Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Van egy mésfél...

Vivien.juhász90 kérdése:

Mit tegyek? Van egy mésfél éves törpe pincherem és az a problémám, hogy nem marad meg egyedül a lakásban. Üvölt, vonyít stb. Kiskorában próbáltam egyedül hagyni, de féltem, hogy szóvá teszik a szomszédok mivel nagyon hangos.

Figyelt kérdés
Így több próbálkozás után feladtam.Így is ha bármi neszt hall, ő azt hiszi hozzánk jönnek, és mindig ugat.Eddig megoldottam azzal, hogy másra bízom, de most albérletbe szeretnénk költözni a párommal egy másik városba, ahol ugye mindketten dolgozni szeretnénk és nem tudjuk a kutyával mi legyen. Örökbe adni nincs szívünk mert imádjuk és tudom a kutyus is belebetegedne.

2013. okt. 17. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: NEVELD MEG!
2013. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy ketrecet és szokasd bele. Abban általában elvannak, alszanak míg meg nem jön a gazdi. Mondjuk napi 9 órán át nem érdemes benne hagyni.
2013. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongása van. A falkavezér pozíciódat kell erősíteni, a kutyát nevelni (pl. kutyaiskola) és fokozatosan hozzászoktatni az egyedülléthez.
2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az otthon hagyással mondom csak az a probléma, hogy zavarná a szomszédokat mert tényleg nagyon hangosan üvölt és nem hagyja abba,amíg haza nem jön valaki. Ha családi házban, vagy olyan helyen laknék, ahol senkit se zavar ha tutul simán otthon merném hagyni...
2013. okt. 17. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Zárd be rá az ajtót és várj. Ha rákezdi, akkor ronts be a szobába és szidd le, hogy tudja ez nem megfelelő viselkedés.

Gyakoroljatok, hogy egyre hosszabb ideig bírja. Végül rájön, hogy nem érdemes üvölteni.

2013. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
100%

Ja, egyébként neked személyesen tök oké, hogy a kutya őrjöng, ha ott hagyod? Csak a szomszédokat zavarja? :)


Ha zavar, hogy őrjöng, ha boldog, kiegyensúlyozott, normális életet szeretnél a kutyádnak, akkor felkeresel egy kutyasulit, vagy egy házhoz járó kiképzőt, és megneveled szerencsétlent.

2013. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk a szomszédok érdekelnének a legkevésbé. A kutyád azért ugat, mert iszonyatosan ideges és stresszel. Ez nem ok arra, hogy megpróbálj változtatni?
2013. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Olvass utána a falkavezérségnek, szeparációs szorongásnak, kutya egyedül hagyásának.

Emellett mindenképpen keressetek fel egy szakembert, vagy egy jó kutyasulit.

Mivel a kutya még nem volt egyedül hagyva, fontos, hogy fokozatosan, nagyon rövid idővel kezdve hagyjátok magára. Amíg tv-tek, beszélgettek, csukjátok ki abból a szobából rövid időre. Amikor még nem ugat, vagy már nem ugat, nyissátok ki az ajtót és NE FOGLALKOZZATOK a kutyával, ne nézzetek rá, ne nyúljatok hozzá és ne szóljatok hozzá.

Legyen a világ legtermészetesebb dolga, hogy jöttök-mentek, őt meg néha ki-be zárjátok.

Először legyen fél perc, aztán egy, kettő, öt, 10 ,stb...amíg magára hagyjátok.

Távozáskor és érkezéskor se nézzetek rá, ne köszönjetek neki, ne szóljatok hozzá. Érkezés után várjátok meg, amíg lenyugszik, vhol elfekszik, ekkor Ti hívjátok oda, szolid simi és tegyétek dolgotokat.

A pincser baromi aktív kutya, mielőtt magára hagyjátok, hosszú séta kell neki, lehetőleg póráz nélkül. Sokat tanítsátok, játszatok vele.

2013. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!