Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy westiet lehet itthon nyírni?

Egy westiet lehet itthon nyírni?

Figyelt kérdés

Nem akarom kozmetikába vinni,ezért itthon szeretném megoldani ezt :)

(nem akarom vinni kiállításra...)


(hogyan kezdjek bele??)


előre is köszönöm a kedves válaszokat:)


2009. dec. 4. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk yorkink volt, azt javaslom, hogy elsőre vidd el kozmetikába, nézd meg hogy csinálják, és csak ezuzán állj neki otthon nyírni. Én is így csináltam.

Annyira azért nem drága a kozmetika.

2009. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Én speciel örülök ha valaki sajátkezűleg akarja a kutyusa bundáját kezelni, de ha nem tudja hogyan kell, inkább vigye el kozmetikába / ha nem viszi kiállításra akkor is/. Légyél ott te is, és lesd el a mesterfogásokat. Pár alkalom után már te is talán elkezdheted. Ahogy mondani szokás, meg kell fizetni a tanulópénzt ;)

2009. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja nannyira nem drága....de egy westit majdem minden hónapba lehet vinni nyiratni,de kéthavonta tuti,az én fodrászom 4500/alkalom,hát ez lehet márpedig lehet drága másnak.

hosszúszőrú kutyával más a helyzet ott csak igazítani kell.

Jó tanulást a fodrászathoz. :)

2009. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet képzést tanulni. amúgy nekünk 3000Ft 3-4 havonta. nem sok... :DDD
2009. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Vegyel trimmelö kest,ollot,fesüt,kefet,aztan Jo munkat hozza!
2009. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is itthon kozmetikázom a kutyámat. Megvettem a róla szóló könyvet, plusz a felszerelést hozzá... és ot tartok, mintha egy évig kozmetikus csinálta volna. De jó móka egyébként, és ha ügyes vagy, akkor még büszke is leszel magadra!

Szerintem a körmök vágása lesz a legnehezebb, mert azt általában rosszul tűrik, amíg nem szoknak hozzá. Esetleg a hajszárítózás... na, az nem semmi, de semmiképpen ne hagyd vizesen a bőrét, mert bekorpásodhat! Szóval , ha kapálódzik, akkor kérd meg a párodat, vagy aki ott van, hogy segítsen fogni a kutyust. Pár alkalom után már menni fog, és megszokja a procedúrát!

Ha véletlen belevágnál a körménél az élő körömbe, és vérezne picit, akkor ne ijedj meg, begyógyul, csak máskor ügyesebben... én egyszer elkövettem, és visított szegényem, de nyugodtan beszéltem hozzá, nem hagytam, hogy hisztizzen, úgyhogy elsimultak a dolgok.. de azért nagyon sajnáltam... jajjj...

Na mind1, sok sikert!

2009. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy elég gyakran még a kozmetikusok is belevágnak,vagy ha tartanak tőle akkor meg alig vágnak a köröm hegyéből. Én minden héten egyszer körömreszelővel reszelek neki belőle egy keveset és akkor nincs gond vele a következő kozmetikáig. Nem beszélve arról,hogy a reszelést nagyon jól tűri,mondhatni még élvezi is. :)
2009. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!