Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan utálja egymást: mit...

Két kan utálja egymást: mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyám. És van a környéken egy másik is. A két kutya, egyszerűen fogalmam sincs, miért, de utálja egymást... minden más kutyával tök normálisan viselkednek, de ez a kettő, ha meglátják egymást akár az út túloldalán is, már próbálnak egymásnak esni, morognak, vicsorognak, ugatnak, minden... Ugye egyrészt gond, hogy nem tudunk az utcán elmenni egymás mellett, mindenképpen kerülni kell, a másik meg, hogy elvileg ugyanazt a kutyafuttatót használjuk, a gyakorolatban meg aki épp megérkezik, meg kell, hogy nézze, hogy ott van-e a másik kutya, és ha ott van, inkább nem megyünk oda... szerintem ez nem állapot így... mit lehetne tenni?... Nem merjük egymáshoz engedni a két kutyát, mert félünk, hogy szétszednék egymást... azonos magasságú, de két különböző fajtájú kutya.
2009. dec. 1. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt a leghumánusabb dolog, ha egyeztetsz a másik kutya gazdájával. Ki, mikor merrefele viszi a kutyáját rendszeresen. Más megoldás is van, de az már valamelyikötök rovására menne.
2009. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%
öntsétek le őket vízzel ha elkezdenek morogni egymásra, persze azért ne fázzanak meg a kutyák erre ügyeljetek
2009. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam, hogy nem lehetne valahogy megszerettetni őket egymással? egyszerűen nem értem az okát, hogy miért utálják egymást, semmi előzetes oka nincsen..
2009. dec. 1. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos bántanák egymást?

Láttam már olyat két kutya a kerítés két oldaláról ölte egymást. Egyik sétáltatásnál, ahogy fogták egymást és halladtak a kerítés mentén találtak egy nyitott kaput, és mind kettő megszeppenve állt és szagolgatta a másikat.

2009. dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szimpla dominanciaharc, nem a szeretetről szól, így megszerettetni sem tudod őket egymással. Le kellene játszaniuk egymás között, hogy eldöntsék melyikük az "erősebb". Azért viselkednek így mert az erejüket fitogtatják. Össze lehet szoktatni egy ilyen párost de ált. akkor eredményes a dolog ha a 2 kutyának egy gazdája vagy nevelője van, akit mindketten elfogadnak vezérnek és aki tudatosítja bennük hogy nem kívánatos a magatartásuk.
2009. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy ez most meg hangzik jól, de szájkosarat kell rájuk tenni és elengedni Őket, valaki olyan jelenlétében aki ért a kutyákhoz, pl. egy kiképző.


Ha rangsorvita van köztük az úgyis egyfajta rituális harccal kezdődik, aminek a lényege pusztán az erőfitogtatás, ha ez mégis komoly harccá alakulna akkor ott a szájkosár, ami védi Őket a harapásoktól.


De amíg nem rendezik le egymás közt a problémát addig nem lesz béke.


Lehet próbálkozni közömbösítő gyakorlatokkal is, elképzelhető hogy pórázon megtanulnak egymás mellett elmenni, de az első adandó alkalommal össze fognak ugrani, és akkor ez ne váratlanul történjen, hanem inkább úgy hogy felkészültök rá!

2009. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!