Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogják venni a kiskutyákat?

Meg fogják venni a kiskutyákat?

Figyelt kérdés
7 hetes beaglek. Eddig csak 1-nek van gazdija. Még van 4. Nincs törzskönyvük. Karácsonyig megveszik még őket?
2009. nov. 29. 14:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hát ez egy jó kérdés. Mi honnan tudjuk? Ha kedvező áron kínálod őket, akkor szerintem el tudod adni őket, amúgy nem nagyon, mert nagyon sok beagle kölyök van nálunk... Mindenesetre sok sikert!
2009. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Hirdeted őket?

Ha igen hol?

Mennyiért?

2009. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egy ismerősünknél nyáron születtek beagle-babák. 7 kölyökből hármat adtak el (egyre olcsóbban), hármat elajándékoztak és egyet megtartottak. Nem túl jó kilátások, de ha ügyesen hirdeted és nem ebből akarsz meggazdagodni, akkor sikerülhet.
2009. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Internetes oldalakon, helyi újságba, jövő héten lesznek a Bazárba. És 20.000-ért. És nagyon szépek, fajtatiszták, oltásva, féregtelenítve vannak. Már jópáran érdeklődtek, de rájöttek, hogy messze laknak innen.


Valaki kérdezte, hogy szobatiszta-e, mert neki az kell. Azt mondta, ha fél év alatt szobatisztává nevelem, akkor elviszi. Normális az ilyen?

2009. nov. 29. 14:28
 5/24 anonim ***** válasza:

Hirdessed őket.

Én is most 2 hónapja kiirtam 10x tengerimalac hirdetést,de senki sem jelentkezik,pedig 500 adom el őket:(olcsó is.

Mennyiért adod el őket?

Meg ha tudod,akkor hirdesdd ki a lakásba is...

és az utcákba

2009. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én himalája perzsákkal foglalkozom, hivatalos, regisztrált tenyészet vagyunk. A kiscicák szépek, törzskönyvezettek, féregtelenítettek, szeretetben neveltek, szobatiszták, állatorvos által rendszeresen vizsgáltak.


Az a tapasztalatom, hogy míg pár éve, ha felraktam egy almot az expresszre, gyakorlatilag pár napon belül mindenkinek volt gazdija, az utóbbi évben az utolsó csapatot alig tudtam eladni. Pedig eddig sem számítottunk "drága" tenyészetnek, sőt... Most már csak úgy tudtam eladni a kölyköket, hogy drasztikusan lejjebb vittem az árat, igaz, az örökbeadási szerződéshez így is ragaszkodtam, és igyekeztem kiszűrni azokat, akik még egy állatorvosra sem költenének, ha baj lenne...


De tény, a "válság" itt is érződik. Nem beszélve a sok szaporító "áldásos" tevékenységéről, akik fillérekért adnak papírok nélkül, néha egészségileg sem megfelelő, de olcsó kölyköket...


Nálam biztosan nem fognak addig újabb cicák születni, amíg az emberek anyagilag nem jönnek rendbe egy kicsit. Nem hogy állatért nem fizetnek, de lassan már enniük sincsen mit...

2009. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az állatorvosnál is ki lettek rakva. több ismerősöm is kirakta iskolába, munkahelyre.

nem azért nem vesznek most sokan, mert inkább karácsonyra akarnak? Mert akkor 11 hetesek lesznek kb. Az még azért nem olyan nagy. Akkor ugye megveszik?

olcsóbban nem akarom, mert így is elég sokat költök rájuk. és akinek az a pár ezer ft számít, akkor később mi lesz vele? Ingyen már akarták páran, de nem adtam nekik, mert azért akarnak, mert nincs pénzük.

2009. nov. 29. 14:35
 8/24 A kérdező kommentje:

Nekünk tavasszal született az 1. alom. Ők 3-an voltak. Az expresszre felraktam őket 4 hetesen. 2 nap múlva már mindegyiknek megvolt a gazdija. Eljöttek, kiválasztották, és elvitték8 hetesen. És még egy csomóan hívtak, hogy megvannak-e még.

A kant ezek után ivartalanítani fogom.

2009. nov. 29. 14:38
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedvesem, nagyon nehéz kérdést tettél fel. Erre csak egy jovedomondo tud válaszolni. Ha lehet fényképpel egyutt hirdesd a kolykoket, mert ilyen aranyos kis joszágnak kevesen tudnak ellenálni.

A tenyésztonek sokkal tobb kiadása van az álltaival mint egy szaporítonak, de inkább add oda olcsoban, hogy jo kezekbe keruljon, mithogy nálad maradjanak, mert etetni kell oket, ami ma nem egy olcso mulatság, kulonosen akkor nem,ha minoségi táppal eteted.

Nekunk is volt 6 évvel ezelott egy alom kiskutyánk, (10) mi is az utolso kettot olcsoban adtuk, csk jo kezekbe keruljenek, és még egy jo darabig tartottuk a kapcsolatot az új gazdikkal.

2009. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értelmezem, akkor a te szukád tavasszal is és most ősszel is ellett. Tehát egy év alatt kétszer. Törzskönyv nincs, ebből következően tenyészszemle sem, gondolom szűrések sem. Az eszedbe sem jutott, hogy előjegyzést vegyél fel, mielőtt egyáltalán fedezteted a szukát.

Hát kedvesem, no comment!

Gratulálok a tevékenységedhez, többet nem is fűznék hozzá! Éljen a felelős állattartás!

A kiskutyákért viszont remélem, találsz nekik gazdit, és ha már így jártál, kösd föl a gatyát, hirdesd őket agyba-főbe, még ha sok pénzedbe is kerül és ha kell, ingyen add oda a kiskutyákat vagy oltás-árban! És jobban tennéd, ha nem csak a kanodat, de a szukádat is ivartalanítanád!

De legalább az örvendetes, hogy a kanod ivartalanításán elgondolkoztál és hogy tudod mi a különbség a fajtiszta és a fajtatiszta között.

Remélem tanulsz az esetből és a jövőben a Nagybetűs Tenyésztőkre hagyod a kutyatenyésztés nemes feladatát!

2009. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!