Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék "viszonylag olcsón"...

Hol tudnék "viszonylag olcsón" angol bulldogot venni?

Figyelt kérdés
légyszi ha tudtok segíteni, tegyétek meg. már keresgéltem az interneten, de nem az én pénztárcám barátja az ára..... nagyon szeretnéém. ha van vmi ismerősötök, légyszi szóljatok, egy kedves embernek lenne ajándékba. :)
2009. nov. 28. 18:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Akkor kicsit gondolkozzatok el az állattartással járó felelősségen! Azt írod kollégistának veszitek. És mégis hol tartaná a kutyát? A koli udvarán??? Vagy otthon, a neki vett kutyát a szülők gondoznák? És a szülők is ajándéknak éreznék a rájuk szakadt felelősséget?

Egyébként is, kutyát nem jó dolog ajándékba venni! Ezt tapasztalatból is tudom! Az a legjobb, ha már kölyök kutya, válassza ki ő az alomból azt, ami a legszimpatikusabb neki. Emellett a kutya hazaérkezése nagyon komoly felkészülést igényel. Elméletben és gyakorlatban is. Kell rengeteg felszerelést venni, föl kell készíteni a lakást, a családtagokat a kutya fogadására, bele kell nyúlni mélyen a pénztárcába az első egy évben. Minőségi kölyöktáp, oltási program, féreghajtások, akár kutyaiskola is. Ez rengeteg pénz. Vajon a megajándékozott tudja vállalni ezeket a terheket?

Olcsón pedig egészséges kutyát csak nagy szerencsével tudsz venni. Egy jó tenyésztő, aki tenyészszemlézte, szűrette és megfelelő gondossággal választotta ki a kutyákat, majd lelkiismeretesen nevelte őket 8-10 hetes korig, egyrészt a rá nehezedő költségek miatt nem fog 100 ezer alatt nektek kutyát adni, ha meg tudja, hogy ajándék lenne, akkor pláne nem, mert a jó tenyésztő meg akarja a leendő gazdit ismerni, hogy tudja, hová kerül majd a kutya! Az angol bulldog pedig különösen veszélyeztetett fajta a genetikailag örökölhető problémák miatt, ezért óriási rizikó ilyen fajtát venni olcsón, szaporítótól. Szerintem inkább csináltassatok neki egy angol bulldogos pólót vagy valami hasonlót, de igazi kutyát ne vegyetek ajándékba! Ha majd ő valóban akar kutyát és biztosítani tudja mind az anyagi, mind a tárgyi, mind az erkölcsi kötelességeket, majd akkor vegyen ő kutyát saját magának, olyat, akibe ő szeret bele és ő választja ki! Gondoljatok rá, hogy ez egy élőlény, nem kisebb felelősség, mintha gyereket akarna vállalni valaki!

2009. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem se jó ajándék egy kiskutya ha nincs saját keresetetek ami jó nagy!én 21 éves lány vagyok!a barátomtól kaptam 1 yorkit ajándékba!mi sportolók vagyunk van fizetésünk!az a helyzet hogy a kutyát nem megvenni a legnehezebb még ha az több százezer forint is!itt vannak az oltások pl!mire meglett neki az összes elment 40 ezer ft! és ezek kellenek ahhoz hogy a kutya életben maradjon!ott van az étele!ami vagy fajtatáp vagy pedig olyan főtt étel amit pl. te is eszel,nem maradék!!!ezek se olcsók ha azt nézed hogy egy kg csirkehús 1500ft!plusz kell neki csomó kellék:fekvőhely,etetőtál,póráz,nyakörv,bolha elleni csepp,fül-és szemtisztító, sampon!ez nálunk már több mint 50 ezer ft volt!kozmetikushoz kell járni ami havonta 3 ezer ft!stb!és ezek olyan dolgok amiket nem lehet elsumákolni!az állatorvos ha olyan helyen laktok akkor akkor már csak azért h ránéz a kutyádra elkér 3000ft-ot!!!

szóval...sztem gondold át!egy kutya nagy felelősség!olyan mint a gyerek!!ha mindeképp élő állatot szeretnél neki akkor inkább egy hörcsögöt vagy valami kissebb kaliberű dolgot találj ki neki!

2009. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! és arra nem gondoltál.. habár honnan is tudnád, hisz fogalmad sincs, hogy az angol bulldog az egyik legbetegesebb fajta, rendkivül sok un. bulldogbetegségre fogékonyak, és elhiheted, hogy egyik sem pénztárcakimélő.. és jah.. mért olyan drága az angol bulldog?? se fedezni nem lehet természetes uton, mindegyiket császározni kell, ... akinek nincs pénze ne akarjon angol bulldogot! köszi! én is szeretnék kacsalábon forgo palotát, de nem tudnám fenntartani, még ha kapnék valakitöl ingyen, akkor sem... érted már????
2009. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
ejjjha, nemtudtam h ekkora felelősséggel jár a kutya, és h a betegségei is ilyen nagyszámúak... bocsi én tényleg csak érdeklődni szerettem volna, de itt inkább dühös vagy fellázadt embereket látok, mintsem "kedvesen elmagyarázóakat".... no mindegy, köszi a kommenteket, nagyon sokat tudtam meg.
2009. nov. 29. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!