Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy "Hűtlen"...

Mit csináljak egy "Hűtlen" kutyával?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek,mit javasoltok nekem?

Egy yorkshire terrier gazdája vagyok 7 hónapos a kutyus de nagyon nem ragaszkodik hozzám se a páromhoz.Minden idegent jobban kedvel és ha vendég alszik nálunk akkor azzal alszik és mi mintha nem is lennénk.Amúgy kiskorától fogva itthon vagyok vele tanítom,kényeztetve van de ha vmi van szigorúak is vagyunk vele.De nem bántjuk.Miért lehet ez?Úgy szeretném ha normális hű kutya lenne.Nem olyan mint egy MACSKA :( Köszönöm előre is.


2009. nov. 17. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, amit írsz, falkából kizárásnak nevezi a szakzsargon. Ha szerinted ő a falkavezér, akkor erre mi szükség van?
2009. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, igen, erre szükség van, de pont azért, hogy a vezérséget átvegye tőle. :) Viszont azt ne felejtsük el, hogy ez az egyik legdurvább büntetés, amit adhatunk, tehát csak óvatosan!
2009. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy mudim van. Erről a fajtáról azt mondják, hogy csak a gazdáit szereti, a többi embert legjobb esetben is elviseli, de az enyém nem ilyen. Amint jön valaki, hozzábújik, simogattatja magát, dörgölődzik, mint egy cica. De éles helyzetben rögtön kiderül, hogy ki az igazi gazda! Tudom, hogy engem azeret legjobban, ez látszik rajta. Szerintem te is fogadd el, hogy ő ilyen, ne akard megváltoztatni, attól még te vagy neki a legfontosabb és nagyon rossz lenne neki, ha az egyik vendég magával vinné!
2009. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi szükség van rá? Az, hogy a falkavezér nem megy oda a többiekhez kedveskedni, hanem azok keresik az ő kegyeit. Persze, van ezer más módszer is, legjobb kombinálva alkalmazni őket, de már annyiszor leírtuk ezeket itt, hogy most nekem nincs kedvem mindet ismét felsorolni.
2009. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
13:15 vagyok. Látod mennyire különböző lehet egy fajta? Az egyik válaszóló mudija kedves. Az enyémek le sem tojnak senki mást, legfeljebb a szüleimnek örülnek, mert velük lakom, de pl a testvéreimnek nem, mert ők ritkán jönnek. Ha valamelyik barátom sokat látják akkor örülnek neki, meg a simogatásnak de még akkor is rajtam van a szemük. Szóval annyi mindentől függ ez.
2009. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Jan Fennel kutyapszichológia könyvét vegyétek meg vagy töltsétek le a netről... én amikor ezt elolvastam, akkor jöttem rá, hogy az eddigi összes kutyánkat félreneveltük... nekem bevált! Remélem valamiben neked is segít
2009. nov. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

ha majd megtanulsz kutyaként bánni a kutyáddal,megváltozik a helyzet .

kényezteted ,stb ,ez nem is lenne baj,ha akkor és úgy tennéd ahogy kell !

de , valószínűleg pont rosszul teszed !

1- a kutya a családban minden esetben az utolsó !

2- megfelelő mennyiségű mozgás,és munka ( tanulás )

3- a kaja helyes kiosztása !

utoljára eszik , lehetőleg mozgás-futás-séta- tanulás stb után !

4- kényeztetés,UTOLJÁRA ,a sorrend nálatok nem ez .

ergó ,a kutya teszi amit akar !

tanulj egy kicsit ezekről a dolgokról,és 1 hét alatt megváltozik a véleményed .

saját tapasztalataimat írom le,mert mi is így jártunk a kutyánkkal,

tanultunk,és egy nyaralás utáni hazaérkezést követően,új szabályok léptek életbe .

a kutya 1 hét alatt alapjaiban változott meg ,azóta ő a tökéletes kutya :)!!

javaslom : jan fennel és cessar millan módszereinek tanulását !!!

és természetesen kutyaiskola !!!

7 hónapos ,itt az ideje !

2009. nov. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.:)
2009. nov. 18. 10:50
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A Yorki a társasági kutyákhoz tartozik. Már ebből is kitűnik hogy nem igazán kötődő. Sokan küzdenek azzal a problémával, hogy kinéznek a könyvből egy cuki kiskutyust, hazaviszik és csalódottan tapasztalják hogy nem is olyan mint a "használati útmutatóban" . Jó kis sztorik a hazatalálós történetek, de nagyon ritka. Aki biztosra akar menni kutyaügyben nem a fajtát nézi hanem az egyedet. Vannak nagyon megbízható kölyöktesztek. Az én kutyám így lett letesztelve, és láss csodát, minden bejött, amit anno leírtak róla. Persze ehhez szakember kell. Megmondták az alomban levő összes kutyáról hogy melyiknek mi lesz az erőssége, gyengéje, mire kell majd a nevelésénél odafigyelni stb. Aki vadászni akart a kutyával, annak megmondták melyik lesz arra alkalmas. és még sorolhatnám.
2009. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
23%
Sztem ha egyszer el viszed sétálni akkor kösd ki valahova úgy ,hogy ne tudjon utánad menni és menj el tőle így majd meg tanulja becsülni azt,hogy vele vagy és gondoskodsz róla!!!!!!!!!
2009. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!