Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdem én! Ha annyi gondot...

Kérdem én! Ha annyi gondot okoz a szaporítás akkor miért nem csinálnak ellene törvényt?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy nálunk pl minden évben kijön tavasszal az állatorvos, házról házra jár hogy beoltsa mindenki kutyáját.miért nem lehet akkor egy olyan törvény ami kimondja hogy ilyenkor fel kelljen mutatni a törzskönyvet és ha nincs akkor ivartalanításra küldik a kutyust!biztos ami biztos alapon!így azért meglehetne szorítani a szaporító számát!nem?!
2009. nov. 29. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jól mondod de Magyarországon az elnők szarik ezekre a dolgokra...sajnos.
2009. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
aláírásokat kellene gyűjteni menhelyekről meg tenyésztőktől is meg az összes olyan helyről ahol épp a szenvedő alanyok vannak!
2009. nov. 29. 10:37
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy mindenkinek van pénz az ivartalanításhoz. Van egy szuka és egy kan kutyám, különböző fajtájúak. Egyiket sem lenne szívem ivartalanítani, így kap fog.gátló injekciót. Évente 2 kell neki, 2500 ft/db. Nincs 25 E ft-om az ivartalanító műtétre!
2009. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak kutyás probléma. Ugyanez a helyzet a macskáknál, lovaknál, görényeknél, és minden házi kedvencnél. Szóval tényleg kéne valami szabályozás. Igazából csak a lovas részével találkozom a dolognak, ott is rengeteg az össze-vissza tenyésztésből származó hibás állat, akik idő előtt elhasználódnak, vagy vágóhídra kerülnek (egy ló túl nagy érték, hogy menhelyre adják).

Kutyáknál is vissza lehetne fogni a szaporítást kötelező ivartalanítással, bár így is megtalálják a módját.

2009. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Bizony, ezt is figyelmbe kell venni. Van, aki szívét-lelkét a kutyájának, macskájának adja, rendesen tartja, foglalkozik vele, gondozza, ha beteg, rohan vele az orvoshoz, de nem tud egyszerre 20-25 ezer forintot kifizetni.

Ki kellene azámolni, hogy mi a valós költsége egy ilyen műtétnek és minimális haszonkulcsot (ingyen mégse dolgozzon) engedve megpályáztatni az állatorvosokat: aki a legjobb ajánlatot teszi, a körzetben egyedül lenne jogosult ezeket a műtéteteket végezni. Rögtön negyedennyibe kerülne egy ivartalanítás! Akkor már kötelezővé lehetne tenni az ivartalanítást és aki nem végezteti el, azt komoly (mondjuk az ivartalanítás árának 3-4-szeresével megegyező) bírsággal lehetne sújtani. Én biztosan aláírnám és tudok még legalább 200 aláírást gyűjteni, ha valaki vállalja, hogy ügyesen megfogalmazza a javaslatot.

2009. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Inkább azt kellene, hogy valami állatmentő szervezet támogatná a rászorulóknál az ivartalanítást. Pl 70-80%-t kifizetné. De tényleg csak annak, aki nem tudja kifizetni. Vagy ha lenne lehetőség részlet fizetésre. (Pl havonta 5 E-t befizetni csekken).
2009. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

11:01 vagyok, 11:06-nak: ez is járható út lenne, de vajon miért ilyen irreálisan magas egy ivartalanítás ára? Belegondoltál már mennyi eszköz-igénye van? Mert az asztalt, lámpát, szikét, amúgy is tartja a doki az egyéb műtétek miatt. Hány vágás után kell egy szikét pl. kidobni? Szerintem egy műtét költsége konkrét összegek nélkül az alábbiakból áll össze: rezsi (fűtés, villany, víz, bérköltség) adott időre átlagolva, eszköz amortizációja adott időre átlagolva, fertőtlenítőszer, altatóinjekció, gézlapok, seb. varrószál, orv.gumikesztű. Remélem, nem felejtettem ki semmit Kizártnak tartom, hogy ez akkora összeg legyen, hogy egy kb. 2000 Ft-os munkadíjat (20 percért nem kevés!) hozzátéve 20-25 ezer jöjjön ki.

Tudom, induláskor fel kell szerelni a rendelőt, stb, de a beteg állatok, oltások, kontrollok, szülések, balesetek ellátásból bőven jut bevétel (nálunk egy sima 5 perces vizsgálat, ellátás nélkül 4000,-Ft, ehhez jönnek az egyebek, pl. gyógyszer, sebre kötés, stb.). Kutyánk farkincája elakadt a rózsában, felsértett egy kisebb eret, ahogy csóválta, mindig újra vérezni kezdett. 6.500,-Ft-ért(!!!) kapott rá egy bucikötést (se bundanyírás, sem fertőtlenítős lemosás nem előzte meg), plusz a fenekébe egy injekciót, hogy nehogy fertőzést kapjon. 10 perc múlva már ajtón kívül voltunk.

Nem sajnálnám az állatorvosokat, ha olcsón végeznék az ivartalanítást, mert úgy is maradna éppen elég bevételük.

És, hát nem is tenném kötelezővé, hogy ennyiért végezze mindenki, de aki vállalja, hogy x összegért megcsinálja, ott nyilván sokkal több bevétel, haszon is lenne (sok kicsi sokra megy), mint ahová ezek után nem vinnék az állatokat, csak egyéb gonddal.

2009. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szapírtókat nem fogod tudni megállítani idehaza.

Az ok egyszerű: Amíg mindenki kutyust vagy macskát szomszédtól,ismerőstől MINDEGY HONNAN, CSAK OLCSÓN szeretne, addig a szaporítók mekkája lesz mi kis hazánk.


Üzenem azoknak akiknek nincs pénzük ivartalanításra ÁRGUS SZEMEKKEL figyeljék ezt az oldalt: [link]


Már nem egy non-profit szervezet akciózik a felelős állattartás érdekében.

2009. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolgokat írtok, de amíg annyi ember gondolkozik úgy, hogy sajnálja ivartalanítani, legalább egyszer ellenie kel a szukának, ó had élvezze a kan, csonkítás az ivartalanítás stb. stb., addig aláírásgyűjtés ehhez kevés, szerintem a felelősen gondolkozók erős kisebbségben vannak még sajnos. :S

Az emberek tudatának formálása nélkül egy törvény önmagában kevés, mert a legtöbben megszegnék. No meg ki ellenőrzi? Az orvos? Akkor akár azt is el tudnám képzelni, hogy kezdődne az állatorvosok lefizetése, oltásokkal seftelés vagy még oltásra sem vinnék el sokan a kutyát, nehogy kiderüljön, hogy nincs ivartalanítva. Nehéz dolog ez, mindenesetre és lennék az egyik legnagyobb támogatója. Sajnos azonban az állatvédelmi törvényünk és annak betartatása is elég gyerekcipőben van, és ki merem mondani, a tenyésztés is elég gyengécskén van szabályozva. No meg amíg lesz kereslet az olcsó kutyákra, addig ezt a folyamatot nagyon nehéz megállítani. Arra is szükség lenne, hogy az emberek megértsék végre, ha nem tudnak 100 ezret adni egy kutyáért, ne vegyenek 30-ért szaporítótól vagy ismerőstől becsúszott vagy szeretetből lehozott alomból... Tele vannak a menhelyek kutyákkal, ha valakinek nincs pénze, miért nem keres onnan kutyát? Csak türelem kérdése és előbb-utóbb a szeretett fajtára is rá lehet bukkanni. De olyat is ismerek, aki évekig várta, hogy menhelyen találjon olyan fajtát, amit szeretett volna, de itthon nem volt sehol, ezért egy németországi menhelyről fogadott be fajtatiszta kutyát! Szóval minden lehetséges, ha az ember igazán akarja, nem csak a könnyebb (olcsóbb) út létezik.

2009. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Ezzel kb. annyit lehetne elérni hogy sokan nem oltatnák a kutyájukat... Én már csak elvből sem tenném. Mehet az anyázás.
2009. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!