Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Panelba lenne a kutya.Közepes-kistermetűt szeretnék.Sokat tudnék vele sétálni menni. Rővidszőrűt,tanulékonyat.Fajtatisztát szeretnék.És ne tipikus ölebet irjatok.Ha a fajtában van valami munka(vadászat,terelés,őrző stb)azokat űznénk vele.
2009. dec. 2. 21:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

Álljanak már le a "panelba nem lehet kutyát tartani" idióták. Főleg azok, akik nem panelban tartják a kutyájukat.

Nevelés és szoktatás kérdése az egész, nálunk még dán dogot is tartanak némelyek panelban, és semmi gond a kutyával.


Amúgy: Airdale terrier, foxi, ha tényleg sokat tudod sétáltatni, jack russel terrier, border terrier, bull tipusú terrierek, pumi (nem hullajtja a szőrét, de sokat kell fésülni). A spánielt nem ajánlom, mert annak nagyon hullik a szőre.

Ha a westie mellett döntesz, akkor jó kennelből vedd, mert mivel népszerű fajta a szaporítók eléggé lerontották az állományt, és munka kutyaként nem jól funkcionálnak.

2009. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
39%
A westie alapból ki van zárva, amit a kérdező írt még a témához. Nem rövid szőrű, sok ápolást igényel a szőr és azért eléggé hullik is neki!
2009. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem amit eddig felsoroltatok nem azok tipikus tanulni imádó kutya. :) Viszint annál tipikusabb ölebek.

Én ajánlom a mudit. Közepes, tanulékony, bárhol elvan mellett ha úgy foglalkozol vele ahogy kell, nagy a szőre de szinte tilos gondozni. Remekül terel, lehet vele agillityzni, frizbizni, flyballozni, munkaversenyezni, dogdancingelni, obedience versenyekre járni (már ha van ilyen az országban). Nagyon sokoldalú kutya, szinte bármit csinálhatsz vele amire fizikailag képes. Azt hallotaam, hogy disznót is szoktak vele hajtani vadászat közben. Amit eddig felsoroltak azok közül szerintem még a pumi illik ide. Egyis ismerősön két pumival lakik panelban, szóval ez nem lehetetlen.

2009. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

16:02

csak közlöm veled,hogy a westie egyáltalán nem hullajtja a szőrét!

én ajánlanám,csak áplni kell neki..

2009. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Én még az Ir terrierre gondoltam.De még nem tudjuk.
2009. dec. 3. 18:33
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nagyon tetszik a schipperke. Nem öleb, hanem komoly kutya, csak kis méretben, lehet vele pl. agilityzni. Én panelba biztos, hogy ilyet vennék.

[link]

2009. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

17:07

Én meg közlöm Veled, hogy de igen! Ne mondd már, hiszen nekem westiem van! Rendszeresen fésülve van, de még így is tiszta kutyaszőr a ház. Édesanyám mindig megjegyzi. Főleg ilyenkor mikor vedlik...

2009. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%

Mudisnak!

Tényleg nem hullajtja a szőrét? Nem olyan göncdör, mint a puminak, a puminak tudom, hogy azért nem hullik, mmint a göndörség miatt.

És a mudi még közepes testermetűnek számít?

Nem akadékoskodni akarok, nem ismerem a mudit (sajnos), csak elméletben, de hát az nem számít.

2009. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

20:27

kis korában nem volt rendesen ápolva a szőre... következő kutyánál nézz utána/kérdezz meg kozmetikust... nekünk ajánlotta hogy kezdjük ez trimmelni. és voálá: nem hullik a szőre...-.-

2009. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A mudi kb akkora mint egy pumi egy kicsivel nagyobb mint a puli.Előszőr én is mudit akartam de nagyonnagy a mozgás igénye.
2009. dec. 3. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!