Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyákat befogadnak a...

Kiskutyákat befogadnak a menhelyek? Hová érdemes vinni őket ahol jó sorsuk lesz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg beugrott a kertbe egy kan és most 9 gyönyörű kiskutya gazdiai lettünk... 7 hetesek már és elég nehéz velük, nem tudjuk beoltatni mind a 9-et. Hirdetjük őket, de nem nagyon jelentkeznek értük! Nem marad más minthogy menhelyre vigyük őket, de nagyon sajnálom és szeretném ha jó helyre kerülnének ezért kérek segítséget hogy melyik menhelyre érdemes elvinni ahol tényleg gondoskodnak róluk, és gazdit keresnek nekik. Vagy ha esetleg valakit érdekelnek kiskutyák csak írjon:) A válaszokat előre is köszönöm!
2009. nov. 10. 13:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
48%
Nem panaszkodtam, hanem felhúztam magam PONT AZON hogy én felajánlottam, hogy segítek, mert tudok olyat aki kutyát szeretne, ő meg itt írt közben, ahelyett, hogy felvette volna velem a kapcsolatot. De közben már mailt váltottunk.. Ha jár a szád legalább olvasd vissza, hogy miről is van szó.
2009. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy Siófokon is van bőven gondoskodásra szoruló kutya.az biztos,hogy jó csapat,de nem hiszem,hogy egész almokat fogadni tudnak,van elég kidobott kölyök utcán is.
2009. nov. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Siófokon lassan 150 fölötti a kutyalétszám. Nincs hely ... biztos hogy nem fér el 9 kiskutya.


siófoki önkéntes

2009. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot. A menhelyet csak nagyon végső esetben gondoltam... Írtam az egyik válaszoló által megadott hölgyeknek, de ők sajnos kis testű kutyust keresnek. Viszont a mieink közepesek lesznek szerintem, mivel a mama nagy kutyus! De mindent próbálok megtenni, már egész sok helyre felraktam őket. Kapura is kitettük. Arról én is hallottam tegnap hogy van egy olyan hely ahol viszik őket Németországba. Azt megpróbáljuk hátha sikerrel járunk, addig pedig keressük nekik a gazdikat!
2009. nov. 11. 11:19
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Németországba legtöbbször szervezeteken keresztül mennek örökbe a kutyák. Ám legtöbbször nem kölyköket visznek, hanem felnőtt, "hátrányos helyzetű" kutyákat.


Meg leszek kövezve - ebben egészen biztos vagyok -, de lehet el kéne gondolkodni azon, hogy tényleg érdemes-e élniük ezeknek a kölyköknek. 9 bizonytalan kutyasors. Nagyjából 100%ig biztos vagyok benne h mind a 9 kutyának nem tudtok olyan gazdit taláni, akik 10-15 évig Gazdái lesznek nekik. Titeket is sürget az idő, így nem fogjátok megszűrni a gazdikat - aki azt mondja elviszi, már viheti is. Nem tudhatjátok, h nem hagyja el 2-4-8 év múlva. Valamint ha a 9 kölyökből csak 4nél csúszik be valami hasonló baleset, az újabb 4*(legalább) 6 kiskutya -> 24 kölyök.

Kell ez??

Annyi kutya született már a világra a semmiért....nem kell több.


Én egy helyet tudok (TordasZoo), ahová be lehet adni, ahol jó dolguk van amíg örökbemennek. Azt nem tudom, h 9 kutyát befogadnak-e. Viszont az biztos, h fizetni kell érte.


(ui. utolsó időszakos, nagy pocakos vemhes kutyákat is lehet ivartalanítani. A legtöbb állatvédő szervezet, akik vemhes kutyákat mentenek ezt teszik)

2009. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban egyetértek, hogy vemhes állatot is lehet ivartalanítani, igaz, ilyenkor is tul.képpen sajnos megöljük a kiskutyákat. Mi egyszer találtunk egy cicát, látszólag jó húsban volt, de húzta a lábát. elvittük az állatorvoshoz és ott derült ki, hogy az nem husi, hanem vemhesség. Azonnal ivartalanították, a cica pedig hozzánk költözött. Szóval, megoldható lett volna a gond, ha időben, felelősen döntenek a gazdák. Most viszont az a legfontosabb, hogy a kicsiknek gazdijuk legyen, a mamát pedig végre ivartalanítani kell és akkor nem mászik be hozzá többet egyetlen megrészegült hím sem!


Remélem, fognak értük jelentkezni, kérlek, írd meg, ha sikerül gazdit találni!

2009. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,olvasd végig kérlek figyelmesen ezt a blogbejegyzést,nagyon érdemes.

[link]


Mindenkinek kötelezővé tenném az elolvasását,aki kutyát vállal.

2009. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
kedves 20:39! Megszakad a szívem, még mindig bőgök! Igaz, akkor is bőgtem egész este, amikor hazahoztuk a menhelyről a kutyánkat, mert a többin nem tudtunk segíteni. Igen, ezzel kellene végigplakátolni az országot, hátha legalább egynéhány ember elgondolkozna rajta, mit tesz.
2009. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
20.39: mennyire igaz!! Ezt miért nem nyomatják a médiában mint minden szart??
2009. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Sajnos az embereket nem ez érdekli,hanem a Józsibarát meg a Maúúnika Észosztó Show.
2009. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!