Kutyának lehet adni nyers húst, csontot? /valahol azt hallottam, hogy csirkét nem/És főve?
Én anniyra adok nyers marhahúst, hogy ha tudnám, hogy hol tehetnék szert marha bélre, akkor azt is adnék! Nyilván nem minden nap béllel etetném, de 2-3 havonta biztos szereznék be! Ha valaki tud ilyet meg is írhatná!
Köszi!
Egyébként a nyers csirke és marha annyira ajánlott hogy csak na!! Csak azt az infót biztos kihagyták a cikkből hogy a magyar csirkeállomány 60%-a szalmonnella fertőzött, a toxoplazmózis amit elsősorban marhahústól lehet kapni terhes anyáknál (embereknél, akik a háziállatoktól kapják el) magzati rendellenességet okoz. Nem beszéltünk még kergemarhakórról (ami azért nem túl gyakori)és az antibiotikum rezisztens baktériumok szaporodásáról amit a nyers húsok fogyasztása tesz lehetővé.
Igen, adjuk a nyers húsokat, hálelúúja!!
Szia!
Amit most idemásolok, azt egy állatorvos válaszolta egy idevágó kérdésre:
Egy ismerősöm azt mesélte, hogy a nyers hús árt a kutyának. Igaz ez?
Válasz:
A nyers hús önmagában nem árt kutyájának, de bizonyos veszélyeket rejthet magában. Ezért ügyeljen a következőkre. A legfontosabb szabály: Soha ne etessen nyers disznóhúst. Ez ugyanis hordozhatja az Aujeszky-betegség vírusát. Ez a disznóknál előforduló vírus halálos betegséget okoz a kutyáknál. A főzés elöli a vírust, ezért a főtt disznóhús gond nélkül etethető. A nyers marha-, birka- vagy lóhús ebből a szempontból veszélytelen. Főtt állapotban azonban könnyebben hasznosítja a kutya szervezete, mint nyersen. A kiegyensúlyozott és ízletes eleséget a legkönnyebben főtt húsból valamint ásványi anyagokkal és vitaminokkal dúsított pelyhekből (például Gréti Mix) állíthatja össze. Ha önmaga állítja össze a pehely keveréket, feltétlenül adjon hozzá vitaminokat és ásványi anyagokat. Az ember számára kiegyensúlyozott táplálék a kutya számára nem megfelelő, hiánybetegségeket okozhat.
Kedves 15:56!
Sajnos rosszul tudod. A szalmonellát a kutya is elkaphatja, bár az esetek nagy többségében veszélytelen rá nézve, egyébként hányást és véres hasmenést produkál. Viszont tovább terjesztheti az emberre! És az összes felsorolt betegséget úgy értettem (bár lehet hogy rosszul fogalmaztam) hogy elsősorban azért veszélyesek mert az ember elkaphatja.
A toxoplazmózis esetében igazad van, sokan átesnek rajta korán de mindig ott a de. Ez esetben: de mi van ha mégsem?
Lényeg a lényeg, sokkal biztonságosabb állatainknak megfőzni a húst, nem veszít tápértékéből, csak az időnkből fél órát. Az meg szerintem nem sok..
Toxoplazmáról:
"A fertőzés többnyire a macskák székletének szóródásával következik be, ezért macskatartók körében magasabb a védettek aránya. Előfordulhat még fertőzöttség nem kellően sült, főtt birka- vagy disznóhús fogyasztásával, a szennyezett föld szájüregbe kerülésével, vértranszfúzióval vagy szervátültetéssel is. A betegség emberről emberre nem terjed. A macska ürülékével szennyezett talaj akár 1 évig is fertőzésforrást jelenthet."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!