Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdem én! Ha annyi gondot...

Kérdem én! Ha annyi gondot okoz a szaporítás akkor miért nem csinálnak ellene törvényt?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy nálunk pl minden évben kijön tavasszal az állatorvos, házról házra jár hogy beoltsa mindenki kutyáját.miért nem lehet akkor egy olyan törvény ami kimondja hogy ilyenkor fel kelljen mutatni a törzskönyvet és ha nincs akkor ivartalanításra küldik a kutyust!biztos ami biztos alapon!így azért meglehetne szorítani a szaporító számát!nem?!
2009. nov. 29. 10:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

csak az a baj, hogy szegény az ország és nagyon kapzsi. nem lehet ezeket megállítani, csak ha a menhelyi kutyákat ivartalanítják (több millió...) és a rendelőkbe jövő keverékeket is. mondjuk ha egy szikét kihipózol akkor kb 4-5 alkalommal használható!

de szerintem ha az állam támogatna akkor összejönne...

2009. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
csinálni kell egy országos helyes kutyatartási napot! az időpontot meg kell beszélni; plakátozni; hirdetni; és valami könnyen megközelíthető helyen tartani. Pl.: Népliget, Margitsziget vagy ilyesmi helyen. És ott pl.: pár állat orvos 50%osan vagy 60%osan ivartalanít, kozmetikus szépít és kivizsgálják is. Adnak tippeket; tanácsokat; és lehetne mondjuk valami verseny is. Lehet még vásár, ahol ezt-azt eladnak (tálak, könyvek, tápok). És talán még a MEOE elnökségét is meg lehetne hívni :))) Én elmennék egy ilyen napra!
2009. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Törvénnyel a szaporítás ellen? Szerintem semmit nem érne. Állatvédelmi törvényünk (is) van, még is alig tartják be az emberek!

Nem feltétlenül az ivartalanításra kellene helyezni a hangsúlyt.

Sokan azért szaporítanak, mert ebből jutnak némi haszonhoz. Képzeld el h mindenféle moslékkal eteti a kutyát, fedezteti, leelleti, se oltás, se féreghajtás. A kicsiket is valami sz@rral eteti és már 6hetesen oda adja több tízezer forintért. Egyszerre születik akár 6-8kiskutyája is. Kiskutyánként akár 10ezret, 10ezreket keres ha ügyes! És ezt évente kétszer el tudja játszani.

Iszonyatos!

Szerintem arra kellene helyezni a hangsúlyt,h az ilyen emberektől ne vegyenek kutyát!

2009. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
azaz az ilyen express, vatera féle netes dolgokon nem kéne állat/kutya hírdetőkör?
2009. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szaporítokat megfognák azzal, hogy csak beoltott és ivartalanított kutyát adhatnak el akkor már nem lenne jo uzlet a szaporítás. Sajnos minden torvénynek megtalálják a kiskapuját.

Nem tudom milyenek a torvények MO -on, itt Szlovákiában minden kutya után adot kell fizetni. Sajnos ezt sem lehet teljesen betartatni, mert ki fog járni házrol házra, hogy van e a gazdinak kutyája (Vagy eloszedjuk a komunista rendszer besúgoit, hogy jelentsék fel a kutyatarto gazdikat?) Ezen kivul mindenutt akadnak koborkutyák amelyek úgy szaporodnak ahogyan akarnak.

Naponta nézem a TV-ben az ANIMALPLANET c. musort. Ott kozadakozásbol építettek korházakat és kulonbozo menhelyeket, ahová elviszik a rossz korulmények kozé kerult állatokat, és segítenek azokon is akiknek nincs elegendo anyagi keretjuk az állat ivartalanítására. Az olyan szaporítokat ahol egy szuka évente 2x ellik szintén oda sorolnám az állatkínzok kozé es megbírságolnám. Sokféle modszerrel meg lehetne legalább fékezni, ha már nem megállítani a szaporítokat, de hol van ezeknek a Kozépeuropai kiss államoknak annyi pénze, hogy ilyen intézményeket fen tudjanak tartani. Nálunk a hajléktalanoknak se nincs olyan ellátásuk mint az USA ban az állatoknak.Itt akármit is csinálnak az állatvédok, amíg nem lesz anyagi keret a dolgok megváltoztatására, addig semilyen torvény nem csinál itt rendet.

2009. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha valóban erről lenne szó, akkor például a házimacskák kihalnának, csak a nemes fajmacskák lennének, és csak drágán lehetne akár kutyát, akár macskát venni. Én a valamilyen szempontból ,,hibás'' egyedek, öröklötten beteg, viselkedészavaros, satöbbi ivartalanítását támogatnám, meg a menhelyi állatokét.
2009. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!