Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetem mellett kutya?

Egyetem mellett kutya?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. Az állatorvosi egyetemre akarok menni. Nagyon szeretnék kutyát, de itthon nem engedik, ezért úgy gondoltam ha külön költözöm akkor örökbefogadok egyet. Szinte biztos hogy dolgoznom kell majd, mivel az albérletet anyumék nem fogják fizetni helyettem. Szerintetek lenne elég időm egy kutyára? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2014. jan. 29. 17:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Ez nagyon szakfüggő, de munka+tanulás mellett együtt aligha.
2014. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Nekem speciel ékszerteknősre sem volt időm.
2014. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, amikor elkezdődik az egyetem, megismersz csomó embert majd, elmászkálsz otthonról. Egyedül kivenni egy kis lakást is legalább 40 plusz rezsi, de inkább több. Ha szobát veszel ki, lehet, hogy nem vihetsz kutyát. Ha még dolgozol is, akkor sajnos a kutya sokszor nyűg lesz. Esetleg ha macskád lenne? Őt nem kell kivinned sétálni, ha ketten vannak, akkor elszórakoztatják egymást napközben. Én azt mondanám, hogy ne legyen így kutyád. Az állatorvosi önmagában is sok idődet fogja elvenni, nemhogy még munka, és akkor kutyáról még nem is beszéltünk.
2014. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Első évben nem. Tapasztalat.
2014. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 29. 17:32
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos esélytelen, én is oda járok, van hogy reggeltől estig bent vagyunk, tanulni is nagyon sokat kell, szóval nem megoldható az, hogy napi 3-4-szer levidd a kutyát hosszabb időre.
2014. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ne akarj semmilyen állatot egyetem mellett.

Az elején azért ne, mert be kell illeszkedned, és meg kell szoknod az új helyzetet.

A közepén azért ne, mert nekünk pl azok a félévek voltak a legmunkásabbak.

A végén pedig azért ne, mert ha be akarsz kapcsolódni valamilyen kutatómunkába (ezt még nem tudhatod előre), akkor az rengeteg idő.


Mindemellett a munka épp elég lesz neked.

2014. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat. Akkor úgy néz ki egy ideig még nem lesz kutyám. Majd később :)
2014. jan. 29. 19:16
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

én egyetem alatt nem vállalnék munkával és albérletbe.....se az elején se a végén:S sajnos tapasztalat, hogy néha semmire sincs időd:S


mindenképp el kell otthonról költöznöd és dolgoznod kell? Én még itthon lakom, dolgoztam, gyűjtögettem, így lett kutyusom (ő is mentett, de nem menhelyes), akit teljes mértékben én látok el...most azt várom, hogy égezzek az egyetemen, legyen munkám, és mehessek albérletbe a párommal és vele:)

2014. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem van kutyám egyetem alatt is volt,elköltöztem itthonról,de a kutyát vittem magammal természetesen.Hát mit ne mondjak,ha a párom nem segít be (ő is költözött velem albérletbe) akkor teljesen megbolondultam volna,vagy a sulira nem lett volna időm,vagy a kutyára.Így is elég húzós volt,mert a párom is dolgozott közben...


Utólag visszanézve,ha választani lehet,hogy később legyen kutya,akkor később legyen.Nekem már előtte is megvolt,ezért nem volt választásom,de segítség nélkül szinte lehetetlen.Főleg állatorvosin.


Meló és gyerek mellett,ezerszer könnyebb,bárki bármit mondd :D

2014. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!