Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mit tegyek?

Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a barátnőméknél van egy Husky. Neki a fülét eszik a legyek és csont vékony, a másik pedig egy nagy dagi tacsi... a szülei nem viszik őket orvoshoz és 3 gyerek is lakik ott!!!!!!!!!!! Mit tehetek? Szerintem ezek a felnőttek nem normálisak, mivel az osztálytársam vigyáz a 2 kishugára, és egyéb nevelési bajok is vannak... De a kutyák... Eszik a fülét a legyek?! és NEM VISZIK ORVOSHOZ? Csak megkötik vagy bezárják egy szűk helyre.... SOS! :S mi a fenét kéne tennem?:S van elkéstem?:'(
2009. nov. 10. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Az állatvédőket hivd ki. Maradhatsz a háttérben, nem muszáj magadat felfedni, mint bejelentőt.
2009. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédelmi ügyben a helyi önkormányzat jegyzőjénél is lehet bejelentést tenni. Az Állatvédelmi Törvény szerint kötelessége intézkedni, felszólítani őket az állatokról való gondoskodásra. Nem kell felfedni a kilétedet, ha nem akarod.
2009. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, névtelenül is bejelentheted akár az állatvédőknél, akár a jegyzőnél, akár a rendőrségen, hogy méltatlan körülmények között sínylődnek a kutyák.

Szép tőled, hogy ennyire a szíveden viseled a sorsukat!

2009. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy 14/L vok és nem tudok nagyon mit tenni mivel nem vagyok "felnőtt" :S
2009. nov. 10. 18:10
 5/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
18%
Szerintem ez kamu kérdés. Ilyenkor már nem nagyon vannak legyek:S
2009. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidet pártod fogják az ügyben, velük kéne összefogni, mert téged nem fognak komolyan venni sajnos.

Állattartással kapcsolatban 3 helyen kell bejelentést tenni: a jegyzőnél, a hatósági állatorvosnál és a rendőrségnél. Ha a hatósági állatorvos úgy látja, a kutyák tartása nem megfelelő, elkobzást adhat ki. Ez esetben a kutyák az illetékes gyepmesteri telepre kerülnek.

Az "állatvédőket kihívni" baromi jó szlogen, de akik ezt a tanácsot írták, kérem, sorolják fel azokat az állatvédő alapítványokat, amelyek házhoz mennek és állatkínzásos esetekkel foglalkoznak (hivatali szempontból). Én egyedül a Csillagszemről tudok.

Az állatvédők ugyanolyan civil emberek, mint akárki más, semmivel több hatáskörük (jog, intézkedés, felhatalmazás) nincs, ők is pont ugyanezt a három dolgot tudják tenni (bejelentés 3 féle szervnek).

Ha a jegyzőtök és a hatósági állatorvosotok normális, akkor intézkedni fog, ha nem foglalkozik vele, akkor akárhogy is néznek ki a kutyák, a szakvélemény "megfelelő tartás" lesz.

Ha nincs veszettségi oltásuk, emiatt is bejelentést lehet tenni, ezt komolyabban veszik, mint a "jajj szegény kutya, sovány, nem foglalkoznak vele" dolgokat.

Nem elkeseríteni akarlak, de az állatvédelem nagyon gyerekcipőben jár még.

Illetve meg lehetne próbálni beszélni a gazdákkal. Hogy a kutyák is érző lények, fájdalmaik lehetnek, szenvedhetnek. A fülét pár száz forintból rendbe lehetne tenni, a soványság pedig jobbik esetben férgesség miatt van. Ezt is pár száz forint megoldani.

Harmadik, hogy beszélsz a gazdákkal, mondjanak le az állatokról, és gazdit keresel nekik (meghirdeted különböző oldalakon, pl. gazditkeresek.hu, gazdikereso.hu, expressz.hu, iwiw, netboard.hu, kutyakell.hu)

Egy huskynak nem élet az élet láncon (persze, semmilyen kutyának sem...)

2009. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Küldtem privátot, olvasd el.
2009. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, szerintem nem lesz bajuk a huskytól, és kicsit elhamarkodott lenne állatvédőket hívni.

Nyáron nagyon sok kutyának sebesedik ki a füle. Ez nem azért van, mert gonoszul bánnak azzal a kutyával, hanem természetes folyamat, ami ősszel elmúlik, vagy előbb is, ha letisztítják és bekenik sebolajjal, de ezt nem azért kell megtenni, mert az a seb átterjed a gyerekekre, hanem azért, mert a kutyusnak jobb lesz, amíg újra ki nem kezdik a legyek. És ez nem terjed emberekre.

Persze, az komoly baj, ha a kutyust olyan szűk helyen tartják, de a legyek nem azért kezdték ki, és nem emiatt sovány az állat, hanem mert az kutya a seboljaon kívül igényel még némi táplálékot is.

Bocsáss meg, hogy ezt írom, de az a véleményem, hogy egy adag kaja és egy kis sebolaj, meg egy kis rohangászás, vagyis egy kis gazdi-féle-törődés többet használna annak a - kétségtelenül - jobb sorsra érdemes huskynak, mint egy csomó bürokrata szőrszálhasogató.

2009. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
figyelj... Odament az osztály hozzájuk a suli napon h adnak inni.. de kutya ott jött és mondták hogy ne nyúljunk hozzá (1 hete!) szóval... és ezek az emberek dilik...
2009. nov. 11. 15:13
 10/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
19%
Ne haragudj de ez az összefüggéstelen zagyva amit itt tálalsz nekünk kritikán aluli. És még engem pontoznak le,mert szerintem ez kamu kérdés...
2009. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!