Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni ez ellen?

Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Egy ember minden tüzelésnél elleti a kutyáját, egy groenendael szukát. Van egy újfundlandi kanja és vele fedezteti. Szerintem fajtatiszta kutyáknak adja el. Nem tudom mit tehetnék, hiszen még kiskorú vagyok.
2009. nov. 11. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg vele beszélni. Ha "kiskorúként" ennyire tisztában vagy a dolgokkal, akkor szépen, értelmese mondd el neki, hogy mennyi kóbor kutya van az országban, ő keverékeket szaporít, a szukának nagyon ártalmas, ha minden tüzelése után szül. Hogy tudja-e, hova kerülnek a kiskutyák, és azok is szülnek, stb.

Nyomtass ki neki ivartalanítással, kóbor kutya létszámmal kapcsolatos plakátokat, anyagokat.

Mivel nem törvény ellenes, amit csinál, csak a szép szó az, amivel változtatásra tudod talán bírni.

Egybe lehet talán belekötni, ha nincs veszettségi oltása a kutyáknak. De hát ugye azt is meg kell kérdezni, egy kicsit furán venné ki magát a helyzet.

2009. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy az ilyennek(jó eséllyel megélhetési szaporító)hiába magyaráz meg mutogat cikkeket.

Amíg kereslet van a kicsikre,szaporítani fog.

Sajnos Magyarországon nem törvényellenes,hogy akkor fedeztesse a kutyáját,mikor akarja.

2009. nov. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!