Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rálőttek a kutyámra az udvarba...

Rálőttek a kutyámra az udvarban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki volt és azt sem, hogy pontosan mi történt, mert odabent szoptattam a babámat amikor egy robajt hallottam, kiszaladtam, de mire kimentem senkit nem láttam. A kutya a kapu előtt feküdt, vérzett és nyüszített. Ki mentem az útra, csak egy kisfiút láttam az úton kérdeztem mit csinált, de azt mondta nem ő volt, ő csak annyit látott, hogy egy ember belőtt az udvarba és elszaladt. Nem tudni, hogy eltalálta e a kutyát, lehet csak megijedt a lövéstől, és felakadt a kerítésben és azért vérzik. Megnéztem a sebet, nem mély, nem láttam benne semmit, de fáj neki, nem nagyon hagy hozzányúlni. Már úton van az állatorvos. Nem tudom érdemes e szólni a rendőrségnek. Mit tudnak tenni? A kisfiút sem ismertem, nem rég költöztünk ide, nincsenek haragosaink. Senkinek nem ártott a kutyám, még csak nem is hamis, soha senkire még rá se mordult, idegeneket is simán beenged. Soha egyszer sem szökött el, ha nyitva lenne a kapu akkor sem menne ki. Lehet, hogy sokaknak félelmetesnek tűnik a fajtája miatt, de tényleg egy nyugodt és szófogadó kutya, barátságos, nem árt senkinek. Stafford egyébként.
2009. nov. 30. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben valóban meglőtték (az állatorvos meg fogja tudni mondani és a lövedéket is kiszedi) akkor tegyetek feljelentést. Az orvosnak hivatalból is meg kell tennie. Egyrész fegyverhasználat, másrészt állatkínzás miatt.
2009. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég!Remélem jobban lesz a kutyus,majd írj hogy mi van vele:( Én a helyedben felhívnám a rendőrséget!
2009. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én valószínűnek tartom h valakinek piszkálta a szemét a fajtája.. :( Biztos valamelyik retardált barom aki nem ért a kutyákhoz csak azt látja h jah ő olyasmi kutya mint amiket a TV-bem mutogatnak mint harcikutya stb. Szörnyű!!! Nagyon sajnálom a kutyust és téged is :(
2009. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp tegyél feljelentést, bár esély nem sok van rá, hogy eredmény is lesz:((( nagyon sajnálom!
2009. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Még nem ért ki az orvos, de szerintem hamarosan itt lesz. Nem nyüszít a kutya egy hangja sincs, kemény kutya, de azért látni a szemén, hogy fáj neki :(((( Nem akartam piszkálni, fel tud állni, vizet is ivott, remélem helyre jön. A nyakán van a seb, a füle alatt, most már nem vérzik annyira. Befeküdt a helyére. Ha jött az orvos majd megírom mit mondott.
2009. nov. 30. 15:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük jobban lesz szegény kutyus :(
2009. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra kéne rálöni aki ilyet tett!! Vannak pár ilyen mocskos emberek! Szégelhetik magukat! Majd irj hogy mi volt a kutyával!
2009. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Épp most ment el az állatorvos. Azt mondta ez nem lőtt seb, valószínű csak meg ijedt a durranástól és ahogy ugrott át a kis kapun bele akadt. Kitisztította a sebet, adott neki nyugtatót, antibiotikumot, azt mondta helyre fog jönni, de nézegessem a testhőjét, ha 39től több akkor telefonáljak neki. Kicsit rozsdás meg piszkos az a kis kapu ami itt van az első meg a hátsó udvar között amire felakadt, vigyázni kell, hogy el ne fertőződjön a seb. Nem tudja nyalogatni mert olyan helyen van ahol nem fér hozzá, be kötötte neki a sebet, azt mondta majd biztos vakarni fogja, de az jó jel mert akkor már gyógyul. Kérdeztem, hogy mit csináljak tegyek e feljelentést. Azt mondta szerinte nem érdemes, mert úgyis az lesz belőle, hogy mivel ismeretlen a tettes maximum 1 hónap után megszüntetik a nyomozást, meg mivel nem tudjunk pontosan mi történt nem érdemes, a rendőrség meg nem fog adni egy 10 éves gyerek szavára, pedig csak ő látta mi történt.

Közben beszéltem a szomszéddal, ők nem láttak és nem hallottak semmit, de azt mondták itt a környéken csak egy embert ismernek akinek van puskája, az egy vadász ember. Ha hazajött a párom majd megbeszéljük, hogy mit csináljunk.

2009. nov. 30. 15:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana beszélni azzal az emberrel.

Nem egyből rátámadni, de ki kellene deríteni ő volt-e, vagy tud-e valamit, esetleg ha belemegy, megismertetni a kutyával, hogy lássa, nem egy fenevadról van szó ( én pl. eddig csak imádnivaló, családbarát staffikat ismertem).

Mert mi van, ha az illető visszajön...

2009. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ez rettenetes! azt az embert is gyogyóba kéne tenni...

amúgy a saffordok tényleg barátságosak. a sulimtól hazafele lakik egy és mindíg azthittem, hogy fúú de izé aztán egyszer gondoltam odamegyek h tényleg olyan nagy harci eb-e, hogy megyharap(nemfélek az ilyenektől) és érdekesen tök normális volt. simogattam meg minden. de ugye a ház mellett van a sulim ahova a 1.-3.ig járnak aztán át hozzán 5.-8. nah mind1 és bementem egyszer a bnőmmel a hugáért és odajött a kutyus és simogattam mindenki odajött és egy tanár is hogy mit merek mert ez harap meg idebeteg és akkor mondtam neki hogy nem az mert ismerem szóval nálunk is ilyen barmok... most ha simogatom meg vakarom és nem harap meg, akkor mért lenne veszélyes?? =/ mondjuk ha az alsósok kövekkel dobálják Őt meg is értem.. =//

14/L

2009. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!