Két kutya marakodásának hátterében mi állhat?
Van két kutyám, egy 2éves ivartalanitott nőstény boxer és egy 7éves kan beagle. Sosem marakodtak, jól kijönnek egymással bár a boxer néha féltékeny ha az idősebb kutyát simogatjuk de olyankor is csak oda bújik közénk, hogy észrevegyük, hogy ő is itt van.
A probléma akkor van amikor játszunk velük. Egy labdát, néha kettőt szoktunk dobálni nekik, az elején még nem is volt gond de egy-két hónapja összemarakodnak a labdán, de csak akkor ha egyszerre érnek oda, amúgy nem. Birtoklás vágy lehet a háttérben? Talán a boxer összekötötte a dolgokat és rájött, hogy ha ő hozza vissza a labdát akkor ő kap több simit és féltékeny?
A marakodás amúgy egyre durvább, az elején csak egymásra vicsorítottak most meg már a boxer durván elkapja a kisebbet, szegény beaglem füle vége vérzett és kapott a lábán egy jó nagy karmolást. A legutolsó esetkor a boxer úgy elkapta a nyakán ( eléggé ráncos ott a beagle, legalábbis az enyém), hogy én nyitottam szét a boxer állkapcsát, hogy engedje el.
Amúgy minden bunyó után nem telik el öt perc és egymás sebét nyaldossák és mennek egymás után mintha missem történt volna.
Néha ha kerítésnél ha idegent ugatnak akkor a boxer izgalmában ráugrál a kisebbre, olyan mintha hergelné, vagy mintha csak egyedül akarná védeni a házat, ilyenkor a beagle oda morog de a nagyobbik nem nagyon szokta azt már lereagálni.
Bocs ha egy kicsit hosszú lett.
Először is, te sem állsz a helyzet magaslatán. Az én kutyáim soha nem mernének egymásnak ugrani a jelenlétemben (amikor meg nem vagyok ott, sose történik semmi, amiért érdemes lenne). Ez már alapból probléma. Ezt az is bizonyítja, hogy, míg az egyik kutyádat simogatod, a másik kutyád közétek túródik.
A másik pedig, hogy a két kutya között sem tisztázott a rangsor. Mi csak ritkán labdázunk együtt a két kutyával, de ha mégis, akkor a kicsinek valójában sose kell a labda, mert közöttük is megvan, kit illet.
Én a helyedben segítséget kérnék a nevelésükhöz, és csakis külön labdáznék velük.
Akkor a két kutya között még nem eldöntött, hogy ki a dominánsabb? Pedig a beagle fajta nem éppen arról híres, hogy domináns legyen.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a boxert másfél éves(, kicsit több talán,) vettük magunkhoz mert az előző gazdája egy idős nyugdíjas pár volt akik már nem mozogtak olyan dinamikusan mint amit egy fiatal kutya megkíván.
Lehet, hogy ott kialakult benne az emberrel szembeni domináns viselkedés amivel nálunk is próbálkozik?
Mert igazából mi nem vagyunk engedékenyek, persze nincs verés de nem kényeztetjük el őket, nem kapnak nasit (jutalom falatkát kapnak, ha parancsot teljesítenek), nem etetjük az asztalról őket és amennyire tudunk következetesek vagyunk. Például nem jöhetnek fel a teraszra és nincs olyan, hogy megengednénk, nem zavarjuk őket össze.
Ma megpróbáltam, hogy mikor látom a boxeren és hallom is, hogy dominanciáját fejezné ki a másikkal szemben rászóltam és kezdi érteni, hogy nem szabad a másikat megtámadnia.
Illetve simogatásnál, vagy az egyiket vagy a másikat simogattam és akkor is megkellet várniuk, hogy rájuk kerüljön a sor, nem engedtem a boxernek, hogy a beagle és közém fúrja magát és úgy láttam megértette. Leült, várt, másfele mászkált addig míg oda nem mentem és megsimogattam őt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!