Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha az 5 hónapos...

Mit csináljak, ha az 5 hónapos kutyám örömében és ha megszidom akkor is összepisilja magát?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám már több ízben is bepisilt, udvaron él, mégis ha beengedjük akkor hajlamos bepisilni. Az elején többször leszidtuk emiatt, de akkor meg azért pisilte össze magát. Most már előfordul, hogy örömében is bepisil, vagy csak megsimogatom, simán beszélek hozzá és akkor is bepisil.

Mitől lehet ez? Fél tőlünk? Pedig nem bántjuk, csak próbáljuk nevelni, hogy mit nem szabad. Lehet, hogy azért van mert még kicsi? Elnövi majd?


2009. nov. 11. 11:06
 1/3 anonim válasza:
100%
Ne aggógj,nekem is most 5 hónapos a kutyim,és ugyan ezt csinálja!szerintem semmi baja nincs,majd kinövi!
2009. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Örömükben szoktak ilyet csinálni. Viszont érdemes lenne megnézetni dokival,mert az is lehet,hogy fel van fázva. Gyakrabban vigyátek be a házba, időközönnként vidd ki a kertbe és dicsérd meg ha ott pisil. Ha a doki megnézte és azt mondja,hogy nincs felfázva,akkor ha bepisil és pont látott(később nem ér semmit) vidd oda a pisihez és szídd meg. De ne verj rá érte és ne is nyomd bele az órát. Megszídod,aztán fél óráig nem szólsz hozzá. A lelki "terror" sokkal többet ér,mint a testi fenyítés.
2009. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt mondom, nézesd meg dokival, ha nincs szervi baja, akkor ki fogja nőni. Enyém is 5 hónapos és szokta még ezt csinálni, kisebb korában meg ahány embert meglátott, mindnél bepisilt örömében. :) Most már annyira nem, de szokott még így is.
2009. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!