Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetem mellett kutya?

Egyetem mellett kutya?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. Az állatorvosi egyetemre akarok menni. Nagyon szeretnék kutyát, de itthon nem engedik, ezért úgy gondoltam ha külön költözöm akkor örökbefogadok egyet. Szinte biztos hogy dolgoznom kell majd, mivel az albérletet anyumék nem fogják fizetni helyettem. Szerintetek lenne elég időm egy kutyára? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2014. jan. 29. 17:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kedves 20-as, hogy amit te írsz, az a Kérdező számára nem opció. Ugyanis biztos, hogy nem kertes házat fog bérelni. A nem létező kertbe pedig nem tudja kitenni a kutyát, ergo el kell vinnie sétálni - mondjuk egy kisebb mozgásigényű fajtának ez belefér, de ott van még az idő.

Én bevallom őszintén, egy csomó tárgyra nem jártam be. Viszont még így is voltak olyan napjaim, amikor 12 órán át bent voltam. Ha az ember dolgozik is mellette, akkor a többi napja is zsúfolt.

Én is ismerek olyat, aki igen aktívan kutyázott állatorvosi egyetem mellett, de ő a szüleinél élt kertes házban és nem dolgozott.


Az pedig szintén más helyzet, amikor a kutya már a családban van. A Kérdezőnek még nincs kutyája, és én azt javaslom neki, hogy az egyetem alatt ne is legyen (mert rengeteg idő és pénz -- és ha kimennél Erasmusra? Külföldi kutatómunkába kezdenél? Egyetemistaként annyi az olyan lehetőség, amit a szakmai fejlődés érdekében ki kéne aknázni, de a kutya nem igazán fér bele).

2014. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20-as! Pont fején találtad a szöget! A háztartásra muszáj időt szakítanom, mert enni kell és mocsokban élni nem lehet, ez tény. A munka nem kérdés, mert ha valakinek muszáj suli mellett dolgoznia, akkor muszáj. Egy kutya ugyan sok örömmel jár, de nem ad x tíz ezer forintot az ember kezébe, hogy legyen miből megetetni őt és saját magamat is.

A haverok, buli, barát/barátnőzés már más téma. Én is eljárok olykor szórakozni, de ha erre van időm, akkor a kutyára is van időm aznap. Ha a kutyákra nincs időm, akkor jó eséllyel bulizgatni sincs időm. A párom velünk lakik, úgyhogy ez szintén nem téma. Van hogy vele sincs időm foglalkozni, de ő egy értelmes felnőtt ember, aki letudja kötni magát, avagy foglalkozik a kutyáimmal helyettem. Szóval igen, valahol igazad van, valakinek ez a hobbija, valakinek meg az, csak ne soroljunk bele olyan témákat, amiket az ember nem szórakozásból csinál (pl. házimunka).

Én nem mondtam, hogy lehetetlen megcsinálni, csak nem így kell elkezdeni az egyetemet, lakásban. Mérlegelni kell, hogy az a kutya vajon boldog lesz-e vele, avagy úgy jár, mint anno a panelos szomszédjaim, hogy egésznap vonyít szerencsétlen kétségbeesetten, mert nincs aki foglalkozzon vele, a gazdája 12 órázik, hol nappal, hol éjszaka. Nekem meg a szívem szakad meg érte.

2014. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az sajnos nem megoldható hogy otthon lakjak, mivel vidéki vagyok az egyetem meg ugye Pesten van. Anyumék azért (remélem) kicsit besegítenek, de nem fognak mindent fizetni helyettem. Ezt én se várom el tőlük. Az Erasmus nem vonz igazán. Csak angolul beszélek jól, de a heti 5 angolóra úgy megutáltatta velem hogy inkább előrehozott érettségit csináltam.
2014. jan. 31. 18:44
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
várd ki az első egy-két évet, és akkor felelősen tudsz dönteni, látod majd, mi hogyan megy és mennyi...
2014. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!