Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak, ha...

Milyen kutyát válasszak, ha azt szeretném, hogy meg tudjon védeni?

Figyelt kérdés

Mint a kérdésben. Szeretnék egy kutyát, ami szükség esetén, ha valaki (ember) nekem jön, megvéd. Akár kettőt is. (Önző kérdésnek tűnhet, de nagy kert van, és tudnék enni adni, oltást adatni nekik, és természetesen foglalkoznék velük rendesen. Ha nincs ideje az embernek az állatra, akkor nem szabat tartani, ezt én is így gondolom.)


Fajtája, nevelése milyen legyen (nem messze van egy szimpatikus kutyaiskola, ahova mindenképp vinném) vagyok kíváncsi. Mindenképp olyan legyen, ami intelligens és alapvetően nem agresszív, viszont ragaszkodó. Úgy gondolom, hogy biztosan létezik ilyen kutya, csak én nem tudom melyik. Tippeket, válaszokat köszönöm!



2013. okt. 23. 15:14
1 2
 1/14 Dave009 válasza:
81%
A német juhász kutya tökéletes házörzésre és nagyon intelligens viszont viszont ha nem figyelnek rá,nem foglalkoznak vele kétarcú is lehet ami azt jelenti hogy soha nem tudod hogy mikor harap meg (az én kutyám is ilyen)viszont ha jó törődést kap akkor majdhogynem nincs jobb társ nála.
2013. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg rottweiler?
2013. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felpontoztam őket, egyelőre mindkét fajta szimpatikus!


Már vagy egy éve szeretnék kutyát, de most nagyon sürgős lett, viszonylag gyorsan szeretnék dönteni... Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2013. okt. 23. 15:28
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy olvasom nem vagy jártas a kutyatartás területén. Mondjuk sokat tanulhatsz könyvből a suliban is a kutyával együtt. Nos ha a személyvédelem fontos, meg a területvédelem valami klasszikus erre való kutyát válassz. A németjuhász is nagyszerű lenne. Okos, könnyen tanítható, de persze sok foglalkozást igényel. Esetleg egy roti. Szintén szeret tanulni, igényli is, és nagyszerű mindkét feladatra. Ha 2 kell, akkor szuka kan pár legyen.
2013. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok jártas, egyáltalán nem... Nem is ismerek közelről senkit, aki kutyát tartana. Vagy mondjuk úgy, nem ismerek olyat, aki kutyát tartana, és azt megfelelően tartaná...


Már egy éve gondolkodom a dolgon, és arra jutottam, ha már kutya, akkor a legfontosabb, hogy intelligens legyen, hogy tudjam tanítani, és bátor. Az is fontos, hogy nagy legyen, és erős, bár ölebet is szívesen tartanék, de sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy "csak babusgatásra" megengedhessek magamnak egy kutyát. Talán előszörre jobb lesz csak egy kutyával kezdeni.


Azért is szeretnék mindenképp kutyaiskolába is menni, hogy rendes, kiegyensúlyozott kutya legyen sok élménnyel (szaggal), és hogy akár a tömegközlekedésen is magammal vihessem anélkül, hogy mindenkire ráugrálna a villamoson... Szóval olyan kutyára gondoltam, aki a munkaidőt leszámítva mindig velem van.

2013. okt. 23. 15:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is! :)
2013. okt. 23. 15:46
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Dobermann? Esetleg bullmasztiff,boxer.
2013. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es neked is köszönöm a választ!


A fekete németjuhászt (nem árt, ha vadnak néz ki) és a bullmasztiffot, meg a rottweilert fogom első körben megfontolni, de az is lehet, hogy a többi közül lesz valamelyik, ha az az adott kutya lesz éppen jellemre tökéletes.


Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

2013. okt. 23. 19:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
a javaslatom Cane Corso-t, ősi őrző-védő kutya. két arcú, de nem úgy mint egy német juhász. egyik arca: családban nyalizik, bújik, csókot kér és ad is, fel mászik az öledbe, vakartatja a hasát, ha ébren van követ, kísérget minden hová. egy 3 és egy 6 éves gyerek dögönyözi minden nap. nekik is szót fogad egyébként. a másik arcát ne tudd meg, mivel ki van képezve, vezényszóra fog (és ereszt is). nagyon éber, figyelmes, ja és pusztító az állkapcsa, brutális harapása van. az enyém simán lóg is pedig 58 kiló.
2013. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*javaslom
2013. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!