Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottam valamit amiről nem...

Hallottam valamit amiről nem tudom, hogy jó e vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam, hogy mivel van egy négyhós amstaffom, és nem lesz a füle később csonkítva. és azt mondták, hogy masszírozzam ki a porcokat a füleiből és akkor szebben fognak állni. ez jó? igaz?
2009. nov. 29. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
őő.. szerintem hülyeség. és állat kínzás is. de inkább egy tenyésztőt, dokit kérdez.. :D
2009. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Hogy lehet egy porcot egy fulbol kimasszirozni?

Az nem egy izomgorcs basszus....

A tenyeszto nem mondott semmit?

2009. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem tenyésztőtöl vettük,hanem egy mezei kutyatartótol aki fedeztette amstaff kutyáját. ajándékba kaptuk a kis ebet. ezt a nkutyaiskolában egy ugyancsak amstaff gazdi mondta. de én is a dokitól fogom megkérdezni. úgy lehetne a porcot kimaszírozni, mint amikor a birkózóknak a fülük olyan fura. legalábbis erre gondolok
2009. nov. 29. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Anyám ez már mindennek a teteje :D Eddig a legjobb az volt nálam, hogy állatkínzás szalagot rakni az újszülött kiskutyára megkülönböztetés céljából. De ez még jobb xD Állatkínzás fület masszírozni? Aranytálat ne adjak neki a színhusihoz amit az ágyamon fogyaszt majd el míg én a kutyaólban alszom? -.-"

Igenis jó dolog masszírozni a kutya fülét! Azoknak is szokták ajánlani akiknek álló fülű kutyája lesz. Hamarabb és szebben áll tőle és a kiskutya nagyon élvezi.

2009. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én (sok kutya után) még nem tapasztaltam, hogy bármilyen hatása lenne arra, hogy hogyan áll a füle a kutyának. Az, hogy hogy nő a porc a fülében genetikai adottság, azon változtatni nem lehet. Rontani igen, eltörni lehet a porcot. Szerintem ez csak ilyen városi legenda, reménykedő gazdik nyugtatják vele magukat.

Viszont minden kutya nagyon élvezi, tehát nyugodtan csináld.

2009. nov. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsóknak mondanám: a masszírozás (kedves kényeztetés) és a porc kimasszírozása (értsd durva, erős masszírozással a porc apróra tördelése a későbbi, kívánt forma eléréséhez) egészen más dolog. Egy őrült éppen ez utóbbit javasolta a kérdezőnek, ami szerintem is kínzás.


Annak masszíroznám így formára a fülét, aki ezt a baromságot a kérdezőnek ajánlotta!

2009. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kezdő Westie tartóként úgy gondoltam felkötöm a kutyus fülét, attól majd szebben áll neki. Lehet hogy nem a megfelelően kötöttem fel, (tutti nem fájt neki, nem is zavarta) és az én hibámból most csak az egyik füle áll rendesen, a másik csak akkor áll ha nagyon figyel. A tanulság számomra meg neked is: beszélj egy tapasztalt emberrel aki ezzel foglalkozik, ilyen kutyust tenyészt és úgy csináld ahogy ő ajánlja.
2009. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit a fülével!!! Genetikai adottság a porcok formája, külsőleg nem tudod alakítani. Vagy is tudod de csak ha eltöröd azokat.. Rengeteg mendemonda kering az amstaffok és bullterrierek fülének állapotáról, ne hidd el őket. Szeretetből és kényeztetésből masszírozhatod a fülét gyengéden. Más célból ne tedd. Nekem pitbullom van, sosem bántottam a fülét, fel sincs vágva és teljesen elégedettek vagyunk vele, szabályos rózsafüle van.
2009. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!