Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem engedi szopni a...

A kutyám nem engedi szopni a szülöttjét! Mitcsináljak?

Figyelt kérdés
Pár órája szült kettőt 1 meghalt és az egyik egyfolytába vonyít de nem engedi szopni és magához semm húzzza szal egyíedül fekszik de nem merek hozzányúlni mert lehet megharap a kutya.Mit csináljak? nem akarom h meghaljon !
2009. nov. 14. 19:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem mi fedeztettük be. magától csinálta :D:D
2009. nov. 14. 23:00
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

ez a 2 mennyi idő között történt?

mert lehet, hogy elhamarkodtad az ijedséget, mert nem fejezte be a szülést azért volt nyugtalan!! :))

Majd ha tudsz, felteszel a kedvünkért egy-két képet?:))

Puszilom-ölelem őket(L):)

2009. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért most egy orvosi vizsgálat nem ártana se a szukának se a kicsiknek. (Főleg, ha az egyik elpusztult)

2 hetesen kell kezdened a féreghajtást, a szukát pedig etesd kölyöktáppal, most sok energiára van szüksége.

Az ivartalanítást is megbeszélheted a dokival, ha jön.

2009. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%
gratulálok a kicsikhez! majd raksz fel pár képet? amúgy milyen fajtájú a kutyád?
2009. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Biztosan azért nem szoptatta a kicsit,mert még nyugtalan volt az ellés alatt!

Nincsen már benne több kicsi?

Vigyázz, élénk vörös vérzés nem jó!

A burkok, méhlepények eltávoztak?

Bűzös váladék, láz orvost igényel.

Első napokban lehet, hogy nem akar majd enni, inni, de a 3.napra visszajön az étvágya, és inni is fog.

Kb.3x annyi kaja kell majd neki a szoptatás miatt, lehetőleg kölyöktáp, és a kalciumról se feledkezz meg, könnyen görcsöt kaphat a kutya!

Milyen fajta kutya egyébként?

Nagytestűeknél, és nagy alomszámnál nagyobb a valószínűsége a rángógörcsnek, amibe akár 1 óra alatt is belepusztulhat az anya.Figyeld nagyon, remegéssel kezdődik.

Ja!

A kicsiknek most melegre lenne szüksége, az első 2 hétben minimum 25 fokra /28-30 lenne az ideális/,de kinti kutyánál nem tudom, hogyan oldod majd meg.

Garázsban, pincében, kályha mellet esetleg el tudod helyezni a kis családot?

3-4 hetes korukíg a picik úgysem császkálnak még el,és az anyjuk tisztán tartja őket, míg el nem kezded a hozzátáplálást, így viszonylag tiszták is lesznek, ha ettől félnél.

Majd írj, mi van veletek.

2009. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

négyet szült összesen :)

roti és valami kiskutya keverék nemtudom pontosan mivel a tesójával együtt találtam meg egy út szélén amikor még kölyök voltak. haza kelllet vinnem őket annyira sjnáltam őket. sajnos a tesója meghalt nemrég mert megmérgezték :S

nem tudom ki az apa mert nem én akartam h legyen kiskutyus hanem úgymond véletlen volt :) de azér örülök nekik :P

ma vettem ilyen kölyöktépot extra calcium és magnéziummal és igen kinn vannak egy külön részbe ami a házhoz van kapcsolva. a konyha mellet van az a rész és ott fűtünk de mivel duplafal választja el a két helyiséget nem voltam biztos benne h elég meleg van-e ott. raktam be nekik jó sok párnát plüsst meg takarókat :)

állatorvos látta őket és aztmondta minden rendben velük :)

az az 1 nemtudom miért halt meg de biztos vagyok benne h még az anyaméhbe halt meg mert teljesen fejletlen volt.

most sajnos nincs féyképezőm de próbálok vhogy képet csinálni róluk :)))

am 14/l^^

2009. nov. 15. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!