Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amtaff mennyivel keményebb...

Hegedus Mate kérdése:

Egy Amtaff mennyivel keményebb nevelést kíván (és itt nem verésre gondolok) mint egy boxer?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%

Az agresszió szint az az hogy a kutya milyen hamar nyúl megoldásként addott szituációban ahhoz hogy leveri a másik kutyát az úgy is jó lesz..Kb így tudnám definiálni.


A kommunikáció meg tény.. A pitek többekkközött arra is lettek szelektálva hogy ne kommunikáljanak. Nem adják meg magukat és nem is kifejezetten adnak támadás előtt jelzéseket. Persze egyed függő, de ritka az a pit/staff aki jól kommunikál. Jópár ilyen kutyát láttam már Talán ha kettő volt akinek kifinomultabb volt a kommunikációja de az egyik abból se volt egetrengetően jó. A másik meg 10éves elmúlt és már picit lenyugodott de mondta a gazda hogy régen nem olyan volt.

2014. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja, hogy láttál párat, értem. Én meg rengeteg idegbeteg yorkit láttam, ettől függetlenül maga a fajta nem defektes, csak többnyire rossz kezekben van. Mint staffi gazda, továbbra is fenntartom, hogy semmivel sem kommunikál rosszabbul, mint bármelyik másik kutya akivel foglalkoztak kölyök korától. Az agressziószintjük pedig egy nemrégiben megjelent tanulmány szerint az egyik legalacsonyabb. A tanulmány konkrétan azt vizsgálta, hogy egy alapvetően nyugalmi állapotban lévő kutyát elkezdtek piszkálni, és mennyi idő után reagált erre a procedúrára agresszívan. A munkahelyemen le van tiltva a fb, de majd előkeresem neked ha érdekel, ott linkelték. Viszont azt nem tudom honnan vetted, hogy arra szelektálták volna őket, hogy ne kommunikáljanak. Ez a pit sosem adja meg magát dolog azért van, mert hihetetlenül szívós, és kitartó kutyák. Az adott feladatott tűzön-vízen át végrehajtják, eredetileg ezt jelenti a "game / game dog" kifejezés, csak az idők során sajnos ez összemosódott a viadalok mocskos világával.
2014. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%
Az agresszió kifejezés alatt fajon belüli agressziót értjük (elvileg csak arra használatos) ezalól egyedül a kutya kivétel, de itt is külön kell kiemelni az ember elleni agressziót. Ami ezeknél a kutyáknál tényleg a legalacsonabbak közül való. Viszont én kutya kutya közötti agressziórol beszélek. Az agressziószint nem függ neveléstől az van kb annyit jelent hogy milyen hamar hozzák ki a sodrából. Tényleg egyed függő de átlagosan staffoknál piteknél magasabb mint a többi fajtánál hiszen a viadalos múlt miatti szelekció erre az útra terelte őket. Sok haszna nem volt egy olyan pitnek aki nem volt agresszív :)és azokat igen gyorsan kiselejtezték.
2014. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
15éves vagyok most, és szerintem nem fogok tudni rögtön 18évesen elköltözni szüleimtől akárhogy is szeretnék mert fiú vagyok és nem csaj, hogy valakihez majd odaköltözök. Most van egy 1,5éves kan boxerem, amikor hazajövök a suliból megtanulok 1vagy 1,5óra és aztán CSAK A KUTYA, simán tudok 2kutyára is időt szánni és én nem most rögtön akarok egy staffit hanem majd ha lesz rá pénzem nyáron vagy jövő nyáron. Én úgy érzem, hogy megtudnék nevelni egy staffit is mert a boxerem is nagyon jól nevelt nem csak szerintem, mert réten leszoktam engedni, hogy had rohangáljon, és az első füttyszóra visszajön. Csak még az a kérdéses, hogy hogy viselné el egymást két kan kutya?
2014. jan. 29. 16:59
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 kan van mind kettő ivaros egyik 12 éves másik az amstaff 2 éves semmi gond.
2014. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Anyagiak alatt nem csak azt értem, hogy megveszed. Utána etetni kell, esetleges felmerülő orvosi költségeket állni. Ez nagyon sok pénz, a szüleidnek vajon belefér-e, mert mondjuk egy sima röntgen is 10-20 ezer forint. Másrészt az egy dolog, hogy nem költözöl el rögtön 18 évesen, de egy kutya jó esetben él olyan 15 évig. 30 évesen már feltételezem nem fogsz otthon lakni..
2014. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
30évesen már nem fogok a szülői házba lakni az biztos. De apám vállalkozó és már 9évesen jártam vele kőműves munkára és ablakokat is szereltem, és van 150ezer forintom amit megspóroltam ballagáskor+ a munkák és még nyáron is van úgy, hogy elmegyek kukoricát címerezni vagy gyümölcsöket szedni 4-6órába úgyhogy tudnám finanszírozni egy ideig. A kaját szüleim megveszik, szerencsére ebbe segítenek.
2014. jan. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!