Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labdamániás a kutyám, jól...

Labdamániás a kutyám, jól nevelt, de ha labda van a közelben megszűnök neki létezni?

Figyelt kérdés

1. Rangsor teljesen rendben.

2. Próbáltam már rosszat társítani a labdához. (Szídás, büntetés, kizárás.)

3. Próbáltam pozitívan jutalmazni. (Ha nem futott a labda után rögtön (mások labdáztak nem mi) jutalom, dícséret.)


Mindezek nem jöttek be. :( Szeretem tanítgatni képezni a kutyámat, mostanában pálca követést gyakorlunk, de egyszerűen ellehetetlenül ez az egész, mert ha 20 m körzetben labdáznak nem figyel rám.


És VESZÉLYES is ez, mert nem egyszer szaladt át úttesten csak a labda miatt. :( Már rettegek a labdáktól, meg a csipogós hangoktól...


Annyit tudtam elérni a fenti módszerekkel, ha valakinél előkerül egy labda, elszalad és én utánamegyek, fél szemmel figyel engem, hátha el tud kerülni anélkül, hogy a labdát is szem előlvesztené. Ilyenkor ki szoktam zárni, de amikor kioldom, akkor sem nekem örül, hanem a labda után szimatol.


MIT LEHET CSINÁLNI?

(Gyakorlott kutyások ötletelését várom.)


2009. nov. 24. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell először észrevenni. Ahogy meglátod a labdát azonnal ülteted a kutyát, aztán fekteted, marad,stb..

Tehát te írányítasz, szívesen figyelne a labdára, de feladatot kap, azt kell végrehajtania. Pár perc után labdázhat.Ez csak akkor működik, ha te reagálsz először.

(Hasonló ahhoz, mintha egy másik kutya után indulna a kutyám, még akkor meg kell állítanom, amikor észrevette és beállt, mert ha elindult már nehezebb visszahívni.

Később már nem is fog indulni.

2009. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem engeded el!

gyakorolj vele egy zárt helyen valami olyannal ami nagyon érdekli, pl. legyen egy saját labdája, amit csak játékkor kap meg, hogy elég motivált legyen.

2009. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
szakemberre lesz szükség. kutyaiskolában még az olyan kutyát is rendbe tudják hozni, amelyik mindent visszahoz.
2009. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló módszerét még nem próbáltam, neki állunk gyakorolni így.

A másodikét már csináltuk sokféleképpen: Az barátaink labdáztak a kutyáikkal és így tiltottam le. Akkor eleinte meg volt kötve, de szinte szánt szándékkal elfelejti a labdával kapcsolatos büntetéseket.

Bár imádom tanítgatni az ebet, nem szeretnék kutya suliba járni több okból sem, de ha sehogy sem sikerül úgyis ez lesz a vége.


Érdekes, mert amúgy félénk, engedelmes, ragaszkodó kutya, de mindennek az ellentéte lesz, ha meghall egy sípolást, vagy meglát egy labdát ember kézben vagy kutya szájban. :S

2009. nov. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!