Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted felháborító, hogy...

Szerinted felháborító, hogy Kínában kutyahúst esznek?

Figyelt kérdés
[link]
2009. nov. 28. 12:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vega, hanem így szocializálódtam. Lehet, ha ázsiai lennék, akkor másképp gondolnám.

Attól mert megeszem a csirkét, még tisztelhetem. Megválogatom azt, hogy honnan veszem, lehetőleg onnan, ahol tudom, hogy ellenőrzött körülmények között nevelték és nem egy nagyipari csirkefarmon, ahol egymást tapossák össze.

Amúgy a nagymamám csirkéit eszem, akiket úgy tart, mintha a családtagjai lennének - nem kínozza őket és tiszteli az állatait. De azért vannak, hogy végül az asztalon végezzék, a tyúkok pedig, hogy tojjanak. De minden nap kimegy hozzájuk és beszélget velük. :)

Az ember mindenevő, arra lettünk kitalálva, hogy húst és növényt is együnk. Attól mert megeszed az állatot, még tisztelheted. De aki azt mondja, hogy azért nem eszik csirkét, mert le kell vágni, azért nem eszik tojást, mert el kell venni a tyúktól és azt mondja, hogy fáj a tehénnek a fejés, az nem vega, hanem majom. Ismerek ilyen embert, aki a mártírt játssza, de mikor senki nem látja, két pofára tömi a csirkepörköltet.

2009. nov. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

13:32

Igazad van. Valahogy én is így vagyok vele. Tesóm viszont 6 éve tényleg vega. Állatszeretetből. De ő tejet, tojást eszik,csak húst nem. Nem is hiányzik neki. Én is megpróbáltam egyszer, 3 hónapig bírtam, de nekem nagyon hiányzott a hús. Utálom is magam ezért.:) Ha kibírnám, nem enném. Én viszont kénytelen vagyok boltit enni, mert csak egy mamám él, ő meg már nem tart csirkét. Mi meg panelban lakunk. A házi csirkét én is jobban tolerálnám, csak jobban vannak tartva. De hát ez van.

2009. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Felháborító. Undorító, h*lye alakok. Igen, egy csirkét sokkal kevesebbre tartok mint egy kutyát, annak ellenére hogy azok is aranyosak, mégis finomnak tartom őket. De ott is elítélem a durva módszereket, amiket láthatunk pl az Earthlingsben.
2009. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

13:47

Az a film "tehet róla" hogy 3 hónapig vega voltam.:)

Nagyon kemény film, kicsit már bánom is, hogy megnéztem. Nagyon megviselt, de tanulságos volt.

2009. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mezőgazdasági suliba jártam és a saját szememmel láttam ilyen csirkefarmot... Ha nagy néha vennem kell csirkét, kimegyek a piacra és valami parasztasszonykától veszek házit, de közértben sosem! Így nyugodtabb a lelkiismeretem.
2009. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát egen, ez tanulságos...

[link]

2009. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Találtam egy videót,nagyon szívszorító.:'( Nem bírtam végignézni.Nem értem ezeket az embereket...őket is így kéne tartani,mint ezeket a szerencsétlen állatokat.:'( :@


[link]

2009. nov. 28. 16:02
 18/20 anonim válasza:
26%
jézusom milyen elfogultak vagytok . és a disznot megeszitek . ha eggyütt élnél a disznóddal azts em vágnád le és felháborítónak tartanád. -.- nem élnek eggyütt amuyg a kutyájuklkal csak ugy megezsik . egy disznót is lehet ugyna ugy megszeretni . van oylan ország akiknek a szent állatuk mi meg megesszük . hát mijjen undorítóak és felháborítóak vagyunk . -.- pfeej
2009. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem az, mindaddig, amíg nem kínozzák, és jól tartják. Ha nem így van, akkor felháborító, de szerintem az is felháborító, ahogy itt a csirkékkel stb.-vel bánnak pont annyira, mintha egy kutyával tennék ugyanezt. Nekünk persze szokatlan a kutyahús, de Indiában meg ha jól tudom disznót nem esznek...
2010. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja csak az a baj, hogy a csirkének elég ha kapirgálhat, van kajája, és el tud bújni valahova. A kutya viszont egy értelmesebb lény, és nem elég neki hogy van egy száraz helye meg kajája! Neki az is kínzás ha nem foglalkoznak vele! És nem hiszem hogy akik meg akarják enni azok majd nevelik, sétáltatják, játszanak vele, kutyaiskolába viszik. Sőt azt sem hiszem hogy akik meg akarják enni azoknak jó egy egészséges kutya hanem az a jó nekik ha felhízlalják. Igenis a kutya helyzete az ember mellett mássá teszi, különbé! Ilyen alappal akár embert is ehetnénk, mert az is hús, az nem számít tud gondolkozni meg van éntudata. Néhány embert ez nem érdekel még ma sem, ezeket mégis elitélik.
2010. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!