Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hét múlva hozom el 8...

Egy hét múlva hozom el 8 hetes csivavámat. Mit szerezek addig be neki?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
fekvőhely, 2 műanyag vagy rozsdamentes fém tálka, egy a tápnak, egy a víznek. Elég kisebb is mert egy csivava keveset eszik. 1-2 játék. Labda vagy kötél, esetleg csipogós játék. Hám, póráz, nyakörv. A nyakörvet ne használd sétáltatáshoz, ilyen kistestű kutyánál sokkal jobb a hám, viszont nyakörv is jó arra, hogy ráírd a kutya nevét és a tel.számod hogy ha elveszik akkor fel tudjon hívni a megtaláló. Lehet venni külön erre a célra egy műanyag kis valamit amiben el tudod helyezni egy cetlin ad adataidat és ezt a nyakörvhöz lehet erősíteni. Vagy ha nem sajnálsz rá költeni lehet kapni nagyon szép csont, szív vagy egyéb alakú fém kis táblát amibe bele lehet gravíroztatni a kutya nevét és az elérhetőségedet. De az egyszerű műanyag tel.szám tartó is megteszi. (nem tudom mi a pontos neve, de kutyás boltban biztos segítenek) Jó ha már most veszel neki jó minőségű kutyasampont, ez a fajta különösen érzékeny a rossz minőségű kozmetikumokra. Van egy jó tippen, innen válassz: www.zanni.hu Állatkereskedésben vagy állatorvosnál lehet kapni kölyök kutyáknak való külső élősködők elleni szert (Frontline, Exspot, stb) Kérdezd meg a tenyésztőtől vagy akitől hozod a kutyát, hogy eddig milyen tápot kapott enni és te is vegyél ugyan olyan tápot. (jobb helyeken adnak egy kis mennyiséget a kutya mellé ajándékba) Egy darabig ezzel kell etetned, egyrészt mert jót tesz az emésztésen ha nem váltasz hirtelen tápot, másrészt pedig ha elhozod minden új, idegen lesz neki, legalább a kaja legyen ugyanaz. Ha később szeretnél tápot váltani akkor a régi táphoz először csak keveset tegyél az új tápból és így add keverve, aztán később egyre többet és többet, így szépen lassan ki tudod váltani az új táppal a régit. Így nem viseli meg a gyomrát a váltás. Érdemes prémium minőségű táppal etetni, igen, tudom, hogy drága, de hidd el megéri. Egy ilyen kis testű kutyánál pedig főleg, mert nagyon keveset eszik. Látogass el a www.eukanuba.hu-ra és nézd meg milyen tápjaik vannak, ezek közül válassz szerintem. Nem tudom külön csivava fajta tápjuk van e. Nekem Yorki van és én vagy Eukanuba Yorki táppal etetem vagy a kistestű kutyáknak való táppal.
2009. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.Először is tálat,ételt,pórázt és nyakörvet és valami játékot.Nem árt egy szállító box sem.Fekhelyet is vehetsz neki,vagy ha kertesházban laksz kutyaházat.De vigyázz maradjon pénz az oltásokra is.:)

Remélem segíthettem.

2009. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fekhely, etető- és itatótál, kaja, játék. Még lehet várni a nyakörvvel és pórázzal, de a biztonság kedvéért én már előre beszereztem az én kuytámnak, mielőtt elhoztam volna. Kb ennyi. Esetleg valami játékát elviheted akkor, mikor mész érte és anyjához dörgölheted, így később érzi rajta a szagát.

Én egy szőrös kis plédszerűn hoztam haza a kutyámat (3órás volt az út) , végig azon feküdt és most is az a kedvenc játéka :)

2009. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy jó tanács: én csupa jószándékból vettem a kölyöknek sok-sok játékot... feleslegesen, a felével sem játszott... egy-két játék tényleg elég, és amikor kitapasztalod, hogy mi a kedvence - a labda vagy a plüssállat - akkor abból lehet többet venni... a játékvásárlásnál figyelj oda, hogy ő egy kölyök!!! Vettem én is olyan rágható dolgokat, ami nagy kutyáknak lett kitalálva :)

Na és a táp... ebből is túlbuzgóságból megvettem egy 20 kg-os zsákkal a kölyöknek... a fele is elég lett volna, amire át kellett térni a felnőtt tápra, addigra sem fogyott el a húsz kiló... szóval a jótanács: csak mértékkel!!

Amit még hasznosnak tartok: olyan spray (kutyás boltokban kapni) amit ha odafújsz, ahová bepisilt (még a szobatisztaság előtt), akkor elveszi a pisi szagot... én bármivel is mostam fel, nem segített, csak ez a spray. Ráadásul ezt szőnyegre, kárpitra is használhatod, ha ott történt a baleset, hipós vízzel meg ugye nyilván nem takaríthatod pl. az előszobaszőnyeget...

2009. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen azt elfelejtettem mondani, hogy kérj egy darab rongyot az alomból amin rajta vannak a "régi szagok", így könnyebben beilleszkedik az új környezetbe.
2009. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó szinte mindent elmondott, de még annyit hozzátennék, hogy ne 1-2 játék legyen, hanem minél több. Ha nincs elég játéka, akkor elkezdi megenni a bútorokat, szőnyeget stb. Játékból sosem elég.... :D
2009. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is kosarat v dobozt és valamit amiben elhozod ha kocsiba viszed haza akkor vmi fekhelyet is amit a kocsiba rakhatsz.2-3 játékot és kutya tápot.
2010. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!