Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyum nem engedi, hogy menhely...

Anyum nem engedi, hogy menhelyről hozzak kutyát. Megoldás?

Figyelt kérdés

Már van egy kutyánk, ő fajtatiszta, 8 hetes kora óta nálunk van, most 8 hónapos, és egy éven belül szeretnék még egy kutyát. A jelenlegivel én foglalkozom, mindennap kétszer sétáltatom, nevelem és tanítom (pedig nem könnyű eset), szóval rám van bízva, de azért az egész családé, rajonganak érte, és kaptam is elismerést tőlük, hogy igen, így képzelték el (mert csak akkor kaphattam kutyát, ha gondoskodom róla hogy ne legyen vele baj). 16 éves vagyok, ha ez számít.


Következő kutyaként egy mentettet szeretnék (kamaszt vagy felnőttet), de van egy kis baj. Az, hogy anyum fél a kutyáktól. Kivéve a mienket, mert azt kölyökkora óta ismeri és megbízik benne. De egy ismeretlen előéletű kutyával nem hajlandó együtt élni. Nem tudna megbízni benne, ahogy ő mondja. Egy újabb kölyökbe beleegyezne, de másba nem. Én viszont úgy gondolom, meg tudnék birkózni a feladattal, hogy egy örökbefogadott kutyát "kipofozzak". De őt nem lehet meggyőzni.


Eszembe jutott még egy megoldás, de nem tudom, jó lenne-e. Nemsokára nagyobb területre költözünk. Ott lenne hely elkeríteni egy nem túl nagy részt egy kutyának. Az a kérdés, ha minden nap kétszer legalább másfél órát sétáltatom, ezenkívül játszunk és tanulunk (nem járok suliba, sok időm van), élhet-e boldog életet egy kutya úgy, hogy mikor nem tudok vele lenni, el van kerítve? Lehet, hogy idővel anyum el tudná fogadni, de az biztos, hogy ehhez sok idő kéne.


Szerintetek jó ez a megoldás, vagy inkább vegyünk tenyésztőtől kiskutyát? Vagy van más lehetőség? Bocs hogy hosszú lett.



2013. nov. 9. 18:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

nekünk kiskölykünk van menhelyről,

már 4 évesm aranyos.

nektek is lehet ez a megoldás

2013. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!