Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rosszat csinál a kutya és...

Ha rosszat csinál a kutya és ezért megverik akkor ranul belöle?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 13:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
35%

SOHA NE VERD A KUTYÁT!!!!!!!!!!!!!

Ezt a kérdést fel sem szabadott volna tenni!

2009. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Hm én úgy tudom hogy a farkasoknál sem mehet be a falka a vezér helyére és nem ehet addig amíg ő jól nem lakott. Szerintem nekik is vannak más módszereik. :)
2009. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

De egy sinten élnek. Náluk nincs olyan, hogy a falkavezér az asztalnál ül, a többi meg a földön van, ez egy olyan célzás, amit az állatok ösztönösen éreznek. Ha egy falkában valamelyik egyed oda megy a falkavezérhez miközben eszik, a fakavezér odamordul, rossz esetben megtámadja a másikat. Ez nálunk embereknél úgynéz ki, hogy rászólunk, hogy menjen onnan, ennyi.

A gyerekverésre visszatérve, én nem érzek tiszteletet az iránt a szülő(m) iránt, aki kezet emelt rám, számomra ez a gyengeség és tudatlanság jele.

2009. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy szerintem fölösleges ezen vitatkozni, tanácsokat adhatunk egymásnak és az már a kérdező dolga, hogy megfogadja e őket és miképp dönt. Van, aki szerint a verés jó módszer. Én nem ezek közé tartozom. Van két kutyám, az egyik egy kicsi, az ő nevelésénél elég sok mindent elrontottam, többek közöt megütöttem, meg is látszik és meg van az eredménye, következménye. A nagytestű kutyámat már következetesen és felelősségteljesen nevelem, ebbe az erőszak már nem fér bele és egy teljesen jól nevelt, szófogadó, boldog kutyát kapok cserébe a fáradozásaimért. Tehát én azt vallom, hogy erőszak nélkül is meg tudom magam értetni a kutyámmal, mások csinálják, ahogy jónak látják.
2009. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy én nem is verésről beszéltem, mert egy fenékre csapás nem az. :)A verést elítélem. Csinálja mindenki ahogy akarja, de az már nem mindegy hogy engem burkoltam butának neveznek, mert olyan béna vagyok, hogy "erőszak nélkül" nem tudom magam megértetni a kutyával. Én meg azt vallom, hogy ez a mai világ már túlérzékeny lett, állatkínzás szalagot tenni a kutyára megkülönböztetés céljából, gyilkossággal felérő cselekedet gyereket sírni hagyni. És úgy olvastam bizonyított tény, hogy éles helyzetben igenis megbízhatóbb a kutya ha nem csak pozitív megerősítéssel nevelik. És tapasztaltam is. Na de mondjuk aki csak otthon, hobbiból tartja a kutyát annak erre annyira nincs szüksége. :D
2009. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%
....
2009. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ez nem ér, én is írtam egyszer ilyet: ... és eltüntették a válaszok közül oO De most tök komolyan xD
2009. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ezt is elfogják nemsokára szerintem :D
2009. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

nem a verésből tanul !

csak és kizárólag akkor használ-na , mikor rosszat csinál azonnal rajtakapod,és 2-3 másodpercen belül bünteted.

különben semmit nem ér!

a negatív ,esetleg durva módszerek sokkal kevésbé használnak,mint a pozitív megerősítés !

2009. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

egy megfelelő időben adott fenékre verésből tanulhat, de ha nem jókor bünteted az többet árt mint használ.


Ha rosszat csinál magadhoz kell hívni, és megdicsérni, ezzel egy stabil behívást érhetsz el, aminek segítségével a távolból is meg tudsz szakítani bármilyen nemkívánatos cselekvést.


Természetesen ha rajtakapod meg lehet büntetni de csak az adott szituációban mert utána már nem fogja érteni....megjegyzem igen nehéz rajtakapni egy kutyát, szóval inkább a behívás!

2009. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!