Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két kan kutya egymásra...

Ha két kan kutya egymásra támad, akkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Kivittem sétálni két beaglet, az egyik az enyém ő szuka, a másik egy nénié és egy kan.

A parkban találkoztunk egy golden kannal, és jól megvoltak a kutyák, semmi gond nem volt köztük, ám adtam jutalomfalatot a két kutyusnak, és odajött a golden hozzám, ekkor a két méterre álló kan bigli elkezdett morogni. Egyre jobban morgott, odamentem hozzá, elhúztam de folytatta, főleg, hogy a golden is rákezdett, és jött utánnunk.

Hát eléggé féltettem, nehogy összekapjanak, mert a golden sokkal nagyobb a biglinél, úgyhogy muszáj volt felemelnem, elfordulnom, odébb vinni a Bingót. Persze ő még úgyis morgott, meg ugatott.

Aztán végül a golden gazdája lefogta a kutyáját és sikerült elmennünk. Persze még morgólodott magában a két kutya...


Amúgy a Bingó, nagyon barátságos. Idegen kanokkal soha nem kapott össze. Ha találkoztunk egy tök idegennel, max. kerülgették egymást, vagy ráugrott a másik őrá, akkor sem volt semmi agresszió.

Ezzel a goldennel 1 hónapja kapott össze majdnem, mert talált egy csontot és azt védte, de sikerült onnét megint elhúzni.


Mit kellett volna csinálnom? jól cselekedtem?

Ha ilyen van h elkezd morogni a másikra mit tegyek?


2009. nov. 30. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Kükön nemű kutyák általában nem bántják egymást. Az egynemúeknél viszont gyakori az egymás elleni támadás. Készülj fel a vératlan helyzetekre, hogy bármikor meg tudd védeni a sajátodat. Ha olyan helyen történik, ahol van viz, egy slaggal általában szét lehet őket választani.
2009. nov. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak télen ne locsold le őket, mert megfáznak. :D

Egyébként én is voltam már ugyanilyen helyzetben, volt, hogy labdán vesztek össze, volt, hogy jutalomfalaton, sőt olyan is volt már, hogy egyik kutyának nem tetszett, hogy a másik túl közel ment a gazdijához.

Ilyen helyzetben legjobb, ha a konfliktus forrását szünteted meg. Pl. ha a jutalomfalat a vita tárgya, vagy alabda vagy mondjuk az, hogy túl közel megy hozzád egy másik kutya és ez a tiédnek nem tetszik, legjobb, ha zsebre teszed a tárgyakat, sarkon fordulsz és elmész. Nálam ez általában működik, ha én kimegyek az aurájukból úgymond, akkor szinte azonnal megszűnik a civakodás.

De ha már egymásnak estek, akkor más a helyzet persze. De amíg nem megy vérre a harc, addig azt mondom, jobb ha hagyod, hogy lejátsszák, mert ha szétszeded őket, addig fogják fixírozni egymást, míg el nem döntik a rangsort. És ez teljesen természetes. Amúgy legtöbb ilyen esetben, ha már muszáj beleavatkozni, az bőven elég szokott lenni, ha a gazdik erősen rájuk szólnak. Persze ha vére megy, akkor ez kevés, de a legtöbb kutyán lehet látni még mielőtt a másiknak esik, hogy komoly lesz-e a harc. Ha bele kell avatkoznod, de annyira még nem durva és nem túl nagyok a kutyák, akkor óvatosan szét lehet szedni őket a grabancuknál fogva, de nem tanácsos igazából, mert félő, hogy a gazdikat is éri egy-két harapás. helytelen, ha csak az egyik kutyát emelik ki, ilyenkor mindkettővel inkább egyenlően kell bánni és ha már szét kell szedni őket, akkor két ember tegye, vagy ahány kutya van. De ha nagytestűek, akkor ez semmiképp sem javasolt.

Bár szerintem a Te esetedben nincs ilyen komoly harcról szó. Bőven elég, ha ilyenkor óvatos vagy a jutalomfalat osztással, vagy azonnal tedd el, menj arrébb és közben szólj rájuk határozottan.

2009. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és hát még a szétválasztásra visszatérve. Azért is jobb, ha hagyod lejátszani, mert pl. volt, hogy a saját kutyáim összevesztek és mikor szét akartam őket szedni, még jobban egymásnak mentek. De arra, hogy kimentem a szobából, lenyugodtak.
2009. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem jól csináltad, ezzel nem bántani akarlak hanem tanácsot adni, mert nekem is volt már ilyen helyzetem és egyszerűen kezelheő!

Természetes hogy a kajáját védi de verekedni nem fog, főleg egy goldennel (Ő sem hülye, látja ám az erőkülönbséget:-) ). Azzal hogy ilyenkor felveszed vagy megpróbálod elhúzni a bátorságát erősíted, ugyanis a kutya ilyenkor úgy gondolkozik, hogy a gazdi mögötte áll, tehát nincs egyedül és sokkal erősebb a másik kutyánál ("mi ketten vagyunk te egyedül").

Tehát, hagyni kell őket, morgáson vagy pici acsarkodáson kívül semmi nem lesz. Ha mégis összekapnának a legrosszabb amit tehetsz ha megfogod a kutyádat és megpróbálod elhúzni (ilyenkor megint az "erősebb vagyok" lép életbe és TUTI hogy Ő fogja ténylegesen megharapni a másik kutyát!!

Ezt az ismerős kutyakiképzők mondták nekem. De egyébként megfigyelhető simán sétánál is, akkor ha feszülő pórázon van a kutya (megint csak mögötte vagy!)és jön egy másik aki nem tetszik neki annyira, 100% hogy agresszíven fog viselkedni, míg ha elengeded pórázról odamegy a ásikhoz, esetleg morog és ennyi.

2009. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

huh értem :)

hát igen, tudom h hagyni kéne őket. Csak féltettem, mert nem az enyém a kan, és bár hallgat rám, hogy gyere meg ilyenek.

De nem tudom mennyire kötődik, ha pl. ott hagyom őket.

Lehet h a szukát is védte...hmm...hát ha legközelebb ilyen lesz akkor ott hagyom és jön velem a bnője is :D

akkor biztos nem marad ott egyedül.

Csak hát olyan félelmetes volt h az a böhöm nagy golden csattogtatja a fogait és a gazdája alig tudta visszatartani :S .

Ja hát igen, nem is húzták hátra az ínyüket, tehát annyira nem volt komoly a dolog.

De nekem szukám van és nem szoktam meg az ilyet :D

Amúgy pórázon ő is nagy szájú :)

2009. nov. 30. 22:20
 6/9 A kérdező kommentje:

:D amúgy egész pontosan a Balaton parton volt, hiába van viz, nem tudnám lelocsolni őket :)

most igy belegondolva, tényleg jobban morgott amikor mentem felé h elvigyem és a gazdái sokszor pórázon vitték, és amikor konfliktusba került egy kutyával, akkor rögtön elhúzták.

Na akkor megpróbálom szocializálni még jobban :)

2009. nov. 30. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:-) utolsó vagyok:


Ez nem szocializáció kérdése. Az én kutyám egész kicsi korától közösségbe jár, jól szocializált (kan). De pl.: ha jutalomfalatot adok neki egy másik kutya melett akkor odakap, néha morog is (persze nem komolyan , csak jelzi hogy az az övé)

És azért azt se felejtsük el, hogy ugyan úgy ahogy neked sem mindenki szimpatikus így ő sem szerethet minden kutyát akivel találkozik :-)

Minnél többet lesz szabadon annál kisebb lesz az arca, ez tapasztalat! :-)

Ja és még egy dolog amit a kiképzők nekünk mondtak: borzasztó ritka az hogy két (amúgy szocializált és normális) kutya ilyen indokból (vagy akár dominancia miatt) úgy harcoljon hogy annak komoly sérülés legyen a vége!

2009. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a hibát akkor követted el, amikor a másik kutyának is adtál a kutyád jutifalatjából. Remélem érhető vagyok ...

A jutifalatot a kutyád sajátjának tekinti, és nem kivánja senkivel megosztani.

2009. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó: ezzel én nem értek egyet... már miért nem adhatna a másik kutyának is jutalomfalatot?... a kutya nem sajátíthatja ki sem a gazdáját, sem a jutaomfalatját ennyire. Azt a gazda dönti el, hogy kinek adja, mint azt is, hogy melyik kutyát simogatja meg...
2009. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!