Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le kutyáma...

Hogyan szoktathatom le kutyámat hogy hemperegjen a dögökben?

Figyelt kérdés

Minden séta alkalmával ha elhullott állatot talál belehempergőzik, ez nem túl higiénikus.

Hogyan vehetném el a kedvét:


2009. dec. 6. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyámmal is majdnem ugyanez van, csak ő nem dögökben hempereg hanem más állatok ürülékében. Már eljátszotta velem 4-szer, hogy belefetrengett valamilyen sz*rba. A sajátjába nem hempereg, hanem más kutyáéba. Volt olyan hogy sétáltattam, és mezőn levettem róla a pórázt had szaladgáljon kedvére, talált valami sz*rt és belehempergett. Mondom, 4x játszotta már el velem, azóta nem viszem sétálni. Szerencsére nem is kell mert kertes házbn lakunk és így tud mozogni. Inkább játszok vele, eldobom a játékát, visszahozza, de én nem viszem többet sétálni... :)


Én nem tudtam róla leszoktatni.

2009. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen kutyád utolsó. Képzeld a kinti kutyának is KELL sétálni mert nem elsősorban a mozgásról van szó hanem a szórakozásról! Te mit szólnál ha egész életedben otthon kéne lenned? Van kert, van ház, van kaja, net stb. Akkor minek kimenni?

Én egyszerűen rájuk szóltam amikor ilyet tettek. Elég szófogadóak, szóval nem volt nagy probléma. Ha a tiéd makacsabba kkor alkalmazz keményeb ódszerek, pl kiálts rá, vagy akármit ami nála beválik. Mint amikor más okból fegyelmezed. Azt mondják páran hogy erről nem lehet lenevelni, mégis az enyémek kibírják hogy ne tegyék. Ja és persze nagyon kell figyelni a kutyára. Nem ám elengeded aztán közben jól elvagy a haverokkal.

2009. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az 1.nek üzenem :Tégedd kénne megrugdosni!

Semmi estre ne bántsd!Ő biztos nem gondolja úgy hogy ez rossz dolog..Amikor láttod hg ezt csinálja rá kell venni hogy hagyja abba és l e kell szidni (szóban) .Azután ha elviszed sétálni és jól viselkedik jutalomfalat,dicséret stb.. Amugy ha nem tudod leszoktatatni akkor vidd olyan helyre ahol nincsenek dögök.

2009. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is belefetrengett egyszer a kakikba, meg is lepődtem mert addig semmilyen vadászösztönt nem mutatott magán :D

Tudod ösztönből csinálják, hogy a saját szagukat elnyomják a vad elől. Elvégre egy kupac kakitól vagy dögtől nem kell félnie egyik állatnak sem. :)

Én is mindig rászólok az enyémre meg elhúzom onnan. Eleinte nem nagyon akarta megérteni, hogy ez nekem nem tetszik, de lassan megtanulta, hogy ne fetrengjen bele semmibe.

2009. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy elkezdene hemperegni, dobj mellé egy kulcscsomót vagy egy műanyag palackot amibe teszel pár kavicsot.
2009. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!