkt olyan helyre mentem anno, ahol nincsenek kutyások. És jött egy ember a kan kutyájával. Mondom neki 5 percet kérnék, míg a kutyám elvégzi a dolgát, legyen kedves megvárni, mert tüzel a szukám. Erre a bunkója közölte, hogy ő lesz@rja, nem az ő kutyája lesz vemhes! És már el is engedte a pórázról a kant, aki azon nyomban ugrott is az én kutyámra, alig tudtam leszedni róla! Hát köszönöm, nekem ez nem hiányzik, pedig nagyon figyeltem.

Nem mondom, hogy biztos vemhesül a kutya, de tapasztalat, hogy nem könnyű elég óvatosnak lenni. És ez nem csak rajtam múlik...

Egyéb előnyeit is említhetném az ivartalanításnak. Én nagyon pártolom, szerintem ha egy kutya nincs tenyésztésbe vonva, akkor ezzel neki is jót teszünk. Az egészség megőrzése szempontjából is, valamint azzal, hogy nem őrülnek meg a tüzelési időszakban. Nem hinném, hogy jó nekik az, ha az ösztönük diktál valamit, de mégsem cselekedhetnek az ösztöneik szerint, mert nem engedjük. Na már most azt sem hagyhatjuk, hogy "végezze a dolgát a természet", így is van pont elég kutya, ha nem több, mint ami elég... Tehát igenis azt mondom, mindenki ivartalanítson, aki nem tenyészt. Nekem ez a véleményem.

2009. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

elsőnek: na de legyünk őszinték: azok, akiket pl. itt az oldalon rá tudtok venni, hogy ivartalanítsanak, nagy része (szerintem) városi kutyás, ahol megoldható, hogy a lakásban (előszobában, verandán) legyen a kutya, amíg tüzel...

Ezekre a megoldásokra miért nem hívjátok fel a figyelmet? Pl. el lehetne mondani, hogy a tüzelés 9-14. napja között termékeny a szuka, ha erre még 3 napot ráteszünk az elején és a végén, akkor is max. 2 hétig kell figyelni a kutyára - ha valaki nem akarja ivartalaníttatni vagy nincs rá pénze, legalább erről tudjon. Kompromisszumos megoldásként szerintem hasznos lenne erről is beszélni.

2009. dec. 9. 10:44
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

Ez jó kérdés, bennem is felmerült már, csak az itt olvasott megnyilvánulások miatt nem mertem feltenni.

Nekem két lány kutyám volt eddig, mindkettő ivaros volt. Kertes háznál tartottam őket a kertben és bő 20 év alatt, amíg megvoltak egyik sem lett terhes.

2009. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem hívják fel a figyelmet ezekre a dolgokra amiket mondasz mert az ivartalanítás sokkal egyszerűbb. Jó, nem 10 Ft-ba kerül, de ha össze számoljuk a szétrágott kerítéseket meg hasonlókat amiket a tüzelő kutya vagy az ivaros kan okoz akkor ugyan ott tartunk, szóval hosszabb távon sokkal jobban megéri az ivartalanítás mint a kutya dugdosása erkélyre meg ilyen helyekre... És még nem beszéltünk az álmatlan éjszakákról, mert lehetetlen pihenni egy állandóan ugató, nyavajgó kutya mellett aki meg van őrülve.
2009. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
A nagy kérdés szerintem viszont az, hogy mi haszna származik egy hobbikutyának (nem tenyésztésre szánt!)abból, ha ivaros marad. Az ivartalanítás előnyeit ismerjük és itt azokra gondolok, amik a kutya életminőségét javítják. Számára viszont milyen előnyt jelent az ivarossága? Itt a tényekre gondolok és nem azokra a feltételezésekre, hogy Bodri férfi akar lenni...
2009. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem világos, hogy miből gondolod/miből látod egy anonim oldalom, hogy itt városi, lakásban lakó kutyások vannak... Pl. én is kertes házban lakom...


A "véletlen balesetek" jellemzően nem sétáltatás közben esnek meg, hanem a kinti kutyáknál az udvaron úgy, hogy bejön a kan. Mi is jártunk már így, még gyerekkoromban. Már külön élek a férjemmel, saját kutyánk van, szuka, 7 hónaposan lett ivartalanítva, mert nem akarunk kockáztatni.


Azt nem tudom, hogy mindig vemhesül-e a kutya, de a kutyának egy csomó petesejtje érik meg ivarzáskor, tehát sokkal nagyobb az esély a megtermékenyülésre, mint mondjuk egy embernél.

2009. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Nincs rá pénze... Az ide járók java része nem menhelyen szerezte be a kutyáját, hanem legalább 20 ezret költött rá szaporítónál, vagy még többet tenyésztőnél. Azaz van rá pénze, van annyi pénze, amennyibe egy ivartalanítás kerül, még a szuka kutyáknál is. De egyébként is legyen: kutyát csak az vállaljon, aki felelősen gondolkodva megengedheti magának a vele járó költségeket is. A kutya nem konyhai maradékkal működő ingyen riasztóberendezés.


Ivartalanítással ráadásul egy csomó betegséget meg lehet előzni, illetve a kockázatát csökkenteni, pont szuka kutyáknál.


Nekem lakásban tartott fiatal szuka kutyám van, soha nem volt problémám körülötte keringő kan kutyákkal, csupán a véres szőnyeggel meg az idegességgel. Mégis úgy döntöttem, hogy ivartalaníttatom, mert jobb neki úgy. Szaporítani amúgy sem akarom, pláne mert menhelyi keverék, mit csinálnék egy alom kiskutyával, amikor így is több kutya van, mint gazdi?

2009. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Én még annyit fűznék hozzá a gondolatokhoz, hogy miért fosszam meg minden évben kétszer a kutyáimat a mozgástól és a társaságtól? Ja, hogy ne vigyem kutyák közé olyankor? Én írtam azt, hogy kerültem a kutyás helyeket, mégis "rám találtak". Köszönöm, én nem szeretném bebörtönözni a kutyáimat egyetlen napra sem a lépcsőházba vagy az erkélyre (nekem nincs is erkélyem pl.). Egyébként is, szükségük van más kutyák társaságára is. Ha kanom lenne, akkor is ivartalaníttatnék, mert nem csak a szukatulajdonosoknak van felelőssége, mint ahogy azt sokan feltételezik. Látom kint a kan kutyákat a placcon, mind megőrül még akkor is, ha csak a szagát érzik a tüzelő szukának a parkban, pedig az nincs is ott! A vége az, hogy vagy pórázra veszik őket vagy menniük kell fel, mert nem bírnak a kutya vérével. Hát kinek jó ez?

A hormoninjekció sem megoldás fogamzásgátlásra, mert hosszú távon komoly következményei lehetnek az állat szervezetére. Na meg ha kiszámolom, akkor az ivartalanítás hosszú távon még mindig olcsóbb, mint a fogamzásgátlás.

2009. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!