Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted felháborító, hogy...

Szerinted felháborító, hogy Kínában kutyahúst esznek?

Figyelt kérdés
[link]
2009. nov. 28. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Igen felháborító,legszívesebben az összes sárgát egymásra dobálnám aztán meggyújtanám,bár az meg büdös,vagy addig kéne a saját szarjukat enniük amíg beledöglenek.
2009. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Kutyát inkább koreában esznek és Kína kis részén.

Nekünk felháborító. Nekik nem. Az indiaiaknak felháborító, hogy mi megesszük a marhát. Ez szocializáció kérdése.

2009. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát... én soha nem tudnám megenni. De tudomásul kell venni, hogy az egy másik kultúra, ott ez sajnos teljesen természetes. Meg az is, hogy hernyókat meg bogarakat meg kukacokat esznek. Vagy mit... :D

Én nagy lovas vagyok, soha nem tudnék lóhúst enni, de tudjunk, hogy van lókolbász stb. Akkor mondhatnám azt is, hogy lovat enni kínzás. De itt meg ennek van kultúrája úgymond. De én meg nem tudnám enni a lovat, az biztos. Elítélem, ahogy a vágólovakat tartják stb., de nem tudom, hoyg önmagában a lóhús evése kínzás-e. Végül is nem élve eszik meg. :D

És ugyanígy nem tudnám elképzelni azt sem, hogy kutyát egyek, sőt azt még jobban nem tudnám elképzelni, mint lovat. Fogalmam sincs, milyen folyamat lehet, míg az asztalra kerül, de azt hiszem, inkább nem is akarok róla tudni, mert a szívem megszakadna.

2009. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Más kultúra, más szokások. Avagy úgy is mondhatnám, hogy milyen jogon ítélkezel az élet fölött?! Egy kutya élete értékesebb, mint egy tehén, disznó, vagy csirke élete, amit te eszel meg?! Mertha igen, akkor elég elcseszett világképed van.
2009. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
De Őket brutálisan ölik meg!
2009. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Peruban meg a tengeri malacot eszik meg.Náluk ez olyan mint itt a csirke...Más kultúra,más szokások.Egyébként van egy kínai osztálytársam(Anglia)akit régebben megkérdeztem,hogy evett-e már kutyát.(nem evett)De mesélte,hogy inkább a szegények között jellemző,és mostanában a kíváncsi turizmus miatt van 1-2 helyen,hogy étteremben megkóstolhatod,de a legtöbb helyen nem szolgálnak fel kutyát...
2009. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Szocializáció és kultúra ide vagy oda, a kutya akkor sem az asztalra való. Azért a csirke, disznó, kacsa, marha, stb..csak haszonállatok nem? A kutya meg az"ember legjobb barátja". A tengerimalac szintén...nem tudom elképzelni,hogy lehet megenni. Bár én marhát, bárányt, nyulat, vadat, kacsát sem eszek, azok nekem már túl aranyosak. De még mindig másabb, mintegy kutya!
2009. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

A ló is haszonállatnak számít, mégis a mai világban legtöbben sporttársként, barátként tartják! Ennek ellenére mégis csinálnak belőlük kolbászt! Sőt van, hogy lesántult, sportra alkalmatlanná vált lovat adnak vágóra és kolbász lesz belőle. Ami egy lóbarátnak elfogadhatatlan szemlélet, mégis így van... Sajnos.

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt mondta, hogy minden állat élete egyenlő!

És a lóra visszatérve, a kutya után az ember második leghűségesebb barátja a ló! Mégis megeszik...

2009. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy helyesnek tartom, csupán azt, hogy kultúra válogatja. Én nem enném meg sem a kutyát, sem a lovat.
2009. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ti vegetáriánusok vagytok? Mert ha nem, akkor valamilyen szinten ti sem tekintitek egyenrangúnak a kutyát a csirkével, mert csirkét esztek, kutyát nem. Ha vegák vagytok, nem szóltam...
2009. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!