Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám rászoktatni a 3...

Hogy tudnám rászoktatni a 3 hónapos csivavámat az alomra?

Figyelt kérdés
Tettem neki a szobába almot,mert éjszaka még nem szól,hogy ki kell mennie,de folyton behúzza a dobozt a szoba közepére,és kifötri az almot. A dolgát viszont nem benne végzi el. Hogy tudnám rászoktatni,hogy benne pisiljen?
2010. aug. 31. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor elkapod , hogy pisil, tedd gyorsan az alomra., még ha így végig is pisili a szobát. egy idő után megérti mit akarsz. Ha csak úgy ott van, persze, hogy nem tudja mire van, azt hiszi játék. Amúgy meg jobb lenen ha kintre szokatnád, nem macska ő, akármilyen pici.
2010. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehogy alomra szoktasd a kutyát, nem macska ő, neki rém kellemetlen, hogy a lakóhelyére kell piszkítania. Azzal, hogy kutyát vállaltál azt is vállalnod kellett, hogy akár az éjszaka közepén is leviszed, hogy elvégezhesse a dolgát. Hidd el megéri, egy pár hónapot végigcsinálsz, utána már tudni fogja reggelig tartani. De ha rászoktatod, hogy a lakásba pisiljen, százszor nehezebb lesz kiszoktatni, mert nem fogja megérteni, hogy most miért nem pisilhet be.
2010. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért gondoltam az alomra,mert olvastam,hogy a csivavákkal sokan csinálják. Nappal nincs semmi gond,mert kint végzi a dolgát. Csak éjszaka van hogy bepiszkít. Ezért gondoltam az alomra. Most van neki lerakva papír,és van hogy arra végzi a dolgát éjjel.. Csak nem mindig..:)
2010. aug. 31. 09:24
 4/7 Pinkbull válasza:
szuper!Akkor könnyű lesz ,ha papíra pisil.tedd a pisis papír egy kis részét az alomba,így érezni fogja ,h oda kell mennie.A fekhelye ,tálja lehetőleg ne a wc-je közelében legyen,mert ez is lehet gond.Kutya nem piszkít az alvóhelye közelében.
2010. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem sosem volt kicsi kutyám. Német juhászos vagyok... DE! Azért mert egy kutya kicsi, attól még kutya!!! Nem tudom miért van ilyen mánia, hogy pici kutyákat cipelnek, mintha macska lenne... Nem tudom, hogy ez őket hogy érinti, és nem is értek a kis ölebekhez, de gondolom én, ők is ugyanúgy gondolkodnak, mint a nagyok, csak van pár ember, akik elkezdenek ilyen idióta divatot csinálni. A kutyámat, amikor kicsi volt, eleinte kétóránként vittem le, mert egyrészt megállás nélkül mászkált, másrészt határozottan és hamar meg akartam tanítani arra, hogy nehoigy már bent végezze a dolgát, és ahogy írta más is, a kutya nem piszkít oda, ahol él. Szóval eleinte két óra alvás, aztán vittem. Volt amikor nem végezte el a dolgát, de visszaéertünk látom hogy készülődik. Elkaptam, és kivittem. Nahyon hamar rájött, hogy mi az ábra. Aztán nagyon rövid idő alatt ráállt arra, hogy éjfélkor, és hajnalba vittem ki. Aztán azóta alszik egész éjjel, mint egy mormota.

Ne okozz neki csalódást azzal, hogy olyan dolgokra kényszeríted, amit neki természetellenes!

2010. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is két óránként viszem le. Alvás evés,játék után.
2010. aug. 31. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Ok, akkor nincs gond. Mindig óriási dícséret kövesse, ha kint végezte el a dolgát. Legyen szigorú rendszer. Pl este kapjon még vizet, és vacsi után el lehetne tenni. PErsze úgy hogy előtte ivott. Aztán kicsi szünet, és levinni. Szépen rááll majd a rendszerre, csak legyél következetes.
2010. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!