Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amtaff mennyivel keményebb...

Hegedus Mate kérdése:

Egy Amtaff mennyivel keményebb nevelést kíván (és itt nem verésre gondolok) mint egy boxer?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Egyiket se kell verni,sőt..egy kutyát sem szabad verni.


Az amstaffok általában makacs,önfejű,domináns kutyák,a boxer is hasonló,de ők végtelenül játékos,bohóc kutyusok.

Boxerem nem volt,amstaffom 3 is van,én azt mondom,hogy összességében egy staffal nehezebb.


Nagyon nagy különbség nincs,de azért a staff mégis csak terrier.

Kezdő kutyásoknak és gyerekeknek,kamaszoknak nem ajánlom.

Határozott,következetesen ember a megfelelő számukra,aki ért a kutyákhoz.

2014. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

A kutya neveléséhez hozzátartozik az, hogy néha megveri az ember. A megverés természetesen nem agyonverés hanem annak a megnyilvánulása, hogy mégiscsak te vagy a főnök. Ez a természetben is így van, amikor rendezik egymás között az állatok az erőviszonyokat. Fene tudja, hogy miért lett ez ekkora tabu mostanában... mintha valami szentségtörés lenne.


Köszönöm a lepontozást, sok állatot nem tartó állatszakértőtől!

2014. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó,te hülye vagy.


Soha nem vertem meg egyik kutyámat sem,és mindegyik tudta hol a helye.És nem pincsiket tartottam/tartok...


Úgyhogy egy kicsit neked kellene utánanézni a kutyanevelésnek.A tekintélyen van a hangsúly,amit puszta kisugárzásból is el lehet érni...van akinek hozzá sem kell érni a kutyához.

A fizikai érintés pedig sokkal inkább kell,hogy határozott legyen,és jól irányzott,mintsem erőszakos és összevissza ütögetés...


Első voltam.

2014. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó,te hülye vagy.


Én sem pincsiket tartok/tartottam és semmi gond nem volt a kutyákkal azzal együtt, hogy elcsattant néha aminek el kellett csattannia.


Ki beszélt össze vissza ütögetéstől? Olvasni / értelmezni tudsz?


Második voltam.

2014. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nehogy, már az én kérdésem miatt itt veszekedés legyen emberek. 15-éves vagyok volt már 2db boxerem most van egy 1,5éves és volt egy 9hónapos amit elloptak. Mindig következetes voltam és én voltam a falkavezér mindig. Szóval én úgy érzem, hogy elbírnék egy staffival is most nyáron leszek 16úgy-hogy szerintem ha a boxerem lesz egy 2éves akkor fogok venni egy staffot mellé
2014. jan. 28. 20:55
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Aztán meg leszel 18-20 éves,mész bulizni,tovább tanulni..a kutya meg hoppon marad.


16 évesen nem fognak neked eladni egy kutyát sem,max szaporítótól,akit az sem érdekel,hova kerül a kutya.

Olyan kutyát meg pláne nem veszünk...hacsak nem akarjuk tovább rontani a fajtát..

2014. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én néha tudom mert nem birok vele rácsapok de semmit nem ér röhög az egészen.Nagyon kemény kezet igény ha kiskorában nem neveld meg keményen és nem fog tisztelni a fejedre nő és akkor már nagyon nehezen lehet elbírni vele.Én nem neveltem meg már nem tudom így néha csapni kell a seggére vagy odarugni mikor már harapdálj a kezem ha kimegyek hozzá és rám ugrik.
2014. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
A boxered is kölyök még, miért szeretnél még egy kutyát ilyen fiatalon? El is kell látni őket, ami nem kevés pénz. Ráadásul hamarosan elköltözöl a szüleidtől, és nem lesz egyszerű két kutyával albérletet találni. Nagyon gondold ezt végig.
2014. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért én a verés témára visszatérnék. Egy kutya megütés egy kutyának nem olyan nagy büntetés, és vannak olyan esetek amikor nem kell nagyon megbüntetni a kutyát, ekkor tökéletes pl.

Szerintem belefér néha 1-1 jól irányzott és jól időzített orrakoppintás nálam is előfordul. Ha a kutyámat többek között ezek miatt tudom elengedni az utcán. És nekem is és neki is belefér szerintem ha ez az ára annak hogy szabadon rohangáljon...


Amúgy hogy a kérdésere is válaszoljak, egy staff jóval keményebb mint egy boxer (persze vannak átfedések a legköyebben kezelhető staff lehet könyebb mint a legkeményebb boxi) De átlagban jóval durvábbak a staffok. Magasabb az agressziószintjük, rosszabbul kommunikálnak talán kevésbé is működnek eggyüt és mozgatni is többet kell őket mint egy boxert bár ez is egyed függő.

2014. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Neked van staffid, vagy miből vontad le azt a következtetést, hogy rosszabbul kommunikálnak, és az agressziószintjük is magasabb? Mert ez egyáltalán nem igaz.. Egy normálisan szocializált staff/vagy pit pontosan ugyanolyan jól kommunikál, mint bármelyik másik hasonlóan szocializált kutya. Az "agressziószint" (itt dominanciára, vagy mire gondolsz?) is inkább egyed, mint fajta függő.

A verés témára én csak annyit reagálnék, hogy van olyan élethelyzet, amikor igen is szükség van egy jó időben elcsattanó pofonra. De nálam a verés nem itt kezdődik. Ha valaki üti vágja a kutyáját, mert az nem akar lefeküdni parancsra, azt elítélem.

2014. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!