Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyákat befogadnak a...

Kiskutyákat befogadnak a menhelyek? Hová érdemes vinni őket ahol jó sorsuk lesz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg beugrott a kertbe egy kan és most 9 gyönyörű kiskutya gazdiai lettünk... 7 hetesek már és elég nehéz velük, nem tudjuk beoltatni mind a 9-et. Hirdetjük őket, de nem nagyon jelentkeznek értük! Nem marad más minthogy menhelyre vigyük őket, de nagyon sajnálom és szeretném ha jó helyre kerülnének ezért kérek segítséget hogy melyik menhelyre érdemes elvinni ahol tényleg gondoskodnak róluk, és gazdit keresnek nekik. Vagy ha esetleg valakit érdekelnek kiskutyák csak írjon:) A válaszokat előre is köszönöm!
2009. nov. 10. 13:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Én csak annyit mondok: olyan nincs hogy lehetetlen vigyázni a kutyára. És a kedves okoskódó többieknek is: ugye milyen egyszerű azt 9 kiskutyát ellátni? "Mi szeretjün a kutyánkat, mindnek jóó gazdija lesz"

Amúgy meg én is tudok nornális menhelyet, de ezért nem kell kiírni egy kérdést: google. És mi van ha egy normális sincs a közeledben? Akkor mi lesz? A másik felét meg nem ide kéne írni, mert nem hirdető oldal.

Elnézést, sde már nagyon zavarnak a felelőtlen gazdák akik nem érdenek ahhoz amit tartanak.

2009. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
A menhelyeknek 1 kutyát is éppen elég nehéz elhelyezni, nemhogy rögtön 9-et. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem fogsz olyan menhelyet találni, ahol beveszik őket. Ha nem bírod kivárni, hogy gazdira találjanak marad a gyepmesteri telep. Azt csak Te döntöd el, hogy beadod-e oda az oltatlan kölyköket, akik minden fertőzésnek kivannak téve. Én úgy gondolom, hogy ha már nem vigyáztál a kutyádra most kötelességed lenne a kölykökért mindent megtenni, és addig tartani őket, amíg nem találnak gazdira.
2009. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ohh, és a google-ban majd az is kiderül, hogy az mennyire jó menhely nem? Esetleg nem e ölik meg a kutyát ahogy eljövünk? Semmi értelme nem volt annak amit írtál, okoskodni nem itt kell, nem ezért kérdeztem amit kérdeztem! Válaszolni nem nagyon tudtál!
2009. nov. 10. 14:16
 4/31 A kérdező kommentje:
1.Amit tudok így is megteszek! 2. Nem az én kutyám hanem párom szüleié. 2. Arról nem tehetek, hogy nem ivartalanították, eddig sosem történt ilyen, ismétlem hogy azt sem tudjuk milyen kutyától vannak! Tehát amit tudok megteszek! Nem volta ilyen helyzetben és segítséget szerettem volna kérni! Nem az itt létükel van gondom, hanem hogy nincs keret az oltatásra!
2009. nov. 10. 14:21
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
Óó... hát először is tényleg gáz ez a "beugrott egy kan" szöveg. Mióta hirdetitek őket? Mi már 1hetesen elkezdtük, tuti ami tuti. Lett is mindnek, bár sajnos ez ritka. Ha jól tudom most 1-2fő túljelentkezésben is vagyunk. Írj egy mailt, aztán elküldöm neked azoknak az elérhetőségét, aki kiskutyát szeretne. Egyébként tedd fel fotóval iwiw-re, az sokat segít!!
2009. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok a kedves kérdezőnek,az ilyen felelőtlen emberek miatt vannak tele a gyepik,menhelyek és altatnak le országos szinten kutyák százait.

A legjobb menhelynek sem végtelen a befogadóképessége,jellemzően mind teltházzal üzemel,köszönhetően az ilyeneknek,akik butaságból szaporodni engedik a kutyájukat.Az oltatlan kicsik jó eséllyel megfertőződnek,és a túlélési esélyeik elég alacsonyak betegen egy menhelyen.Ja,hogy Ti akkor már mossátok kezeteket,nem a Ti gondotok,mi lesz ott velük?Elvégre szerintetek az állatvédők kötelessége befogadni minden felelőtlenül szaporított állatot,hisz "azért vannak".

Ha jobb menhelyre kerülnek,ott gyógyítják,költenek rájuk,de előfordul,hogy akkor mondjuk egy balesetes,sérülten bekerülő kutyára jut kevesebb pénz(ugyanis ha nem tudnád,az állatmenhelyeket,állatvédőket nem támogatja az állam,adományokból és 1%-ból tartják fenn magukat).

Ivartalanításról hallottatok már?Igaz,ha a kicsik oltására nincs pénz,arra sincs,meg minőségi kajára,betegség esetén dokira sem stb.

És hányszor fogja még betévedt kan "véletlenül"befedezni a szukátokat,hány kiskutya fog még születni feleslegesen,mikor még ajtatisztának is nehéz gazdát találni,nem keveréknek?

2009. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát nem is akarok senkit meggyőzni arról, hogy nem mi szaporítottuk! Valahonnan pedig lettek a kutyák és kan nincsen a háznál. Már a nagy hasa tűnt fel nekem. Nem élek velük! Sajnálom, ha amennyire tudok szeretnék róluk gondoskodni! Senki nem mondta azt sem hogy kötelességük menhelyeknek befogadni őket! Kérdés volt emberek! 3 hete hirdetem őket, de képpel csak egy hete, expresszen!!! Valószínű hogy neked szerencséd volt, mivel hülye nem vagyok és látom hogy expresszen is rengeted keverék kutyát hirdetnek, mennyi esélye van hogy majd elkapkodják őket? De én egyedül mindent nem tudok, ezért kérdeztem. Nem kell nekem esni!
2009. nov. 10. 14:29
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj gazdit találni a piciknek, de utána ivartalaníttassátok a mamakutyát. Ha olyan helyen laknak (falu, kertes ház, nem zárják kennelbe a kutyát), máskor is megtörténhet ilyen.
2009. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%

van egy ötletem! van a közelben piac? ott adjátok el... vagy az express.hu és nem hiszem, hogy ne lehetne megoldani a "vigyázást"... rokonoknak, ismerősöknek se kell? azért őket menhelyre.. hááát... nemnagyon szeretem az ilyeneket..:S én is menhelyről hoztam a kicsim és nagyon rossz volt látni, hogy a sok kölyök ott nyüszít, hogy vigyem el őket...

amúgy.. hogyha nem akarsz több ilyent... hát.. a szukát ivartalanítsd! :S

2009. nov. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
40%
és ha gyepmesteri telep akkor én nemtudom... én ha meghallom, hogy ODA VISZIK én azt úúgy de úúúgy... szóval. adnék neki. Hogy nem lehet vigyázni?! Ha bement egy kan irány a doki pár hét múlva, hogy megszakítsák a szülést... de ez se nagyon jó... elveszik a kicsik JÓ életét... szóval... amúgy... ha bement "valahol" akkor ott nemlehetne MEGCSINÁLNI? *-) pf. felelőtlen emberek... de ez várható volt...
2009. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!