Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy "Hűtlen"...

Mit csináljak egy "Hűtlen" kutyával?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek,mit javasoltok nekem?

Egy yorkshire terrier gazdája vagyok 7 hónapos a kutyus de nagyon nem ragaszkodik hozzám se a páromhoz.Minden idegent jobban kedvel és ha vendég alszik nálunk akkor azzal alszik és mi mintha nem is lennénk.Amúgy kiskorától fogva itthon vagyok vele tanítom,kényeztetve van de ha vmi van szigorúak is vagyunk vele.De nem bántjuk.Miért lehet ez?Úgy szeretném ha normális hű kutya lenne.Nem olyan mint egy MACSKA :( Köszönöm előre is.


2009. nov. 17. 12:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

16:40


NORMÁLIS VAGY?????????????????????

bárki elviheti egy óvatlan pillanatban, és fel is jelenthetik... ezt a dilit..


amúgy pedig szerintem ne engedd oda aludni az idegenekhez, mivel lehet, hogy nem örülnek neki :S:S szerintem addig zárd el vagy valami. nekünk is ez van bezárjuk a szobámba és szépen elalszik, majd ha elment aki jött, odamegyek és meglát akkor nagyon örül :))

szóval.. de ha elakarod adni akkor legalább ne egy "vendégnek add" és ne is add mer akkor beleszakad a szíve :|||

2009. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is 7 hónapon yorkim van. Kan. Na vele meg pont az a baj, hogy egygazdás lett. Na persze engem nem zavar, mert én vagyok számára a minden, de ez nála mostmár odáig fajult, hogy nem is megy oda senkihez. A páromhoz egyszer-kétszer odamegy, de nem nagyon marad meg nála. még az ölében sem!

Én rengeteget foglalkoztam vele, míg apró volt, most meg mindenféle trükkökre tanítom, mert a pontagyának jót tesz az okítás, lassan a borsó méretre gyúrunk , :D !

Egyébként ezeket a napi fél órás tréningeket nagyon szereti, mert ilyenkor kap valami repifalatot, ami más mint a tápja.

Az itteniek javasolták a 101 KUTYATRÜKKÖT, meg is veszem.

Ezek a kutyák imádják produkálni magukat, és a középpontban lenni!

Figyu, én arra gyanakszom, hogy az én kutyám azért nem nagyon szereti, ha fogdosni akarják, meg azért nem megy oda senkihez, mert 3 hónapos korától vittük magunkkal a velencei tóra, úszott is velünk, imádja nagyon, meg utazott a matracon, és ilyenkor az összes kisgyerek odasereglett.... stb.... szerintem ebből lett elege!

Néha én inkább olyan kis szociális kutyára vágynék, amilyen a tiéd!

De nem cserélnék a világ minden kicséért sem :D

Ja és szerintem 7 hónaposan még változnak!

Hagyd, had csináljon, amit szeretne, had vonuljon el.

A párom is nehezen viselte el, hogyha ő az ölében akarta cirógatni, a kutya meg le akart menni... ilyenkor kiborult!

De ezt nálam is megcsinálta, és mondtam a páromnak, hogy minél erőszakosabb lesz vele, annál jobban nem marad meg majd az ölébe! Így is lett! Azóta finomodott a helyzet azért!

A yorki makacs állatka, de sok szeretettel, és k. nagy türelemmel lehet formálni!

Sok örömet kívánok hozzá!

2009. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az arany középutat szeretném... Az egyik kutyám félelmi agresszióban szenved (kiskorában bántalmazták, menhelyről fogadtam örökbe), ha jön valaki szembe az utcán, egyből morog. A másikat kölyök kora óta nevelem, ő pont az ellenkezője, minden idegenhez túláradó szeretettel megy farokcsóválni. És ebből is voltak már kellemetlenségeim, nem mindenki örül ennek a túláradó szeretetnek.

Szóval én igazából annak örülnék legjobban (és próbálok mindent megtenni ennek érdekében), hogy legyenek a kutyáim barátságosak, de közömbösek is! Szerintem ez az ideális eset, ha kedves, barátságos a kutyám, nem morog meg minden járókelőt, de nem is ugrik rá mindenkire örömében.

Amúgy a szeretetrohamos kutyám kölyök korában jobban csinálta ezt, most már fokozatosan kezd erről leszokni és szép fokozatosan épül föl közöttünk az a bizonyos kötelék, miszerint én vagyok a szeretett gazdi neki.

Az jó, ha sokat foglalkozol vele, trükktanítás is jó ötlet, mert a készségeit is fejleszti a kutyának és a köztetek lévő köteléket is építi. ÉS tanítsd arra is, hogy tartsa tiszteletben az emberek intim szféráját. Ha jó fejek az ismerőseid, akkor ebbe a játékba be tudod őket vonni. Jöjjenek át, nézzék a kutyát levegőnek, majd ha lenyugodott és eltelt egy kis idő, hívják magukhoz. Tanulja meg a kutya, hogy csak hívásra mehet oda. Akkor aztán játszhatnak vele. Viszont ha túl pofátlanná válik, akkor megint nézzék levegőnek. De Te se kényeztesd, ugyanígy viselkedj vele. Így megtanulj a tiszteletet és ha jól csinálod és a falkavezér is Te vagy, meglátod, hogy a kutyád hozzád fog legjobban kötődni. Persze az idegenekkel is érdeklődő lesz, de a hozzád való viszonya sokkal szorosabbá válik. Türelem és kitartás a kulcsa az egésznek. Sok sikert!

2009. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó válaszokat, és a drukkot :))
2009. nov. 26. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!