Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig fejlődik egy bichon...

Meddig fejlődik egy bichon bolognese?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos bolognese szuka kutyám, nagyon szépen fejlődik, talán kicsit túlságosan gyorsan, ezét aggódom. Jelenleg 2,8 kilós, a tenyésztő azt mondta, hogy felnőtt korára 3-3,5 kilós lesz, attól félek, ezt jócskán túl fogja haladni. Már korábban írtam arról, hogy retteg. Nos, ez már javult nála egy kicsit, mivel elkezdtem póráz nélkül sétáltatni, igy sokkal elevenebb, feloldódott, hogy nincs rajta a póráz, így már sokkal barátságosabb, magától megy az idegenekhez és nyalogatja őket, felugrál rájuk. A kistestű, nyugodt vérmérsékletű kutyákkal ismerkedik, de az eleven kutyákkal nagyon nincs jóban, menekül előlük. Ami érdekes, hogy a fajtájához és a korához viszonyítva nagyon erős a védőösztöne. Ez abban nyilvánul meg, hogy


1) a kerítésen keresztül minden járókelőt megugat, ha nyitva az ajtó, akkor ki is rohan, megáll előttük 1 méterrel és onnan csahol rájuk. Egyik nap amikor jött a díjbeszedő, és a kutyám kiszúrta, már akkor elkezdett ugatni, amikor az még 3 házzal arrébb volt. Amikor odaért a mi kapunkhoz, a kutya kirohant a nyitott ajtón, és nagyon határozott, önbizalommal teli hangon csaholta.

2) a kutyákkal szemben is néha vedekezően lép fel. Jó példa volt erre az, amikor az ismerős bearded collie-hoz mentünk, hogy megnézzük kerítésen keresztül. A beardie, mivel hirtelen hallotta meg a hangomat, elkezdett ugatni. A kutyám erre elém ugrott és visszaugatott neki.


Nem tudom, hogy ez így helyénvaló e vagy sem, de azért furcsa. A másik pedig az, hogy nagyon jól tájékozódik. 5 hónapos volt, amikor elvittem egy parkba sétálni, és ott szabadon engettem, látva hogy minden kutya szabadon van. A kutyám meg elkezdett sprintelni és önállóan hazáig futott, pedig a házunk onnan 3 trolibusz megállóra volt és még át is kellett mennie ezután egy nagyon veszélyes közlekedési csomóponton, majd még egy utca és otthon volt. Nekem nagyon tetszenek ezek a tulajdonságai, de nem tudom, hogy rendben van e...Meddig fog még fejlődni? Mennyivel lesz nagyobb? Fog még bátorodni, jobb házőrző lesz mint most?

Köszi előre is a segítséget és a tapasztalatokat! :)


2009. nov. 23. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutya fél. Nem védőösztönből ugat, hanem félelemből. Ez azért nem túl jó, mert ha ivarérett lesz akkor átválthat agresszióba. Nevelni kéne. Vidd el kutyasuliba.

Az, hogy egyedül hazaszalad szintén pánikreakció és ráadásul szörnyen veszélyes.

6 hónapos korára a kutya eléri a végleges mérete 2/3-át (átlagosan)

2009. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek az előttem hozzászólóval. A leírt viselkedés elemek nem védőösztönt jelentenek, hanem nagyon, nagyon erős és mély félelmet. A házát őrző kutya felpattan és odamegy megszagolni, felmérni az idegent, nem 1 méterről ugatja. Minden kutya hazatalál a bejárt útvonalon, az hogy hazáig rohant, pánikrohamot jelent. Stb.

Keress fel egy kutyaiskolát, azon belül is egy szocializációs-rehabilitációs oktatást. Adhatnánk mindenféle tanácsot, de ehhez egy komplex terápia kell, amit egy szakértő személyesen kísér figyelemmel.

A Cerberosnál ez ingyenes.

Én a neveléshez csak annyit fűznék hozzá, hogy a pórázt használd aktívan, ne hagyd el. Még akkor is, ha pórázon egyértelműen jobban fél. Nem szabad engedni, hogy elszokjon tőle, mert mint a leírt példád is mutatja, vannak szituációk, amikből fejvesztve menekül, és ez városban életveszélyes lehet. Csak nyílt, belátható, biztonságos terepen engedd el. Ha flexit használsz, cseréld le egy rendes kiképző pórázra. Az egy pici termetű kutyának is elég hosszú a szaglászáshoz.

ilyenre gondolok (a karikák benne a lényeg, mert így állítható a hosszúsága): [link]

2009. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen...áhh pedig én már reménykedtem, hogy javult a helyzet :(

Nagyon hitelesen játszotta el a védőkutyát, de azért gondolhattam volna, hogy egy bolognese ilyet nem tud...Megpróbálkozunk azzal amit javasoltatok, köszi a segítséget.

2009. nov. 24. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem, minden kutya tud védeni, őrizni, ez nem méret és fajta függő.

Ne csüggedj, a problémát észrevetted, felismerted, és kezelni akarod. Helye tudod rakni majd a kutyusod. Drukkolok!

2009. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást:)
2009. nov. 25. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!