Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyum nem engedi, hogy menhely...

Anyum nem engedi, hogy menhelyről hozzak kutyát. Megoldás?

Figyelt kérdés

Már van egy kutyánk, ő fajtatiszta, 8 hetes kora óta nálunk van, most 8 hónapos, és egy éven belül szeretnék még egy kutyát. A jelenlegivel én foglalkozom, mindennap kétszer sétáltatom, nevelem és tanítom (pedig nem könnyű eset), szóval rám van bízva, de azért az egész családé, rajonganak érte, és kaptam is elismerést tőlük, hogy igen, így képzelték el (mert csak akkor kaphattam kutyát, ha gondoskodom róla hogy ne legyen vele baj). 16 éves vagyok, ha ez számít.


Következő kutyaként egy mentettet szeretnék (kamaszt vagy felnőttet), de van egy kis baj. Az, hogy anyum fél a kutyáktól. Kivéve a mienket, mert azt kölyökkora óta ismeri és megbízik benne. De egy ismeretlen előéletű kutyával nem hajlandó együtt élni. Nem tudna megbízni benne, ahogy ő mondja. Egy újabb kölyökbe beleegyezne, de másba nem. Én viszont úgy gondolom, meg tudnék birkózni a feladattal, hogy egy örökbefogadott kutyát "kipofozzak". De őt nem lehet meggyőzni.


Eszembe jutott még egy megoldás, de nem tudom, jó lenne-e. Nemsokára nagyobb területre költözünk. Ott lenne hely elkeríteni egy nem túl nagy részt egy kutyának. Az a kérdés, ha minden nap kétszer legalább másfél órát sétáltatom, ezenkívül játszunk és tanulunk (nem járok suliba, sok időm van), élhet-e boldog életet egy kutya úgy, hogy mikor nem tudok vele lenni, el van kerítve? Lehet, hogy idővel anyum el tudná fogadni, de az biztos, hogy ehhez sok idő kéne.


Szerintetek jó ez a megoldás, vagy inkább vegyünk tenyésztőtől kiskutyát? Vagy van más lehetőség? Bocs hogy hosszú lett.



2013. nov. 9. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi az hogy nem jársz suliba?


Ha nem jársz,miért csak 2x sétáltatod?


Kertes házban laktok most is?


Menhelyről hozzatok kölyök kutyát,de rögtön az állatorvosnál kezdjetek.

Ahol átvizsgálja a szőrét, kap féreghajtást, oltást, chipet, mindent.

2013. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1. Magántanuló vagyok.


2. és 3. Most is egy nagy telkes házban lakunk, de nem a miénk. Azért csak kétszer viszem, mert nem igényel többet. Sokat vagyunk kint, olyankor is mozog, kergetőzik a tesóimmal, játszunk, stb.


Kölyköt meg főleg nem hozna menhelyről. :/

2013. nov. 9. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Két kutyával sokkal nehezebb, mint egyel. 2. kutyát csak akkor jó vállalni, ha az 1. már erősen tart a tökéletesség felé.


Rendelet szabályozza, mekkora területen lehet bezárva a kutya. De én nem tartanék így kutyát.


Még csak 16 éves vagy. Lehet, hogy majd az egyetemen ki akarsz menni fél évre tanulni. Mi lesz, ha nem tud anyukád addigra sem megbarátkozni a kutyával?


Én úgy gondolom, hogy ilyen helyzetben a gyereknek kell alkalmazkodni a szüleihez. Ha már néhányszor beszéltetek erről, és anyukád nem mutat hajlandóságot, én nem erőltetném.

2013. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem megyek egyetemre. Az első kutyám, nem akarok dicsekedni, de nagyon szépen fejlődik és fél vagy 1 év múlva nyilván még jobb lez mint most.
2013. nov. 9. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Egész életedben otthon leszel? Eljön az az idő, amikor netán dolgozni fogsz.Neveld a mostani kutyát és majd valósítsd meg az elképzelésedet, ha a saját lábadon fogsz állni.
2013. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na és aki dolgozni jár el otthonról az nem ér rá a kutyájára? Mi az összefüggés?
2013. nov. 9. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy annak ellenére, hogy anyud fél a kutyáktól, megengedtek egyet, sőt, még egy második is jöhetne, igaz, nem menhelyről. Sokan hiába könyörögnek egyért is. A mi családunk is imádja a kutyát, mégse tarthatok másodikat. Nem hinném, hogy jó ötlet lenne elkerítve tartani. Majd ha saját lakásod lesz, onnan hozol kutyát, ahonnan akarsz.
2013. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Munka mellett már nem lesz időd napi 2 x 1,5 órát sétáltatni sajnos.

:(


Erre célozhatott az illető.


Miért nem mész egyetemre?


Miért kizárt a menhelyről a kölyök?

2013. nov. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon buta vagy (szépszóval), de mivel nem tudod, hogy az iskola mennyi ideig tart és mit veszitesz el az idődből, akkor rájössz, hogy igazán nem lesz időd napi kétszer sétáltatni a kutyát. Biztos elkényeztetett fenék magántanuló vagy.
2013. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Te is nagyon buta vagy. Rengeteg ember dolgozik úgy, hogy napi kétszer viszi sétálni a kutyáját. (Gondolom, a Te kutyád napi egyszer se megy, de ez most mellékes.) Igen, lesz rá időm, és neked legyen mindegy, hogy hogyan. Különben egy kutyát se vállaltam volna.


A magántanulói jogviszonyomra tett megjegyzésedet igyekszem figyelmen kívül hagyni. Nem, nem fizetnek drága magántanárt mellém, és nem azért vettek ki suliból, hogy ne kelljen megerőltetnem magam vele, mint a többi gyereknek, de gondolom tudod, hogy ehhez nem sok közöd van, és a kérdésnek se volt.

2013. nov. 10. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!