Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetem mellett kutya?

Egyetem mellett kutya?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. Az állatorvosi egyetemre akarok menni. Nagyon szeretnék kutyát, de itthon nem engedik, ezért úgy gondoltam ha külön költözöm akkor örökbefogadok egyet. Szinte biztos hogy dolgoznom kell majd, mivel az albérletet anyumék nem fogják fizetni helyettem. Szerintetek lenne elég időm egy kutyára? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2014. jan. 29. 17:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
Ezért biztos megint leharapják a fejem, de szerintem ez a téma még mindig túl van bonyolítva. Nem kell ezen ennyire görcsölni. Ha mindig azt várnánk, hogy eljöjjön a tökéletes pillanat az állattartásra, akkor ülhetnénk egyedül a halálunkig. Nagyon sok embernek van háziállata, érdekes módon mégsem tapasztaltam, hogy amikor egyetemisták lesznek akkor tömegével dobják ki őket, mert hogy lehetetlen tartani. Az egyetemet is mindenki túléli. Még nem láttam olyan egyetemistát, akinek ne lett volna élete, csak mert egyetemre járt. Nos hát, azok a dolgok nem kötelezőek, aki kutyát akar az lemond néhányról, ilyen egyszerű. Úgy beszéltek a társaságról, meg a bulizásról, mintha késsel kényszerítetnének rá minden tanulót.
2014. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemmel néha a munka sem összeegyeztethető, ez sajnos tapasztalat. Én első év után oda jutottam, hogy vagy ez vagy az. Nagyon idegesít, ha sehol nem tudok 100%-ot nyújtani, mert kimerült vagyok és nincs időm felkészülni a zh-kra, vizsgákra. Egy kutya már egészen biztosan nem fért volna bele. Ha csak annyi lenne, hogy hazamegyek és megszeretgetem, akkor oké, de valljuk be egy kutya enyhén szólva sem csak ennyi törődést igényel. Le kell vinni reggel, napközben is 1-2-szer és este alvás előtt is. Nem is tudsz rendszert kialakítani pl. a sétákban sem, mert lehet egyik nap csak délig vagy suliban és kettőre rohansz dolgozni, de másnap 7-ig vagy suliban és addig annyi időd sincs, hogy egy pisire hazaugorj. Lehet a kutya kibírná, de neki nem elég az egésznapos otthon tespedés.

Valóban nem kell túlbonyolítani a dolgot, ha úgy jön össze az órarended, avagy úgy érzed egy idő után, hogy belefér az idődbe. Ellenben ne kezd így rögtön szerintem.

Nekem 2 kutyám van, de én itthonról járok be suliba. Végzős egyetemista vagyok és néha abszolút nincs hozzájuk energiám mire hazaérek! Jönnének, játszanának, engem meg néha már az is zavar feszültebb időszakomban, hogy mindig láb alatt vannak. Ha nem lenne anyukám, aki imádja őket és foglalkozik velük akkor, amikor én nem tudok, akkor én egy szánalmasan rossz gazdinak könyvelném el magamat. Sajnos olykor az is vagyok. Én amondó vagyok segítség nélkül semmiféleképpen ne vállalj kutyát! Legalább addig ne, amíg nem tudod hogy lesz rá időd!

2014. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Az ember sosem tudhatja előre, hogy mennyi ideje lesz. Bármikor közbejöhet valami váratlan. És ne felejtsük el, hogy a legtöbb ember még mindig kertesházban él. Én nem érzem attól rossznak magam, hogyha nem tudom elvinni a kutyáimat sétálni, akkor csak kirakom őket a kertbe.
2014. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
És attól hogy kicsapod őket a kertbe már el is van intézve a séta nemde? Egy kutya nem csak egy pisilésnyi mozgást igényel. Utolsó előtti válaszoló vagyok, mi is családi házban élünk, még is tisztában vagyok azzal, hogy az udvar nem megoldás az elfoglaltságra. Max olyan szempontból jó, hogy nem pisilnek be a kutyák akkor sem, ha nem tudok hazaugrani sétáltatni, semmi egyéb előnye nincs. Ugyanúgy le kell őket fárasztani testileg és pszichikailag egyaránt, hogy ne másban éljék ki a fölös energiájukat.
2014. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%
Olvasni tudsz? Azt mondtam, hogy HA nem tudom elvinni őket sétálni, akkor nem fáj, hogy a kertbe RAKOM őket. Magyarán sétáltatom őket, és beengedem házba, csak nem csinálok belőle drámát ha ez nem jön össze mindig! Nem ma kezdtem el kutyázni, csak azért mert kint is tartom őket és nem viszem mindennap sétálni, még nem kell azt feltételni, hogy debil hozzánemértő vagyok akinek a kutya kifárasztásáról kell prédikálni. Legyen elég annyi, hogy többek között BH 2 (bár 3 is menne ha ahhoz lenne kedvem) vizsgájuk van kutyaiskola nélkül, ami egyesek szerint egyszerű hazugság, mert ilyen nem létezik. Otthon sem segített soha senki. Gondom soha nem volt velük. És lám! Emellett még meg sem buktam, sőt még életem is van! Lehet azért se, mert én nem görcsölöm túl. :)
2014. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy valami tingli-tangli szak mellett minden probléma nélkül lehet kutyát tartani és még időd is van rájuk, kertes házban amúgy is teljesen más a helyzet. De az állatorvosi nagyon nem ilyen, nekem első félévben volt hogy reggel 8-tól este 6-ig volt órám szünet nélkül+tömegközlekedés majdnem 1 óra, szóval a kutya konkrétan reggel 7-től este 7-ig egyedül lenne, ezután hazaesik az ember hulla fáradtan, higgyétek el, ezzel nem járna jól se a kutya, se a gazda. A másik meg, bizony ezen az egyetemen nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni, hanem évközben is folyamatosan, emellett baromi nehéz tisztességesen ellátni egy kutyát úgy hogy az egyetemet is komolyan veszed.

Itt nem arról van szó, hogy a kutya vagy a gazdi nem bírná ki, hanem hogy nem kötelező kutyát tartani annak, aki nem tud megfelelő körülményeket biztosítani neki.

2014. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

én megmondom őszintén, nem menne...elsősorban anyagilag és időben nem, még úgy sem, hogy van párom, aki szintén egyetemista...


ha kiszámolod, egy albérlet Bp-en kb 50+ rezsi, a tanulmányi ösztöndíj (magamból, két szakkal az ELTE-n) 30 000 ft. Az állatorosin értesüléseim szerint kb egy tizessel, vagy egy picit többel jobb az ösztöndíj maga. Dolgozni én egy szakkal tudtam, hétvégente, de a tanulás miattsokszor már az is necces volt...ismerőseim az állatorvosin nem tudnak mellette dolgozni, vagy ha igen, akkor nagyon-nagyon alkalmi jelleggel.


Persze lehet szociális ösztöndíjat is pályázni, ezzel megduplázod kb az ösztöndíjadat (bár nálunk a szoc ösztöndíj maximuma 23 000 ft. Tehát ha összeadod a lakásra és a rezsire nem elég a pénzed, nemhogy magadra és a kutyára. Időd meg nem kiszámítható: nekem volt olyan nap, hogy kora du végeztem, de olyan is, hogy reggeltől estig (8tól8ig ) bent voltam. Én így nem gondolnám, hogy felelősen tudnék állatot tartani. Én kezdőként albérlet helyett koliba mennék, gyűjtögetném a pénzt és csak utána mennék albiba. A kutyussal meg minimum az első 1-2 évet megvárnám, hogy milyen...és aztán döntenék, kb félidőben.

2014. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert valaki könnyebben megold valamit, még nem kell rögtön leírni, hogy biztos büfészakra jár. Nem csak az orvosi lehet nehéz.

Tényleg nem az első év közepén kell kutyát venni, de a legtöbb embernek már előtte is van állata, tehát amikor eljön az első év, nem dobhatja ki! Azt meg ne mondd már nekem, hogy úgy veszel kutyát, hogy hű mi lesz ha 5-10 év múlva egyetemista leszek. Magyarán igenis meg lehet oldani a dolgot, általánosságban véve.

2014. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

14-es vagyok. Igen, tudok olvasni, köszönöm kérdésedet. Én meg csak azt mondtam HA van időd sétáltatni, HA nincs, akkor sem elég egy kutyának az, ha kiteszed az udvarra. Ha nincs időd sétáltatni, akkor elvileg nincs időd játszani vele, vagy tanítani sem, nem tudod lemozgatni, amit egy kutya igényel. Nem mondom, ha egy-egy nap elmarad, az belefér, de egy egyetemistának azért eléggé be vannak szabályozva a napjai, meglehőtesen random minden félévben, nem igen tud előre kalkulálni. Előre nem tudni, hogy heti három ilyen kutya hanyagolós nap lesz, vagy két havonta 1. Nem mindegy.

Én is egyetemista vagyok, családi házban. Anyu nélkül nem tudnám megoldani a kutyáim lemozgatását, ez van. Szégyen nem szégyen, sem anyagi keretem nem lenne rájuk, sem fizikai kapacitásom, hogy megfelelően ellássam őket. Egy lakásban ez csak még nehezebb, hiszen egy pisilés is gazdi jelenlétet igényel. Segítség nélkül nem vállalnám be. Segítséggel ha már látom nagyjából hogy belefér-e, akkor igen.

2014. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
Én meg meg tudom oldani, ez van. Az emberek különbözőek, had lásson a kérdező több oldalt. Ez nem egy olyan kérdés, ahol csak egy igazság létezik. Én meg azt nem értem, hogy van idejük a fiataloknak barátra/barátnőre, összeköltözésrte, munkára, háztartásra, bulira, haverokra... Mert azt ne mondd nekem, hogy te egy remete vagy, és az életed csak a tanulásról szól. Na én azt nem értem, hogy ha ezekre van idejük, akkor a kutyára miért nincs. De hát kinek mi a fontosabb.
2014. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!