Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Panelba lenne a kutya.Közepes-kistermetűt szeretnék.Sokat tudnék vele sétálni menni. Rővidszőrűt,tanulékonyat.Fajtatisztát szeretnék.És ne tipikus ölebet irjatok.Ha a fajtában van valami munka(vadászat,terelés,őrző stb)azokat űznénk vele.
2009. dec. 2. 21:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Staffordshire bullterrier.

Pörgős,rövid szőrű,vidám kis fickók.

2009. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mondtam, hogy nem hullik a szőre. Ha normálisan van tartva, etetve, akkor nem hullik jobban mint egy átlagos kutyának. Azt mondtam, hogy hiába nagy a szőre, nem ajánlatos sokat fésülgetni, fürdetni, mert ronda lesz. Én megjártam. Mindig nagyszőrű kutyát akartam akit lehet gondozni, és amikor még nem értettem a mudihoz megfelelően, akkor annyira kifésültem, fürdettem, hogy szegénynek korpás lett a bőre, egyenes, kevés a szőre.

A mudi kb olyan 35-47 cm között van, de elég nagyok az eltérések. De szerintem még a legnagyobbak is közepes kategóriába tartoznak. Sokszor látok "törpemudikat" akik kb akkorák sheltie, ami nagyon durva. Az enyém pl nagynak számít, szuka és 45 cm.

2009. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
75%

-Álljanak már le a "panelba nem lehet kutyát tartani" idióták. Főleg azok, akik nem panelban tartják a kutyájukat.-

Ez ám a kultúrált hozzászólás? Egyébként: ki beszél itt arról, hogy nem lehet panelban kutyát tartani? Nem is értem magam, mi a fenének kell reagálnom egy ilyen névtelen "idióta" hozzávakkantására...

2009. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Én az ír terriert nem javaslonám panelba, ott megbolondulna az unalomtól ha nem kapja meg a 20-30 km-t naponta.

Elgondolkodva milyen kutyákat tartanak a lakásban, én egy spánielt bátran mernék ajánlani. Apportirozni, vércsapázni simán lehetne vele.

2009. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

20:47!

Most elhiszed, hogy 2-3 havonta mindig megy kozmetikába trimmeltetni?? Prémium tápot kap, az egyik legjobbat... Ismerek egy mestertenyésztőt, de megkérdezem a Te kedvedért! ;)

2009. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

Jack Russel terrier!Rövid szőrű,nem tipikus öled,közepes-kistermetű,mozgás igényes,tanulékony,falytiszta.Itt pedig leírok pár tudnivalót:Felépítése: A Jack Russel terrier izmos, feszes, robusztus testű, rövid lábú kutya. Háta egyenes, farka magasan tűzött, általában felmeresztve tartja. Lábai erősek, izmai jól kirajzolódnak. Mancsa a macskáéhoz hasonlít Feje: Kicsi, V alakú fülei előrehajlók. Α szemei mandulavágásúak, a harapása ollószerű.


Marmagassága: Α Jack Russell terrier legfeljebb 28 cm magas lehet, általában 22-28 cm.


Testtömege: Kb. 9 kg


Szőrzete: : Fedő és aljszőrzetből áll, sima és szálkás szőrű változata is ismert. Mindkét fajta szőrzet erős, merev szálú, sűrű, egyenes. A szálkás szőr sem göndörödik vagy gyapjasodik


Színváltozatok: a kívánatos szín a fehér, illetve a fejénél és a farka tövénél fekete, barna, citromsárga vagy fekete-cser barna rajzolattal. A csíkos rajzolat nem megengedett.


Táplálékigénye: 600 g/nap Alomszáma: 4-6 kölyök Várható élettartama: 10-14 év


Jelleme: A Jack Russel terrier egy igazi energiabomba. Félelmet nem ismer, kíváncsi természetű, játékoskedvű, nagy mozgásigénnyel bíró kutya. Akaratát fejlett önbizalma révén mindig keresztülviszi, nem ritka a domináns viselkedés sem, főleg a kan egyedeknél. Magas intelligenciával bír, ezért sosem szabad lebecsülni, és mindig az értelmi képességeinek megfelelően kell kezelni. Kiváló jelzőeb, a környezetében zajló eseményeket élénken figyeli, és ezeket ugatással jelzi. A túl gyakori ugatásról le lehet szoktatni megfelelő neveléssel. Alapvetően nagyon kedveli a gazdája és családja társaságát, de önmagában is remekül elvan.Az időben elkezdett következetes nevelés és szocializáció elsajátítása után általában nincs gondja a többi kutyával, de a kan terrierek sokszor szemtelenül, meggondolatlanul viselkedhetnek más kanokkal szemben. A Jack Russel elviseli a macskák társaságát, főleg ha már kölyökkorától kezdve együtt van vele, de a szabadban gyakran eredhet egy-egy cica után. A gyerekeket is szereti, mokány felépítése következtében sok mindent kibír, de nem engedi, hogy túlságosan eluralkodjanak felette. Házőrzésre nem alkalmas, az idegenekkel kicsit talán bizalmatlan, de ennél többre nem számíthatunk tőle.


Általános gondozási tudnivalók [szerkesztés]

Szőrzetápolási igénye: A Jack Russel terrier szőre nem igényel sok gondozást. A sima szőrű kutyák esetében heti egy kefélés elegendő, vedléskor naponta egyszer kell átkefélni a bundájukat, hogy az elhalt szőröket eltávolítsuk. A szálkás szőrű terriert évente háromszor-négyszer kell trimmelni, így az elhalt szőrszálak nem maradnak a bundában, és az újak ki tudnak fejlődni.


Körmök: A körmeit vágatni kell


Nevelése: Mint minden terrierhez, a Juck Russelhez is mindenekelőtt rengeteg türelem szükségeltetik. Rendkívül konok, minden eszközt megragad, ha saját akaratát érvényesíteni akarja. Ezért a türelem mellett nagyon fontos a következetesség, mellyel soha, egyetlen pillanatra sem hagyhatunk fel. Ellenkező esetben a kis bájos állatka egyből észreveszi megingásunkat, és átveszi az irányítást. A Jack Russel terrier nevelése csak akkor hatásos, ha ezt következetesen tesszük.Ha a gazda nem elég szigorú, vagy következetes, a kutya ezt észreveszi, és hajlamos átvágni gazdáját, melyhez trükkök tárházát képes felvonultatni. A gorombaságot, durvaságot ugyanakkor kerüljük, mert a Juck Russelnek hatalmas szíve van, és ezek nélkül is rá tud hangolódni a gazdájára. Azt sose várjuk, hogy teljesen levetkőzi terrieres szokásait, jellemét, nem is ez a cél. Sok játékkal, megfelelő motivációval tudunk sikereket elérni nála. Meg kell találni azt a nevelési módszert, ami az adott kutyánál hatásos.Már kölyökkorától kezdve le kell szoktatni az ugatásról, és a legelemibb parancs, a „hozzám!” feltétel nélküli teljesítésére. Nevelése során néha kompromisszumokat kell kötnünk, ha fejlődést szeretnénk látni. Örüljünk annak, ha hívásra hozzánk jön, és ne várjuk el tőle, hogy szabályosan igazodjon.Pórázon vezetve se az legyen a fő a cél, hogy szépen mellettünk ügessen, hanem az, hogy egyáltalán képes legyen pórázon vezetve kulturáltan viselkedni.


Mozgásigénye: A Jack Russelnek hatalmas a mozgásigénye, egy félórás séta neki nem elég. Szereti, ha feladatot kap,imád szaladgálni, labdázni, és ásni. Ügyeljünk arra, hogy a kertben tartott állat biztonságosan elkerített helyen legyen, ugyanis hajlamos az önálló, engedély nélküli felfedezőutakra. A Jack Russel kotorékeb, kedvenc időtöltése a rágcsálók vadászata. Ezért ne lepődjünk meg, amikor póráz nélkül sétáltatott kedvencünk apróbb állatok után veti magát. Ezért is nagyon fontos, hogy a „hozzám!” parancsot minden körülmények között teljesítse.


Alkalmazásai: Sokszor tartják farmokon, gazdaságokban, mert a rágcsálók, kártevők irtásával hatalmas szolgálatot tesz. Házi kedvencként sem csalódhatunk benne, de aki emellett a kutya mellett dönt, számoljon azzal, hogy sportosan kell élnie, hogy kielégítse kutyája mozgás iránti vágyát. Ha agilitizni is szeretnénk vele, válasszuk az ügyességi- és labdajátékokat, pl. flyball.

Jack Russel-terrier

Jack Russel Terrier



Fajtagazda ország:

Ausztrália

Osztályozás

Csoport:

III. terrierek

Szekció:

2. kis méretű terrierek

Fajtaleírás

Osztályozó szervezet: FCI

Érvényes standard: [1]

Kiadás éve: 2000

2009. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
szerintem pitbull!!:)meg az is fontos hogy panelba ne ugasson sokat szóvel próbálj meg olyat választani:)
2010. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!