Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem birja a kutyam a...

Miert nem birja a kutyam a kocsikazast?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal hanyt a kutyam, amikor autoba raktam. Nem sokszor kenyszeritem ra szegenykemet, hogy beszaljon, mert nagyon sajnalom, de neha elkerulhetetlen. Nagyon irigylem azokat, akiknek a kutyus jol erzi magat a hatso ulesen. Mit tehetnek, hogy megszerettessem a kutyam szervezetevel az utazast?
2009. nov. 29. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogy előtte nem adtam neki enni, és mondam neki hogy nézzen ki az ablakon menet közben, hogy lássa mozgunk. Már nem tudom miért, a nővérem tanácsolta. De elég jól bevált. Ja és nem árt hozzá egy jól működő kocsi xD Volt amikor gyógyszert kapott de az nem nagyon hatott.
2009. nov. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy erdélyi kopóm volt és nem szerette a kocsikázást,mindig összehányt mindent..!Sztem nem lehet megszerettetni velük,amelyik kutyus alapból rosszul van az utazástól!Nagyanyám uszkárja meg birja,semmi baja,ezekszeirnt kutyája válogatja melyik lesz rosszul melyik nem...
2009. nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"előtte nem adtam neki enni, és mondam neki hogy nézzen ki az ablakon menet közben, hogy lássa mozgunk."

Ez tök aranyos volt, főleg az a rész h "mondtam neki":))))

2009. nov. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat

termeszetesen en sem adok neki enni, ha tervben van az utazas, de nem nagyon segit.

az auto tokeletesen mukodik, nem hiszem, hogy az lenne a gond

amugy tenyleg aranyosan irsz a kutyadrol, en is ugy beszelgetek vele, mint a gyermekemmel :)

2009. nov. 30. 00:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, mondtam neki, hogy ül, és marad meg mutogattam az ablakba, hogy arra nézzen. :D
2009. nov. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan kutyus amelyik alapból rosszul van a kocsitól, de van amelyiket könyedén hozzá lehet szoktatni, csak ahhoz gyakrabban kell kocsiba ülnie. Persze, ha ő az első csoportba tartozik, ez neki kínzás... De azért próbáld ki, hogy eleinte csak rövid útra vidd, és jó helyekre (ne orvoshoz!!), hogy a pozitív emlék maradjon meg benne. A keresztapámék kutyájánál ez bevált. Az enyém alapból imádta a kocsit, ő is állandóan az ablakban lóg:)
2009. nov. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Lehet ennek sok oka.Én mint autószerelő azt sem tartom kizártnal,-saját tapasztalat-amitől ember,és állat eggyaránt összehányja az autót az az lehet,hogy a kipufogó rendszereden van egy nagyon apró lyuk,vagy repedés,amit észre sem veszel,de a kipufogógáz beszivárog,és a hátsó üléseken utazók ezt beszipákolják.Ezzel eggyütt van egy másik oka is,az,hogy hátul,a futómű ha akarod ha nem még egy zsír új autónál is rezeg.Na ha ezt a kettőt összeadod,akkor nem nehéz kitalálni,hogy amikor a beszívott kipufogógáz,és a rezonancia összetalálkozik,akkor mi lessz a vége.
2009. nov. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
vidd el többször, biztos, h meg fogja szeretni. az enyém esik-kel, mert nem vagyok egy olyan nyugodt sofőr, de imád autózni, nagyon élvezi. én is nagyon bírom, mikor a pirosnál állunk és a mellettem álló szakad a röhögéstől, mert a kutyám olyan fejjel tud kinézni az ablakon:) mondjuk mi 300 km-t utaztunk vele, mikor hazahoztuk, szóval már akkor meg kellett szoknia, de egy hosszabb úton szerintem bármelyik kutya megszokja az autózást. vhogy szerettesd meg vele, legyen ott a kedvenc játéka, még akár az ágyát is tedd oda a hátsó ülésre, vagy valami
2009. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Embereknél is van olyan, egyensúlyszervet érintő probléma, ami miatt hajlamosak a rosszullétre, ha autóban ülnek és nem kifejezetten a megfelelő irányba tekintenek (pl. előre helyett oldalra v. épp olvasnak). Nem kizárt, hogy ez kutyánál is így van.

Azután a vezetési stílus sem mellékes, ha a fenti probléma forog fenn, dinamikus vezetés mellett gyorsabban lesz rosszul akinek ilyen problémája van.


Megszerettetni úgy lehet, ha a kutya számára valami kellemeshez kapcsolódik az autózás, pl. sétálóhelyre, egyéb, számára kedves helyre jut általa. A saját akkor is bemegy a kocsiba, ha nem kéri rá senki (pl. pakolás közben nyitva a kocsi és visszaérve már bent fekszik...

2009. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém csak 5 hónapos koráig hányt be néha, azután "kinőtte". Egy ismerősöm tanácsolta, hogy szereljek olyan kis lógó valamit a kocsi aljára, ami leföldeli az autót (régen nagy divat volt), neki állítólag ez bevált, én nem próbáltam. Eleinte én is kísérleteztem azzal, hogy utazás előtt nem adtam neki enni, de ez nem vált be, ugyanúgy hányt.
2009. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!