Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rálőttek a kutyámra az udvarba...

Rálőttek a kutyámra az udvarban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki volt és azt sem, hogy pontosan mi történt, mert odabent szoptattam a babámat amikor egy robajt hallottam, kiszaladtam, de mire kimentem senkit nem láttam. A kutya a kapu előtt feküdt, vérzett és nyüszített. Ki mentem az útra, csak egy kisfiút láttam az úton kérdeztem mit csinált, de azt mondta nem ő volt, ő csak annyit látott, hogy egy ember belőtt az udvarba és elszaladt. Nem tudni, hogy eltalálta e a kutyát, lehet csak megijedt a lövéstől, és felakadt a kerítésben és azért vérzik. Megnéztem a sebet, nem mély, nem láttam benne semmit, de fáj neki, nem nagyon hagy hozzányúlni. Már úton van az állatorvos. Nem tudom érdemes e szólni a rendőrségnek. Mit tudnak tenni? A kisfiút sem ismertem, nem rég költöztünk ide, nincsenek haragosaink. Senkinek nem ártott a kutyám, még csak nem is hamis, soha senkire még rá se mordult, idegeneket is simán beenged. Soha egyszer sem szökött el, ha nyitva lenne a kapu akkor sem menne ki. Lehet, hogy sokaknak félelmetesnek tűnik a fajtája miatt, de tényleg egy nyugodt és szófogadó kutya, barátságos, nem árt senkinek. Stafford egyébként.
2009. nov. 30. 15:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hazaért a férjem, megbeszéltük a dolgot. Ő úgy látja, hogy a kisfiú volt a ludas. Szerinte ez az egész úgy történt, hogy a gyerek incselkedett a kutyával, bedobott valami petárdát vagy ilyesmit, azt hallhattam, a kutya megijedt és ahogy átugrott a kerítésen az megsebezte. Mivel a kisfiú megijedt, hogy számon kértem kitalált valamit, hirtelen más nem jutott eszébe. A párom ismerős a környéken, ő itt nőtt fel, 5 év után most költözött vissza ide, eddig a városban laktunk együtt, szerinte ez normális környék és soha nem történt itt ilyesmi. Olyan volt már, hogy vadászok lelőttek az erdőben kóbor kutyát, de az teljesen más, és tudomása szerint ez sem jellemző. Szóval arra jutottunk, hogy nem teszünk feljelentést, mert feleslegesnek tartjuk. A belső kaput nyitva tartjuk, hogy a kutyának ne kelljen átugrálnia rajta. És ha látni fogom még ezt a kisfiút akkor rákérdezek még egyszer erre az esetre, hátha bevallja, hogy ő volt.
2009. nov. 30. 17:01
 12/14 anonim ***** válasza:
Jézusom micsoda emberek vannak. Én biztos nem hagynám annyíba a dolgot. Jobbulást kivánok a kutyádnak.
2009. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést! Ha nem jelented fel, lehet, hogy mások is áldozatul esnek neki! Lehet, hogy a kutyádon meg rajtad ez már nem segítene, de talán másokon igen. Meg arra is gondolj, hogy aki megteszi ezt egy állattal, megteheti egy emberrel is.
2009. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tudom hogy már nem aktuális a kérdés. 3 amstaff gazdája vagyok, tudom mit érezhettél , amikor megsebesült szegény.Annyit viszont elmondanék, hogy ha egy gyerek bántalmaz egy kutyát, azt megjegyzi az eb, és lehet , hogy később agresszívan fog fellépni gyerekekkel szemben(a rossz emlék miatt).Remélem a te kutyusoddal nemlesz ilyen probléma, mert ugye ottvan a pici babád..
2010. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!