Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogják venni a kiskutyákat?

Meg fogják venni a kiskutyákat?

Figyelt kérdés
7 hetes beaglek. Eddig csak 1-nek van gazdija. Még van 4. Nincs törzskönyvük. Karácsonyig megveszik még őket?
2009. nov. 29. 14:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
körbe kérdezhetek a suliban ha gondolod.. csak telószámot vagy e-mailt kérek. hallottam, hogy nálunk vki akar kutyát, csak nemtom hogy milyent.. :D amúgy vatera, express, de felkeresheted a fajtamentőket, hogy vár-e náluk valaki beaglera.
2009. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Rendes vagy, de nem hiszem, hogy pont beagle kell neki. És mi Vas megyébe lakunk.
2009. nov. 29. 16:53
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Inkább add olcsóbban, vagy akár csak a tényleges költségeidet fedező összegért, ha tényleg nem a pénzszerzés vezet.

8. hetes korukig jó esetben 3x féregteleníted (még ha a legdrágább szerrel - amit kétlek -, akkor sem csillagászati összeg), plusz 6 hetesen kapnak egy oltást, a következő már 8 hetesen az új gazdijuk fizeti. 4 hetesen kezded a hozzátáplálást, de még javában szopnak úgyhogy csak épphogy barátkoznak az új eleséggel. Biztosan nem a drága tápot veszed, jó, ha egy friskiest vagy pedigreet kapnak, de valószínűbb, hogy még ennél is egyszerűbb és olcsóbb táppal kínálod őket. Ezt végiggondolva magad is beláthatod, hogy már 10000 Ft-nál is szép hasznod lenne az eladásból. A többi már csak kapzsiság. Ahogyan az is, hogy egy év alatt kétszer elletted azt a szegény szukát, hogy pénzt szerezz...

Tényleg jó ötlet az ivartalanítás, csak kár, hogy nem a szukát ivartalaníttatod, úgy persze nem termékenyülhetne meg jövőre újra, mondjuk a szomszéd utcában lakó kantól...


Azért becsülendő, hogy legalább részben beláttad, hogy ez nem mehet így tovább. Én azt javaslom, hogy most a kutyusokat kínáld 10.000,-Ft-ért, először is mindet elviszik, másodszor az bőven hoz annyi pénzt, amiből ki tudod fizetni a szuka ivartalanítását. Meglátod, a lelkednek is jobb lesz! Fel a fejjel!

2009. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Netboard.hu kiskutya.hu bloki.hu Az a baj az őszi-téli kutya mindig nehezebben talál gazdira. Ráadásul akinek pénze, helye, ideje van az állattartáshoz az pont nem akar,mert "koszos,büdös,meg felháborító hogy még kakil is" . Sajnos már nem kapkodnak úgy kiskutya után az emberek mint 20éve. Hála a sok felelőtlen embernek,rengeteg gazdátlan van. Mi úgy tudtunk gazdit keresni kutyusoknak,hogy 100km körzetben házhoz vittük. Remélem egyszer majd sorban kell állnom és fizetnem kell azért, hogy kaphassak akár keverék kutyát/cicát is. Tényleg ivartalanittasd a kutyust. Nézz szét egy menhelyen és ha farkasszemet nézel valakivel a rácsok mögött,majd megérted miért nyomulunk ezzel a szöveggel.
2009. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
15.22-vel maximálisan egyet értek! Gratula! Azon kívül fontos szabály, hogy karácsonyra kiskutyát nem veszünk/ajándékozunk! Karácsonykor nagy a felhajtás ami nem tesz jót nekik. Egy kiskutyát az ünnep után nem lehet vissza vinni a boltba mert nem jó a méret, vagy mert nem tetszik a színe és megunták! Ezt tudja minden normális tenylsztő, dehát te nem vagy az és nem is értesz hozzájuk nagyon...
2009. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nem. És ezt be is ismerem. Azért is fogom ivartalaníttatni. A szukát is valószínüleg.

És Acanát kapnak. Amire naponta kb. 700-at költök. csak a kicsiknek, és már 4-5 hetes koruk óta azt eszik. És a jövő héten lesz a következő oltás, az itt maradtaknak.

És 10.e-ből nem sok hasznom lenne. A lényeg az, hogy a nagyoknak az ivartalanítás meglegyen, és még legalább pár havi táp.

2009. nov. 29. 18:30
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

15:22 vagyok. Mindenesetre azért becsüllek, hogy beismered, hogy hibáztál és hogy ivartalaníttatni akarsz. A szukát is, ne csak valószínűleg! Hidd el, jobban megéri, rengeteg betegséget és egyéb dolgot megelőzhetsz vele!

Igen, becsüllek, hogy fel tudod vállalni a hibádat és hajlandó vagy változtatni, mert bizony sok hasonló esetben, akiket itt kioktattunk, keményen kikérték maguknak, mert gyávák voltak ahhoz, hogy elismerjék, tévedtek!

Remélem mielőbb megtörténik a műtét és remélem, ha már becsúszott ez az alom, mielőbb találsz mindnek jó gazdit! Esetleg ha a környezetemben valaki szeretne beagle kölyköt, akkor gondolok majd rád és írok neked, de megígérni nem tudom.

2009. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2009. nov. 29. 20:29
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

18:23-as válaszolónak:


A cicás vagyok. Szinte mindenben egyet kell, hogy értsek veled, bár abban nem, hogy "Egy kiskutyát az ünnep után nem lehet vissza vinni a boltba mert nem jó a méret, vagy mert nem tetszik a színe és megunták!" Persze nem így, szó szerint, de tudom, hogy a felelős kutyatenyésztőknél is működik az örökbeadási szerződés, mint nálunk, és nálunk ez úgy van, hogy én BÁRMIKOR, BÁRMELYIK tőlem vásárolt cicát visszavásárolom azon az áron, amennyiért eladtam, ha bármi gond adódik. Vagy, ha a gazdi inkább maga keresne neki másik gazdit, abban is szoktam segíteni. (Mert szeretek tudni arról, kinél vannak a kölykeim.)


Szóval egy felelős tenyésztőnél még akkor sem történik tragédia, ha a gazdi úgy dönt, hogy mégsem a hozzá illő kis jószág került a családba...


Mondjuk én sem szoktam karácsonyi ajándéknak cicát eladni, csak nagyon különleges helyzetben...

2009. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A cicásnak le a kalappal, igazán ritka, ahogy gondolkodsz, nagyon szimpatikus. Már több hozzászólásodat is olvastam és nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek. Az az igazság, hogy tapasztalatom szerint még a Tenyésztők között is ritka az ilyen magas szintű felelősségteljes hozzáállás. Remélem, hogy sok ember tanul a hozzászólásaidból, igazán példaértékű a felfogásod. És ezt úgy mondom, hogy már "régóta figyellek". :) Szívből gratulálok, sok ilyen gondolkodású tenyésztő kellene a világba!
2009. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!